1. Anasayfa
 2. Yürüme

Neden Yürüyüşle Kilo Vermediniz?

Neden Yürüyüşle Kilo Vermediniz?
0

Ölçeğe bastığınızda ve hiç kilo kaybetmediğinizi gördüğünüzde üzülüyor musunuz? Kilo vermek için yürürken sinir bozucu oluyor ve istediğiniz sonuçları göremiyorsunuz. Geri bir adım atın ve ölçeğin doğru yöne hareket ettiğini neden göremediğinizi inceleyin.

Makalede Neler Var?

Matematik: Yürümek ve Kilo Vermemek

 Cevap, kilo vermenin ve kilo almanın basit bir matematik olduğudur:

 • Her gün kullandığınızdan daha fazla kalori alırsanız, kilo alırsınız.
 • Her gün kullandığınızdan daha az kalori alırsanız, kilo verirsiniz.
 • Kilo vermek için her gün daha az kalori almalı ve / veya daha fazla yakmalısın.
 • Hassas, uzun süreli kilo kontrolü ve sağlık risklerinizi azaltmak için hem daha az yemeli, hem de daha fazla egzersiz yapmalısınız.
 • Bir kilo yağ, 3500 kaloriye eşittir. Haftada 1 kilo vermek için, artmış aktivite veya azalmış yemek – veya her ikisinde de olsa, o hafta yediğinizden 3500 daha fazla kalori harcamanız gerekecektir
 • Ne yediğinizi izlemek için, kendinize karşı dürüst olmak üzere bir yemek günlüğü veya uygulaması kullanın.
 • Aktivite kalorilerini takip etmek için, tercihen yiyecek günlüğü uygulamasıyla bağlantılı olan bir pedometre veya fitness takipçisi kullanın.
 • Amerikan Kalp Derneği, kilo vermenize yardımcı olmak için haftanın her günü 30 ila 60 dakikalık tempolu yürüyüş veya diğer orta yoğunlukta egzersizler yapmayı önerir. Bu miktarda egzersiz, sağlık risklerinizi azaltmanızla da ilişkilidir.

Ne Kadar Kalori Yakırım?

Yürüdüğünüz her mil, çoğunlukla kilonuza bağlı olarak 55 ila 140 kalori yakar, hız ve teknik ikincil faktörlerdir. Yürüyen kalorili yakmanın ne olduğunu görün:

 • Miles Tarafından Yakılan Kaloriler Yürüdü
 • Dakikalarca Yakılan Kalorilerde Yürüme
 • Adımsayar Yanık Kalori Adımları

Mil Başına Nasıl Daha Fazla Kalori Yakabilirim?

Yürüdüğünüz her mil için daha fazla kalori yakmak için kullanabileceğiniz birkaç teknik var. Bunlardan bazıları diğerlerinden daha kolaydır ve her birinin yararları ve sakıncaları vardır.

 • Hızınızı 12 dakika ve altındaki millere yükseltin ve racewalk tekniklerini kullanın. Kilometrelerce daha fazla kalori yakarsınız çünkü daha yavaş yürüme hızında veya koşarak yaptığınızdan daha fazla kas kullanırsınız. Yarışçıların mil başına üçüncü daha fazla kalori yakmak.
 • Kollarınızdaki kasları ve bacaklarınızı kullanırken, mil başına kalori yakma oranınızı arttırmak için spor yürüme direkleri kullanın.
 • Ağırlıkça daha fazla, mil başına daha fazla kalori yakarsınız. Kilo verdikçe, mil başına daha az kalori yakıyorsunuz. Bazı yürüteçler, kalori yakmalarını arttırmak için ağırlık kemerleri veya ağırlıklı sırt çantaları ekler. Bunu yaparken dikkatli olun. Duruşunuzu atmayın veya eklemlerinize daha fazla stres uygulamayın. Kilo veren ve vücudu daha fazla kilo almak için kullanılanlar için ağırlık kemeri, daha fazla ağırlık taşımak için daha doğal bir yol olacaktır.
 • Kilo vermeye başladığınızda kendinizi daha da hızlandıracaksınız. Fazladan 20 kilo seni gerçekten aşağı sürükleyebilir. Mil başına daha az kalori yakabilirsiniz, ancak aynı zaman diliminde daha fazla mil kaplayabileceksiniz. Bu, yürüme antrenmanı başına yakılan kalorilere daha fazla yol açabilir.

Yağ Yakma Hakkında Yürüteçler İçin Müjde

Tempolu bir şiddette tempolu yürüyüş, güçlü egzersizlerden ziyade yağ kalorilerini yakmakta daha etkilidir. Vücudun, hücrelerde kolayca bulunan basit şekerleri yakmak yerine, yağ depolarınıza kaloriler için daldırma işlemlerini harekete geçirmek için biraz zamana ihtiyacı var. Hızlı yürürseniz, vücudunuzu yağ yakma moduna almak için her zaman ılımlı bir hızda 10 dakikalık bir ısınma ile başlayın. Kullanım yağ yakıcı bir yürüyüş antremanı kullanabilir.

Sedanter Diyetörler için Kötü Haber

Diyet yaparken egzersiz yapmazsanız, vücudunuz sadece yağ yakmaz, aynı zamanda kasları da yakar. Diyeterler, diyetten önce olduğundan daha kötü bir fiziksel duruma girebilirler. Günün büyük bir bölümünde hala oturmak, kendi sağlık riski olarak kabul ediliyor.

Fiziksel Aktif Diyetisyenler İçin Müjde

Diyet yaparken kas yaparsanız, metabolizmanızı arttırırsınız. Bu kaslar dinlenirken, hatta uyurken bile birkaç kalori yakarlar.

Yürümeye yeni başlamışsanız ya da kaldırıma başlamışsanız, kas geliştirmiş olursunuz. Her zaman bir walker olduysanız, şimdi diyet yaparken kasları inşa etmek için bazı kuvvet egzersizleri eklemelisiniz. Üst beden egzersizleri tavsiye edilir, çünkü yürüyüş üst bedeninizi oluşturmayacaktır. Yürümek ağırlık gerektiren bir aktivitedir ve yaşlandıkça osteoporozun önlenmesine yardımcı olacaktır.

Hala ne yediğine dikkat etmelisin

Yürüyüşünüzü arttırdıysanız ve ölçekler hala bir ay sonra artıyorsa, ne yediğinize bakmanız gerekir. Daha az kalori almalısın. Bunu yapmak için pek çok strateji ve diyet var, ancak iyi beslenmeyi sürdürmek için dikkatli ve dikkatli bir şekilde yapın.

Fiziksel aktivite seviyeniz ve kilo verme hedefiniz için doğru kalori miktarını keşfedin. Doğru numarayı bulmak için kilo kaybı hesaplayıcısını kullanın. Daha sonra sağlık ve kilo kaybı için en iyisini yediğinizden emin olmak için en sevdiğiniz yemeği analiz etmek için tarif ve beslenme hesap makinesini kullanın.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Fiziksel aktivitenizi arttırırken ve ne yediğinizi izlemeniz sinir bozucudur, ancak sonuçları görmezsiniz. Geri bir adım atın ve yeme alışkanlıklarınızı bir kalori hedefi ve bir yemek günlüğü veya uygulamasıyla analiz edin. Egzersizinizi ölçecek bir pedometre veya fitness bandı kullanın ve hareketsizlik uyarısı olan birini de düşünün. Kendinizi daha iyi beslenmeye ve sağlıklı bir faaliyete adamaya özen gösterin; kilo vermenin hemen sonucunu görmeseniz bile, sağlık yararlarınız olacaktır.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir