1. Anasayfa
 2. Koşu Kilo kaybı

Bir Maratondan Sonra Kilo Almadan Kaçınmak

Bir Maratondan Sonra Kilo Almadan Kaçınmak
0

Maraton koşucularının maraton sonrası bir miktar pound kazanması nadir değildir. Birçok maratoncu antrenman koşularını yakmak için normalden daha fazla kalori tüketmeye alışır ve maraton bittiğinde frenleri yeni yeme alışkanlıklarına koymak zordur. Ve antrenman yaptıkları gibi koşmadıkları için, tüm bu fazla kaloriler hızlı bir şekilde kilo alımına neden olabilir.

Güz maratonlarını tamamlayanlar, özellikle maraton sonrası kilo alımına yatkındır çünkü maratonlarını, egzersiz yapmak için çok fazla zamanın olmadığı, ancak yemek yeme fırsatlarının olmadığı kış tatil sezonu takip eder.

Maraton Sonrası Poundları Nasıl Önleyebilirsiniz?

Bir maratonu tamamladıktan sonraki aylarda kilo alma konusunda endişeleniyorsanız, denenecek birkaç şey:

 1. Egzersiz yapmaya devam et. Bazı maratoncular maratondan zihinsel ve fiziksel olarak yanmış durumdalar, koşmayı ve koşmayı tamamen bırakıyorlar. Koşuya devam etmek için maratondan sonra çok uzun süre beklememeye çalışın, çünkü koşma alışkanlığınızdan bir kez çıkınca tekrar geri dönmek zor. Birkaç hafta boyunca iyileşiyor olsanız bile, maratonunuzu izleyen günlerde kısa, kolay koşu veya kolay çapraz antrenman yapabilirsiniz.
 2. Başka bir yarış seç. Başka bir maraton koşmayı planlamanız gerekmez, ancak takvimde başka bir yarış tarihinin olması koşuya devam etmenizi motive edecektir. Bölgenizdeki yarışları ve yaklaşmakta olan yarışlar için antrenman yapan koşu gruplarını arayın.
 3. Partilerde ve diğer kutlamalarda rahat olun. Bir maratonu tamamladıktan sonra, aileniz ve arkadaşlarınızla olan başarınızı kutlarken, aşırıya kaçmak cazip gelir. Şaşkın bir öğün ve bazı içecekler ile başarınızı kutlamak iyidir, ancak bir ay sürecek kutlamaya dönüşmesine izin vermeyin. Ayrıca porsiyon kontrolü için ipuçları ve tatilde kilo almaktan kaçınmanız gerekir.
 1. Kendinizi başka yollarla ödüllendirin. Evet, başarınızı kutlamak eğlenceli, ama bunu yemek ve içmek dışında yapmanın bir yolu var. Çok ihtiyaç duyulan bir maraton sonrası masajla kendinizi şımartın veya kendinize yeni koşu teçhizatı satın alın. Yeni koşu ayakkabıları almak, koşuya devam etmek için sizi motive edecektir.
 2. Eldeki sağlıklı atıştırmalıkları alın. Her hafta kilometrelerce koşmamanıza rağmen, kendini her zaman acıkmış hissedebilirsin. İster işte, ister evde, okulda veya hareket halindeyken, her zaman sağlıklı atıştırmalıklarla hazırlandığınızdan emin olun, böylece sağlıksız, yüksek kalorili yiyecekleri yemeyin, çünkü daha uygun olurlar.
 3. Yiyeceklerini takip et. Ne kadar yediğinizi ve içtiğinizi gerçekten bilmiyorsanız, çok fazla kalori tüketmek kolaydır. Kalorilerinizi takip etmeye başladığınızda, kaç kalori aldığınızdan dolayı şoke olabilirsiniz ve iyileştirilecek alanları tanımlayabilirsiniz. Ve kalorilerinizi takip etmek, denize girmeden önce iki kere düşünmenizi sağlayabilir.
 1. Son fotoğrafınızı belirgin bir yere yerleştirin. Masanızda, buzdolabınızda veya duvarınızda olsun, yarış fotoğrafınızı gururla gösterin. Maratonun tamamlandığını hatırlatmak, koşmaya devam etmen için motive olur ve bu maraton kıyafetine uyması için ilham alırsın.
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir