1. Anasayfa
  2. Kuvvet

Bu Ağırlık Kaldırma Hatalarını Yapmayın

Bu Ağırlık Kaldırma Hatalarını Yapmayın
0

Artık kuvvet antrenmanının önemini biliyorsunuz. Sağlıklı ve güçlü kalmak söz konusu olduğunda “yapılması gereken” bir şeydir. Ağırlıkları kaldırmak vücudunuza kas katar ve bu da inkar edilemez bir şekilde metabolizmanızı değiştirmenize ve formda kalmanıza yardımcı olur. Buna ek olarak, Hastalık Kontrol Merkezi (“CDC”), artrit, diyabet ve osteoporoz belirtilerinin yanı sıra daha az obezite, bel ağrısı ve depresyon olasılığı gibi düzenli kuvvet antrenmanının diğer faydalarını listeler.

Makalede Neler Var?

Antremanınızdan En İyi Şekilde Yararlanın

Don't make these weight lifting mistakes and you'll avoid pain and injury later--plus, see better results.

Yani, elbette, yapıyorsunuz ya da en azından başlamak istiyorsunuz! Fakat hatırlanması gereken önemli bir şey var: doğru bir şekilde yapmanız gerekiyor . Tüm faydaları gerçekten görmek istiyorsanız, uygun kuvvet antrenmanı tekniği şarttır. Örneğin, 10 yavaş, kontrollü dambıl pazı buklesi, kollarınız ileri geri sallanırken yapılan 50’den daha etkilidir. Her yerde eğitmenler tarafından görülen en yaygın ağırlık kaldırma hatalarına bir göz atalım ve sonuçları görmenize ve ağrısız kalmanıza yardımcı olacak kuvvet eğitimi için yapabileceğiniz basit düzeltmeleri keşfedelim.

1. Push-Up Sırasında Droopy Başkanı

Sorun ne? Push-up yaparken sırt sarkıyor ve / veya kafa öne doğru iniyor. Başını düşürmek servikal omurganın üzerine baskı yapar ve senden daha uzaklaştığını düşünmeni sağlar.

Çözüm nedir? Dizlerinizde veya ayak parmaklarınızda şınav çekiyorsanız, abs, glute ve uyluklarınızı çok sıkı tutun ve gözlerinizi parmak uçlarınızın önündeki yere bakmaya devam edin. Dirsekler diyagonal olarak geri ateş etmelidir. Daha fazla şınav çekebildiğine şaşıracaksın.

2. Zayıf Çekirdek

Sorun ne? Akciğerler sırasında zayıf bir çekirdek dizlerin üzerine fazladan ağırlık koyar. Ağız kavgası sırasındaki zayıf bir çekirdek bel sırtına baskı uygular. Çekme sırasında zayıf bir çekirdek, çekip çıkamayacağınız anlamına gelir… böylece neden kaçınmak istediğinizi görebilirsiniz! Bir spor salonundaki yaralanmaların çoğunluğu, zayıf bir çekirdeğe sahip olarak geri izlenebilmektedir. Çekirdeğiniz meşgul olmadığında, ağırlığın baskısı, ne yaptığınıza bağlı olarak dizlerinize, kalçalarınıza veya omuzlarınıza gider. Bu, yaralanmalara neden olur ve ayrıca istediğiniz sonuçları görmenizi engeller.

Çözüm nedir? Her egzersizde (akciğerlerden ve ağız ağızlarından tezgah preslerine ve şınava kadar) çekirdeğinizi meşgul etmek çok önemlidir. Sıkı bir kot pantolon giyip, karnını çıkarmak zorundaymışsın, böylece onları sıkıştırabilirmişsin gibi yap. Yani İhtiyacınız çekirdek angajman sayılır.

3. Kötü Akciğerler

Kötü akciğerlerin yaralanmaya veya ağrıya neden olmasına izin vermeyin. Onları burada yapmanın doğru yolunu öğrenin.

Sorun ne Akciğerler sırasında bacaklar birbirine çok yakındır, diz ayağın üstünde uzanır veya arka bacak dizde bükülmek yerine düz durur. Aynı zamanda tam bir hareket aralığını da önler ve bu nedenle glute’leriniz devreye girmez.

Çözüm nedir? Uygun akciğerler çok önemlidir! Bir hamle alçalırken, ön diz doğrudan ön ayak bileği üzerinde bitmelidir. Aşağı indikçe, arka diz bükülmeli ve yere yaklaşmalıdır. Başlangıç pozisyonuna geri bastığınızda, ağırlığın çoğunu ön topuğa koyun.

4. Yanlış Omurga Hizalaması

Sorun ne ? Ağız kavgası ve akciğerler sırasında eğilmek veya ayak parmaklarınıza yaslanmak. Bu, dizleriniz ve omurganıza baskı uygular ve glütelerin aktivasyonunu önler.

Çözüm nedir? Ağız kavgası ya da akciğerleri uygularken, gözlerinizi dümdüz ilerlemiş, alta oturan, kalçanızın üstündeki omuzlar ve topuklarınızdaki ağırlıkları tutabilirsiniz.

5. Ezilmiş Omuzlar

Sorun ne? Herhangi bir genel gider veya üst vücut çalışması, hatta şınav bile olsa omuzlar yükselir ve boyuna doğru “yukarı doğru” çıkarılır. Bu, boyun ve omuzlarda gerginlik baş ağrılarına ve zayıf duruşa yol açabilecek gerginlik ve sıkılmış sinirler yaratır. Ek olarak, üst sırtın uygun kısmında çok önemli bir güç kaybediyorsunuz ve istediğiniz yerde lats yapıyorsunuz.

Çözüm nedir? Her türlü kuvvet antremanı sırasında omuz bıçaklarınızı aşağıya ve geriye doğru çekin. Omuz bıçaklarınızı arka ceplerinize kaydırdığınızı hayal edin.

Unutmayın ki uygun form ve harika sonuçlar elde etmek için yapabileceğiniz en iyi şey yardım almaktır. Bir eğitimciyi birkaç seans için işe almak, tüm yıl boyunca harcadığınız en iyi para olabilir. Bu sizin için mümkün değilse, bir spor salonunda veya çevrimiçi olarak bir grup gücü antrenmanı sınıfı bulmak, başarı için uygun form ve ipuçlarını almak için başka bir harika yoldur. Treni kuvvetlendirmek için zaman yapacaksanız, bir saniye boşa harcamayın. Harcadığınız zamanı, uygun formda her şeyi yaparak sayın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir