1. Anasayfa
  2. Ekipman ve Konfeksiyon

Erkekler için 10 Büyük Minimalist Atletik Ayakkabı

Erkekler için 10 Büyük Minimalist Atletik Ayakkabı
0

1

Makalede Neler Var?

Her Faaliyet İçin Minimalist Atletik Ayakkabı

Men's Minimalist Footwear
Laura Williams

Minimalist ayakkabılar – yastığa ya da desteğe çok az sahip olan ve ayak parmağı ile topuk arasında yükseklik farkı çok az ya da hiç olmayan ayakkabılar – ayakkabı endüstrisinin büyüyen bir bölümüdür. Herkes için uygun olmasa da, bu ayakkabıların esnek tabanı, ayak ve ayak bileğinin daha küçük kaslarını güçlendiren, denge ve koordinasyonu teşvik eden daha doğal bir koşu ya da yürüyüş yürüyüşünü desteklemeye yardımcı olur.

İyi haber şu ki, bu “sıfır damla” ayakkabılar sadece koşucular için değil. Gündelik gündelik giyim için bile, spor ve aktiviteler arasında minimalist ayakkabıları mümkün kılan, ayak ucunda (pun amaçlanan) bir hareket var. Erkekler için bu 10 harika minimalist spor ayakkabısına göz atın.

Daha fazla: Kadınlar için 11 Büyük Minimalist Atletik Ayakkabı

2

Gündelik Oyun: Vibram FiveFingers CVT-Kenevir

Vibram Beş Parmak CVT-Kenevir
Vibram Beş Parmak

Kuşkusuz, “beş parmağınızla” ayakkabı giymek biraz alışmakla … ve yer fıstığı galerisinden sıradışı ayakkabınız hakkında birkaç yorum alacağınızdan emin olabilirsiniz. Ancak konfor ve esneklik Vibram FiveFingers, müşterilerine yenmek zor ve bu CVT-Kenevir ayakkabılar (100 $), köpeğinizi yürürken veya arkadaşlarınızla frizbi oynarken giymek için mükemmel bir çift. Topuğu öne doğru katlayabilir ve bunları kaydırmalı bir tıkaç olarak giyebilirsiniz.

3

Gündelik İş: Vivobarefoot Aqua II

Vivobarefoot Aqua II
Vivobarefoot

İşyerinizin rahat kıyafetler sağladığını varsayarsak, Vivobarefoot’s AQUA II (180 $), çeneler ve bir düğmeyle kolayca eşleşen mükemmel bir işlev-karşılayan minimalist ayakkabı sunmaktadır. Dikişli deri üst ve bağcıklı tasarım, ayakkabılara klasik bir görünüm verir, ancak oldukça esnek taban, Aqua’yı kendi ligine yerleştirir.

4

Su Sporları: Vibram Beş Parmak Signa

Vibram Beş Parmak Signa
Vibram Beş Parmak

Sörfçü, paddleboarder ve kayakçıların hepsi su sporlarının zorluğunu biliyor – ayaklarınızı serbest bırakmak için ayak parmaklarınızı serbestçe kullanın, ancak ayak parmaklarınızı kavrama için kullanabilirsiniz, ancak çıplak ayakla parkta tam bir gün olmasa bile kaygan ve pürüzlü kayalara basmak , teknik olarak, parkta bir gün).

FiveFingers Signa (80 $), her iki dünyanın en iyisini sunar ve ayak parmaklarınıza denge ve kavrama için bağımsız hareket etme kabiliyeti verirken, nehir yataklarında ve göl kıyılarında gezinmek için koruma ve çekiş gücü sunar.

5

Çok Amaçlı Ayakkabı: Kigo Drive

Kigo Drive
Kigo

Kigo Drive (75 $) tam anlamıyla her yere takabileceğiniz minimalist bir ayakkabı. Siyahın üzerindeki siyah renk yolu, işteki gevşekliklerle eşleşecek kadar temiz görünüyor, ancak aslında sadece birkaçını belirtmek için her türlü atletik etkinliğe dayanacak şekilde tasarlandı – yürüme, koşma, yürüyüş ve bisiklete binme. Onları kutudan çıkardığınızda, ayakların neredeyse çorap benzeri hissi ile atılabilir, ancak rahat malzeme giyilebilirlik için kendini ödünç verirken, dayanıklı tabanlar ayaklarınızı günlük yaşamın tehlikelerinden korur.

Ek olarak, bu “beşikten beşi” ayakkabı, geri dönüştürülmüş, geri dönüştürülebilir ve yükseltilebilir malzemelerin bir kombinasyonu ile geliştirilmiştir, böylece ayakkabı giyerken göründüğünüz kadar iyi hissedebilirsiniz. Neden burada başlamıyor – Artı, o da bu listede en uygun fiyatlı ayakkabı mı?

6

Sandalet: Dünya Koşucular Circadian X 8mm

Dünya Koşucuları Circadian X
Dünya Koşucuları

Dünya Koşucuları Circadian X 8mm sandalet (101 $) orijinal Circadian X tasarımının inanılmaz kavrama, dayanıklılık ve zemin hissini sunarken, propriyosepsiyonden ödün vermeden korumayı en üst düzeye çıkarmak için 2 milimetre dolgu ekliyor.

Yüz dolara bir çift sandalet (sandalet!) Almaya değip değmeyeceğini merak ediyor olabilirsiniz, ancak bunlar günlük terlikleriniz değil. Bu ayakkabılar yürüyüş, koşu ve genel giyimler de dahil olmak üzere tüm dış mekan uygulamalarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca, kilitleme tokası, özellikle yokuş aşağı aktiviteler sırasında benzersiz destek sağlamak için topuk kayışını yukarıda tutarken bağcıkları yerinde sabitler.

7

Yürüyüş ve Açık Hava Mekanları – Vivobarefoot Tracker

Vivobarefoot Tracker
Vivobarefoot

Dış mekândan bahsetmişken … önemli tırmanma ve zorlu arazilere ayak uydurmak için gerçek bir yürüyüş botuna ihtiyacınız varsa, bunun için minimalist bir ayakkabı var. Vivobarefoot Tracker (220 $) ciddi bir off-road ustasıdır. Yeni başlayanlar için, su geçirmez, Hydroguard astar, dış ortam koşulları ne olursa olsun ayaklarınızı kuru tutar. Buna ek olarak, yırtılma önleyici özel deri Ekstra dayanıklılık için naylon süslemeler … ve çok iyi bir görünüm ve her yere götürebileceğiniz bir botunuz var.

Bahsetmiyorum bile – botun nasıl döndüğünü görüyor musunuz? Yığıcılar geleneksel yürüyüş yeniliğinde en iyi ve en parlak gibi görünse de, taban esnekliğini koruyor ve zemin hissinden ödün vermeden üstün kavrama ve koruma sunuyor.

8

Spor Salonu Faaliyetleri: Skora Phase

Skora Faz Erkekler
skora

Skora Phase (110 $), “minderli minimalist” ve “unlimted minimalist” arasındaki çizgiyle flört eden minimalist ayakkabılardan biri. Taban bazı minimalist seçeneklerden biraz daha kalındır; bu da koşu bandından CrossFit tarzı fonksiyonel antremanlara kadar her şey için uygun hale getirir.

9

Geçici Koşu Ayakkabısı: Vibram FiveFingers Bikila EVO

Vibram Beş Parmak Bikila Evo
Vibram Beş Parmak

Minimalist ayakkabı trendinin koşmaya başladığını inkar etmek yok. Minimalist bir ayakkabılı doğal koşu yürüyüşüne geçmek isteyen bir koşucuysanız, FiveFingers Bikila EVO (120 $) başlamak için iyi bir yerdir. “Parmak parmakları” (ben onları çağırmak gibi) ayakkabının tabanı öne doğru bir forma vururken, her ayağın bağımsız hareket etmesini sağlarken, ayakkabının tabanı bazı minimalist alternatiflerden daha fazla stabilite ve destek sunar.

10

Yol Koşusu: Vivobarefoot Stealth II Winterproof

Vivobarefoot Stealth
Vivobarefoot

Eğer bir koşucuysanız, havaya dayanabilecek ayakkabı satın almanın önemini biliyorsunuzdur. Vivobarefoot Stealth II Winterproof ayakkabısı (160 $) isminde “winterproof” isminde, onlara “weatherproof” demeyi tercih ediyorum.

Ayakkabılar, ayaklarınızı yağmura ve suya karşı korumak için Outlast Astar ve Hidrofobik Hasır özelliğine sahiptir ve zemin, özellikle serin olduğunda kullanabileceğiniz ek parçalar ile birlikte gelir. Diğer Vivobarefoot ayakkabılarında olduğu gibi, bu kötü çocuklar da ayak hareketi ve tepkisi için mükemmel geniş bir kutuya sahip ciddi taban esnekliğine ve zemin hissine sahiptir.

11

Hardcore Minimalist: Yumuşak Yıldız DYO Moc3 Amoc Run

Resmi olarak minimalist ayakkabılara geçtiyseniz ve işleri bir adım atmanın zamanı geldiğini düşünüyorsanız, Soft Star sizi DYO Moc3 Run Amoc “ayak eldiveni” (125 $) ile kapladı.

Yani hayır, bu gerçekten bir ayakkabı değil – doğal harekete müdahale etmeden ayaklarınızı yaralanmaya karşı korumaya yardımcı olan teknik bir çoraptur. Delikli deri ve dayanıklı hibrit Vibram tabandan oluşan, beş ons ağırlığında ve gece güvenliği için yansıtıcı şeritler sunar.

Ve eğer bu şeylere bakarsanız, “Koşmak için gerçekten uygun mu?” Cevap Evet.” Sadece koşucular için tasarlanmakla kalmıyorlardı, aynı zamanda kullanıcı minimalist ayakkabılığa geçiş için zaman harcadığı sürece ılımlı patika koşusuna kolayca dayanabiliyorlar.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir