İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Özel Tatil Kiralamaları Fitness Seyahatini Nasıl En Üst Düzeye Çıkarır?

Özel Tatil Kiralamaları Fitness Seyahatini Nasıl En Üst Düzeye Çıkarır?
+ - 0

Sağlık turizmi artıyor ve Global Wellness Institute’a göre, genel turizm sektörünün iki katı bir oranda büyüyor. Gerçek şu ki, insanlar seyahat ederken sağlıklarına öncelik veriyor ve refahlarını en üst düzeye çıkarmaya yardımcı olacak seyahat deneyimleri arıyorlar.

Bazı açılardan, bu yeni bir şey değil. Bir Colorado (veya New Mexico veya Utah) kayak gezisi, her zaman deneyimin temel taşı olarak etkinliği önceliklendirmiştir. Açıkçası, kayak ve snowboard dışarı çıkmak ve ciddi kalorileri yakmak için mükemmel fırsatlardır. Ancak son 10 veya 20 yılda değişen, sağlıklı yemeklerden aktivite planlamasına ve spa hizmetlerine kadar her şeyi sağlayan, gezginlere özel olarak tasarlanmış seyahat deneyimleri arzusudur. Genellikle, bu deneyimler geri çekilme, turlar veya her şey dahil spa’lar olarak sağlanır. İnanılmaz derecede eğlenceli olsa da, olumsuz yönleri, gezginleri doğrudan tatil köyü veya rehber tarafından sağlanan yiyecek ve programlarla sınırlandırmalarıdır.

Gerçekten kişiselleştirilmiş fitness tatil çağrısına cevap vermek için, bazı tatil kiralama şirketleri tam hizmet deneyimi sunuyorlar. Hareketli Dağlar lüks kayak tatil pazarında konumlanmış bir örnektir. Bu catering kayak evi ve tatil kiralama şirketi, Colorado Steamboat Springs’te bulunmaktadır ve sağlık turizm endüstrisinin kalıbını kırmaktadır.

Hareketli Dağları bir üst seviye olarak düşünün Airbnb kişisel asistan, kişisel şef, kişisel antrenör ve kişisel zihin okuyucu ile tanışır. Dışarıdaki tek özel fitness tatil şirketi olmasa da, kişiselleştirilmiş bir spor tatilinden bekleyebilecekleriniz hakkında mükemmel bir vaka incelemesi sunuyor – aşağıdaki şirketle ilgili kendi tecrübelerimi detaylandırdım. Bununla birlikte, tatilinizi başkasının ellerine vermeden önce her zaman kendi araştırmanızı yapın; tatil planlama ve uygulama için hüküm süren devir teslim etmek bir rahatlama olabilir, ancak tüm şirketler eşit yaratılmadı.

Yüksek Kaliteli Konaklama

moving mountains creekside chalet
Hareketli Dağlar

Taşınmak bir tatil köyü ya da otel değil, tatil kiralama hizmetidir. Tek kişilik bir oda rezerve etmek yerine, yüksek kaliteli bir ev veya kınamak için rezervasyon yaptırıyorsunuz. Bir grup arkadaşınızla veya büyük bir aileyle seyahat ediyorsanız, özellikle her mülkte tam donanımlı bir mutfak, birden fazla yatak odası ve banyo ile sıcak su havuzu, dış mekan ızgaraları ve oyun odaları gibi ek olanaklar bulunduğundan, bu harika bir seçenektir . Aslında, Platinum Collection evlerinin bazıları, Moving Mountains’a 2017 yılında kiralık portföylerine eklediler, iç mekan tırmanma duvarları ve çok duşlu banyolar gibi üst düzey olanaklar sunuyorlar.

Bir tatil kiralamada kalmak için açık bir sağlık yararı tam mutfağıdır. Restoran yemekleriyle sınırlı hissetmek yerine, yiyecek satın alma ve evde kendi yemeğinizi hazırlama esnekliğine sahipsiniz. Bu, özellikle yemek yemeyi zorlaştıran diyet kısıtlamalarınız varsa çok iyidir.

Tabii ki, bu mülklerin bir bedeli var, bu nedenle, tabii ki masrafı bir arkadaş grubuyla bölmediğiniz sürece, sınırlı bir bütçeyle seyahat eden herkes için uygun değillerdir.

Etkinlikler Konsiyerj

snowboard vapur
Chloe Matelski / Şeftali Peçe Fotoğrafçılığı

Moving Mountains’taki Konuk Hizmetleri bölümü, şirketi standart bir tatil kiralama şirketinden tam hizmetli sağlık turizmi alanına götürüyor. Örneğin, bölgedeki diğer kuruluşlarla olan bağlantıları, konaklamanızın fiyatına sarılabilecek Steamboat Resort’ta asansör biletleri, kiralık araçlar ve dersler hakkında mümkün olan en iyi fırsatları korumalarını sağlar.

Ayrıca, buz tırmanışı ve kar ayakkabısı çekme gibi etkinlikler için sizi kılavuzlara bağlayabiliyorlar ve bölgede yürüyüş yapıp nerede bisiklet süreceğinize karar vermenize yardımcı olmaktan mutluluk duyuyorlar. Şirketin CEO’su Robin Craigen, hevesli bir snowboardcu ve bisikletçi ve “Steamboat şehir merkezinin kalbindeki Howelsen Hill ve Emerald Mountain, isteyebileceğiniz tüm yürüyüş, dağ bisikleti, snowshoeing ve intro backcountry kayakını sunuyor. ” Temel olarak, seyahatiniz sırasında nasıl aktif olacağınız konusunda herhangi bir tavsiyeye veya fikre ihtiyacınız olursa, Moving Mountains ile bağlantıya geçebilirsiniz.

Bu da fitness odaklı faaliyetlerin ötesine geçiyor. Bir restoran rezervasyonuna ihtiyacınız varsa, bunu sizin için yaparlar. Eğer One Steamboat Place’deki The Spa’da kayak sonrası masaj rezervasyonu yaptırmak isterseniz, size ayarlayacaktır. Ve birisinin tatil kiralamanıza yiyecek vermesini istiyorsanız, sizin için alışverişe bakarlar.

Bakkal Teslim

Bakkal teslimatı, büyük olasılıkla Moving Mountains’un sunduğu en iyi sağlıkla ilgili avantajlardan biridir. Seyahat ederken beslenmenizi kontrol altında tutmak zor ve hiç kimse tatillerinin bir bölümünü markette alışveriş yapmak istemiyor. Önceden arayabildiğiniz, bakkaliye siparişinizi verdiğiniz ve gelmeden önce yiyeceklerinizi tatil kiralamanıza teslim etmeniz oldukça olağanüstü. Bu, yemeklerinizi önceden planlayabileceğiniz ve ritmi kaçırmadan düzenli beslenme düzeninize bağlı kalabileceğiniz anlamına gelir.

Hazır Yemekler

yiyecek ve içecek
Laura Williams

Market alışverişi teslimatına ek olarak, Hareketli Dağlar diğer iki evde yemek servisi seçeneği sunmaktadır. Birincisi, diyet kısıtlamalarına dayanarak kahvaltıları, atıştırmalıkları ve akşam yemeklerini kişiselleştiren kişisel bir şef içeren VIP Catered Chalet Experience.

Bu tam servis seçeneği, günlük oda temizliği ve limuzin servisini de içermektedir. Beklediğiniz gibi, ucuz gelmiyor. Ancak harcayacak paranız varsa ve el ve ayağınızı beklemede kalma fikrini seviyorsanız, ayağa kalkmaya ya da kürek çekmeye ya da ekstra bir saat harcamak gibi diğer şeyler için zamanınızı harcayabilme esnekliği veriyor jakuzide.

Ancak, tam konaklamanız için otel içi bir şef için ödeme yapılması söz konusu değilse, bir veya iki gece için kişisel bir şef kullanma seçeneği de vardır. Hazır yemek servisinde olduğu gibi, şef siz ve partiniz için sağlıklı, kişiye özel bir yemek pişirmek, servis etmek ve temizlemek için gelir. Tatiliniz sona ermeden önceki gece geri dönmenin harika bir yolu ve son gecenizden gerçekten keyif almanız.

Yine, bu, katı veya kısıtlı bir beslenme planını takip eden bireyler için özellikle güzel bir seçenektir, çünkü bir restoranda karmaşık sipariş verme süreci için endişelenmenize gerek yoktur. Aksine, ihtiyaçlarınızı şefle önceden iletişim kurabilir ve size ve ailenize uygun tatmin edici bir menü ortaya çıkarabilirsiniz.

Hareketli Dağlar Tecrübesini Diğer Sağlık Tatilleriyle Karşılaştırma

buz tırmanışı
Chloe Matelski / Şeftali Peçe Fotoğrafçılığı

Birçok kaplıcaya ve inzivaya sağlıklı yaşam yolculuğunun keyfini çıkardıktan sonra, Hareketli Dağlar deneyiminin planlama ve faaliyetler açısından en fazla esnekliği sağladığını söylemeliyim. Bu daha büyük bir grupla seyahat ederken özellikle güzeldir.

Örneğin, bazı tatil köyleri ve turlar, belirli bir yaşın altındaki çocukların, özellikle de yetişkinlere yönelik, kaplıcalara katılmalarına izin vermemektedir. Bir aile gezisi planlamak istiyorsanız bu bir sorundur. Aynı şekilde, fitness tatillerinin çoğu, tatil evleri veya kınamak yerine, temel otel odalarını konaklama yeri olarak sunmaktadır. Bu odalar güzel olabilir, ancak birkaç istisna dışında, kendi yemeğinizi hazırlamanıza veya hazırlamanıza izin vermez, sizi zamanla sığınağın yemek saatleri veya tesis dışındaki öğünler etrafında planlamanıza zorlar. Yine, korkunç bir şey değil, ancak sınırlayıcı olabilir.

Benzer şekilde, çoğu kaplıca ve geri çekilme, önceden planlanmış sınıflara ve gün içinde planlanan zamlara sahiptir. Katılıp katılmamayı seçebilirsin, ama katılmazsan, mutlaka “kitaptan çık” diyemezsin ve geri çekilmekten uzak bir şey planlayamazsın … en azından geri çekilme şirketinin yardımı ile. Hareketli Dağlar ile, Misafir Hizmetleri bölümü, denemek istediğiniz herhangi bir etkinliği veya etkinliği planlamaktan mutluluk duyar, ancak kişisel olarak sizin için etkinlik sağlamaya yatırım yapmazlar. Bu, ne sundukları veya ne zaman sundukları ile sınırlı olmadığınız anlamına gelir. Hedeflerinize veya tercihlerinize bağlı olarak, bu olumlu veya olumsuz bir şey olarak kabul edilebilir.

Yolculuğumda, yamaçlardan indikten sonra kendi yemeğimi hazırladığımdan önce ilk geldiğimde gece kayak yapmayı başardım. Ertesi gün grubum sabah yürüyüş yaparak buz tırmanmaya gitti, öğleden sonra kaplıcalara yöneldi, daha sonra o gece The Laundry’da çok hoş ve rahat bir yemeğin tadını çıkardı. Steamboat’taki son günüm, gün boyunca snowboard ile başladı, sonra sıcak bir küvette dinlendirici bir akşamla sona ererken, kişisel bir şef, akşam yemeği için üç çeşit yemek hazırladı. Aç olduğumuzda yedik, yorgun olduğumuzda uyuduk, ve aktif olmak için çok fazla zaman harcadık, hepsi kendi programlarımızda ve şartlarımızda. Yaşadığım en aktif ve en keyifli tatillerden biriydi ve Hareketli Dağlar tüm detayları planlamadılar, yaptığımız her şeyi kolaylaştırdılar.

Esasen, Hareketli Dağlar ve benzeri özel fitness seyahat şirketleri, senaryoyu çeviriyor. Kendi sağlıklı yaşam tatilinizi planlamak için gücü elinize aldılar, ancak daha sonra planlama ve detayları düzenleme zorluğunu üstlendiler. Her iki dünyanın da en iyisi.

Tabii ki asıl zorluk maliyet. High-end kiralama, özellikle Steamboat Springs gibi kış meccasındaki büyük tatil evleri ucuz değildir. Fakat yine de, üst düzey fitness merkezleri de ucuz değil. Sonuçta, hepsi beklenti ve önceliklere bağlı. Kendi tatil faaliyetlerinizi planlamak istiyorsanız, bir başkasının detayları düzenlemesine izin verin, Hareketli Dağlar gibi bir şirket kullanmak mümkün olan en iyi seçenektir. Bununla birlikte, bir geri çekilme sürecine katılmayı ve programdaki etkinlikleri takip etmeyi tercih ediyorsanız, bu da mükemmel bir seçimdir.

Özelleştirilmiş Fitness Tatil Kiralama Kimdir:

  • Harcanabilir geliri yüksek bireyler . En üst düzeyde bir tatil kiralama kiralama hizmetinde ve hizmetinizde bulunan konuk hizmetleri personelinin ücretini karşılamanız gerekir.
  • Büyük gruplar veya aileler . Hareketli Dağlar deneyimi, tatildeyken aktif kalmak isteyen aileler veya büyük arkadaş grupları için özellikle güzel. Kiralama ve yemek servisinin maliyetini birden fazla taraf arasında bölebildiğinizde, çok daha uygun olur. Ayrıca, faaliyetlerin ve yemeklerin esnekliği, farklı ihtiyaç ve beklentileri olan birçok insanınız olduğunda özellikle güzeldir.
  • Özellikle güzel bir tatil isteyen herkes . Bir katil seyahatiniz için para biriktiriyorsanız, bu tip özel kiralık tatil evleri gitmek için harika bir yoldur. Sadece dikkatli olun – bir kez bu deneyimi yaşarsanız, muhtemelen hayatınız boyunca şımarık kalırsınız.
  • Kendi faaliyetlerini planlamak isteyen bireyler . Önceden planlanmış bir geri çekilme programını takip etme hayranı değilseniz ya da tatilinizi daha az bilinen etkinlikler ve etkinlikler arayarak geçirmeyi gerçekten seviyorsanız, tam hizmet veren bir tatil kiralama şirketi kullanmak tam da olduğu gibi mükemmel bir yoldur. sizin için en önemli olan etkinlikleri bulmanıza ve programlamanıza yardımcı olabilir.

Konaklama, Hareketli Dağlar tarafından sağlanmıştır. Tüm deneyimler ve görüşler benim.


    Yorum Yap