1. Anasayfa
  2. Ekipman ve Konfeksiyon

Geleneksel Koşu ve Kardiyo Ekipmanları Çalışmalarına 6 Alternatif

Geleneksel Koşu ve Kardiyo Ekipmanları Çalışmalarına 6 Alternatif
0

Koşu bandı, eliptik ve sabit bisiklet temelde sıkıcı gerçekliğin rağmen kardiyo ekipmanları yerini var. Bazen hava açık havada bir antrenmana izin vermeyebilir ve yüksek yoğunluklu aralıklarla antrenmanlara, grup fitness sınıflarına ve plyometrik rutinlere herkes için uygun değildir. Ve açıkçası, bazen, bir ekipmanın üzerine atlamak ve gerekli 30 dakikalık kardiyo süresi doluncaya kadar zamanınızı ayırarak gitmek daha kolaydır. Elbette, milli parkın içinden geçen kayakla geçirilen bir gün kadar eğlenceli olmayabilir, ancak etkili olabilir .

Bu, standart kardiyo egzersiz programlarının bile her gün ve sonrasında bir sarsıntı kullanabileceğini ve bu nedenle de standart sabit bisiklet veya koşu bandına alternatifler bulmanın mantıklı olduğunu söyledi. Alışılmadık bir ter atma egzersizi sunan yeni bir ekipman parçası keşfediyor veya geleneksel bir ekipman parçası etrafında tasarlanmış yeni bir egzersiz programı arıyorsanız, geleneksel kardiyo egzersizlerinin daha heyecan verici hale gelmesinin birkaç yolu.

1

Makalede Neler Var?

Kardiyo Ekipmanlarında Grup Sporu Sınıfları

AMT Team Fit Class
Precor

Eğer bir spor salonuna üye iseniz, kesinlikle koşu bandı olmayan fakat eliptik olmayan uzun boylu koşu ekipmanı olan Precor’un AMT Eğitmenlerine aşina olabilirsiniz. AMT mükemmel bir ekipman parçası olsa da, sıra dışı görünen bir makinedir ve tek başına görünmesi spor salonundaki kişilerin denemesini önleyebilir.

Girin: AMT Team Fit sınıfları. Bu grup egzersiz sınıfı kişisel bir eğitmen tarafından yönetilir ve tamamen kardiyo katında tutulur. Sınıf, aralıklı egzersiz, kuvvet ve denge egzersizlerini içeren geniş kapsamlı eğitim tekniklerini içerir. Amaç, bir grupta egzersiz yapmanın motive edici ve eğitici faydalarının tadını çıkarırken katılımcıların kardiyolarından en iyi şekilde faydalanmalarını sağlamaktır.

Ve AMT Team Fit sınıfı, türünün tek kardiyo temelli sınıfı değil. OrangeTheory, koşu bandlarını ve kürek makinelerini her rutine dahil eden butik grup fitness sınıfları sunarken, Mile High Run Club tamamen koşu bandında düzenlenen grup fitness sınıfları sunmaktadır. Bölgenizde benzer sınıflar olup olmadığını görmek için yerel spor salonunuza ya da stüdyonuza başvurun.

2

Standart Yol Bisikletine Alternatifler

Kalbinizi ve ciğerlerinizi çalıştırmak için kapalı bir antrenman yapmak ya da standart bir yol bisikleti kullanmak zorunda değilsiniz. Devam edin ve iki tekerlekli çarkınızı kullanın, çünkü bu diğer dış mekan kardiyo ekipmanı parçaları devralmaya hazır. İster eliptik, merdiven basamağı ya da koşu bandının hayranı olun, pratikte sizin için uygun olacağına dair bir alternatif var.

  • ElliptiGO : Koşu formunu yakından taklit etmenizi sağlayan bir açık eliptik antrenörü arıyorsanız, ElliptiGO mükemmel bir seçenektir. Mucitler, makineyi başlangıçta tecrübeli koşucular için yaralanmalarla mücadele ederken dış mekan antrenmanlarına devam etmenin bir yolu olarak geliştirdi; Bununla birlikte, kısa mesafeli koşucular için düşük etkili antrenmandan zevk almaları için harika bir araç olduğunu çabucak keşfettiler.
  • StreetStrider : StreetStrider, bu listedeki diğer eşyalardan daha büyük bir yer kaplıyor ve muhtemelen “aptal görünümlü” ödül için ikinci sırada geliyor, ancak göz ardı edilemeyecek bazı harika özellikleri var. İlk olarak, ElliptiGO veya Stridecore’dan farklı olarak, StreetStrider’ın üst gövdeye geçen itme-çekme gidonu vardır. Bu, hareketli kollara sahip spor salonu tabanlı eliptik spor ayakkabılarını en çok taklit eden mükemmel bir tam vücut egzersizi yapar. İkinci olarak, StreetStrider’ın StreetStrider’i içeride bir eliptik makine olarak ayarlamayı mümkün kılan isteğe bağlı bir iç mekan aksesuar paketi vardır. Bu esneklik türü, sert havalarda evde egzersiz yapmak isteyen kişiler için mükemmeldir.
  • Stridecore : StreetStrider ve ElliptiGO gibi, Stridecore aslında bir dış mekan eliptik antrenörü. StreetStrider ve ElliptiGO’dan farklı olarak Stridecore, geleneksel bir bisiklete çok benziyor ve göze çarpmak istemiyorsanız, onu biraz daha sokak dostu yapıyor. Ayrıca Stridecore, kullanıcının adım uzunluğunu 0 “ila 24” arasında ayarlamasını sağlayan “Bio-Trans” teknolojisine sahiptir. Antrenmanınızın odağını ayarlamak veya Stridecore kullanarak farklı yüksekliklerde birden fazla kullanıcı kullanıyorsanız, bu özellikle güzeldir.
  • GlideCycle : “Goofy görünümlü” listesinin başında GlideCycle sadece tuhaf görünüm nedeniyle değil, göze çarpıyor. Bu listedeki diğer dış mekan eliptiklerinden farklı olarak, kullanıcıların ayaklarını pedallara yerleştirip her adımda önceden belirlenmiş bir eliptik pisti takip etmeleri durumunda, GlideCycle “vücut ağırlıklı koşu” kullanır. Başka bir deyişle, kullanıcı iki tekerlek arasında asılı bir koltukta oturur, sonra kelimenin tam anlamıyla koşar, her bir ayak vuruşuyla GlideCycle’a güç verir, ancak geleneksel koşuların etkisi olmadan. Avantaj, tamamen doğal bir adım uzunluğu ve arazi değiştikçe adım atma yeteneği de değişiyor. Dezavantajı, GlideCycle’ın tamamen delice görünmesidir, bu yüzden onu dışarıda kullanmaktan çok utanabilirsiniz.
3

Etkisi Olmayan Koşu Çalışması

Sıfır Koşucusu
Oktan

Hevesli bir koşucuysanız, özellikle yarı maratonlar, maratonlar veya ultramatofanlar için eğiten bir koşucuysanız, kaldırım çarpma (veya koşu bandı çarpma) eklemleriniz üzerinde bir sayı yapabilir. Octane Zero Runner, koşu bandı platformunun etkisi olmadan tamamen doğal bir koşu hareketi sağlayan ilk koşu bandıdır. Ve hayır, bu sadece başka bir eliptik değil – benzersiz “eklem” yapısı, önceden belirlenmiş bir iz veya elipsle sınırlı olmayan tamamen doğal bir koşu adımını korumanızı sağlar.

4

İp Atlamada Yeni Bir Büküm

Bu listedeki en pahalı kardiyo ekipmanı parçası olan CrossRope ip atlama sistemi aynı zamanda kardiyoya uyması için en etkili araçlardan biridir. Standart bir atlama ipinden farklı olarak, CrossRope ilerledikçe antrenmanınızın zorluğunu arttırmanızı veya azaltmanızı sağlayan değiştirilebilir ağırlıklı iplere sahiptir.

Ve kendi ip atlama antrenmanınızı planlamak ve yürütmek istemezseniz, sorun değil. Equinox fitness, The Cut adında bir ip atlama grubu spor sınıfı sunuyor. Size en yakın kulübü bulun ve terlemeye hazırlanın.

5

Bir Slideboardda Yandan Tren Atın

yan slayt 1.jpg
Slideboard çalışmaları. Laura Williams

Neredeyse tüm kardiyo antrenmanları sagital düzlemde gerçekleşen ileri-geri hareketi içerir. Bir düşünün – koşarken, bisiklet sürerken, yüzerken veya kürek çekerken, tekrarlayan hareketlerinizin çoğu, yanal veya yan yana hareket etmeden kollarınızı veya bacaklarınızı ileri ve geri döndürmeyi içerir. Kalça abdüktörleriniz ve addüktörleriniz gibi lateral hareketten sorumlu sekonder kas gruplarını engellemek veya güçlendirmek için herhangi bir çalışma yapmadan bu tekrarlayan hareketin çok fazla olması kas kası dengesizlikleri ve aşırı yaralanmalara neden olabilir.

Yanal harekete odaklanan ekipmanlardan biri de kayar plakadır. Bu nispeten ucuz olan ev fitness ekipmanına atlayabilir ve en çok günlerde yaptığınız tüm ileri geri egzersizler için vücudunuzu çapraz antreman yaparak “paten” uygulayabilirsiniz.

6

Evde Grup Bisiklete binme

Diehard grubu bisiklet tutkunuysanız, ancak stüdyoya gelmeyi zor buluyorsanız, Peloton bisikleti tam olarak beklediğiniz şey olabilir. Bisikletin kendisi birçok sınırı geçmese de, teknolojisi yok. Peloton bisikletini, kendi evinizde antrenmanın tadını çıkarırken, canlı veya isteğe bağlı bisiklet derslerine giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir