1. Anasayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Fitness ve Macera İçin Heyecan Verici Japon Destinasyonları


0

Japonya, geleneksel ve çağdaş dansın birbiri etrafında dolaştığı bir ülkedir. Gerçekten eşsiz bir seyahat deneyimi ortaya çıkaran, zamanda ileri ve geri hareket ediyormuş gibi hissetmenizi sağlar. Bu deneyim içinde rahatlatıcı onsenleri (Japon hamamları) ve kalp yarışı maceralarını bulabilirsiniz.

Yemek yiyebileceğiniz, rahatlayabileceğiniz, doğal güzelliğin tadını çıkarabileceğiniz, geleneksel geleneklerin tadını çıkarabileceğiniz ve bazı kalorileri yakabileceğiniz bir yer arıyorsanız, Japonya tüm ihtiyaçlarınızı karşılar. En güneydeki adalardan kuzey ucuna kadar uzanan Japonya, şaşırtıcı bir sağlık ve hoşgörü dengesi sunuyor. Japonya’yı dalış, yürüyüş, bisiklete binme, rafting, egzersiz dersleri ve bolca yürüyüşle nasıl keşfedebileceğinizi öğrenin; neredeyse her macera, tarihin, zamansızlığın ve doğal harikanın havasını alarak.

1

Makalede Neler Var?

Yakushima

Yağmur ormanları yosun kaplı, Yakushima, Japonya
Ippei Naoi / Getty Images

Japonya’nın en güneyindeki adalardan biri olan Yakushima, ulaşılması en kolay yerlerden biri olmasa da, trek için iyi olduğunu kanıtladı. Adaya vardığınızda, nefes kesen yürüyüşler ve muhteşem sahil şeridi şeklinde size açılıyor. Uzunluğu ve yoğunluğu arasında değişen sayısız dağ zirvesinde, her deneyimi kendi yeteneğiniz için seçebilir ve değiştirebilirsiniz.

Yakushima’daki en çarpıcı zamlardan biri olan Shiratani Unsuikyo, Japon filmi Princess Mononoke için görsel ilham kaynağı oldu. Bu tek alanda keşif ve gezinmek için çok sayıda seçenek bulursunuz. 10-13 saatlik bir yolculuk, sizi 2000 ila 7.000 yaşlarında olduğu tahmin edilemeyecek kadar eski bir ağaç olan Jomon-Sugi Sedirine götürür. Bu zammı, zor olmasa da, uzun kanıtlayabilir.

Daha kısa bir seçenek olan kombine Taiko Iwa Kursu ve Yayoi-Sugi Kursu yaklaşık beş ila altı saat sürer. Bu parkurun çoğunluğu kolaydır, ancak kalp atış hızınızı ve kalorili yanmanızı başlatan daha zorlu alanlarla karşılaşırsınız. Bu yollar sizi büyülü bir vahaya, eterik, neredeyse başka dünyaya, ambiyansa sahip, yosun kaplı bir ormana götürür, her adımda sizi çevreleyen antik güzelliğin huşu içinde bırakabilirsiniz. Birçoğu 1000 yaşında olan devasa ağaçlar sizi orman boyunca yönlendirir ve sizi ileri doğru itir. İnsanlardan korkmak için asla bir nedenleri olmayan Yaku-Geyi, sizler de o kadar kolay bir şekilde ormanda dolaşıp sizi geçmişten çok zamana ve yere bağlar.

Maceracı ruhunuz daha fazla yoğunlaşmak isterse, Mt. Moccohomu-Dake, adadaki en zor yürüyüş olmaya devam ediyor. Hiç durmadan dik, hiç bitmeyen eğimi olan dağ vücudunuzun yanmasına ve kalp atış hızınızın yükselmesine neden olacak. Diğer dağ yürüyüşleri Mt. Miyanoura Dake, Mt. Kurio-Dake ve Mt. Okina- Birkaç isim ver.

2

Kiso Vadisi

Japon bambu ormanı
Rachel Lewis / Getty Images

1603’te Tokugawa Shogunate, yerel halkın günümüz Tokyo’sunu Kyoto’ya bağlaması için bir yol ya da iz kurmalarını emretti, sonuç Nakasen-do Yolu idi.

Başlangıçtan bitişe kadar 340 mil uzayan izin kısımları, kökeni itibariyle neredeyse hiç değişmedi ve koruma projeleri, unutulduğundan çok zaman ve yerin bütünlüğünü ve gerçekliğini doğru ve saygılı bir şekilde yakaladı.

İzin kendisi size doğal bir güzellikten daha fazlasını sunuyor, ancak gezilerinizde size eşlik eden geçmiş zamanın samuralarını, tüccarlarını ve hayal kırıklıklarını hayal ederek tarihe geri adım atma şansı veriyor. Bugün parkuru yürüyüş ve kendi varış noktanızı seçme şansınız var. En popüler rotalardan biri, Tsumago ve Magome arasındaki 8,5 kilometrelik yürüyüşü içeriyor. Eğer Tsumago’da yürüyüşe başlamayı seçtiyseniz, yürüyüşün çoğu için sabit bir eğimle karşılaşacaksınız, bu da onu daha zor ama yönetilebilir bir rota yapacaktır. Bu antik yolda yürürken, küçük türbelere rastlayacaksınız, Japon bir adamın size taze demlenmiş yeşil çaylar sunabileceği eski bir muayene noktası ve Erkek Düşüşü ve Kadın Düşüşü olarak da bilinen ünlü Odaki Medaki Şelalesi. Bu düşüşler, 17. yüzyılın en ünlü Japon kılıç ustalarından biri olan Miyamoto Musashi’nin sanatını uyguladığı ve mükemmelleştirdiği bir zemin oluşturdu.

3

Kamikochi

Kappa Köprüsü
PHAKON LIAMSENG / Getty Images

Yürüyüşçüler, kampçılar ve doğa tutkunları için bir mekân olan Kamikochi, Japonya’daki en çarpıcı yerlerden biri olmaya devam ediyor. Japon Alpleri’ne Giriş Yolu olarak da bilinen otel, Japon Dağları’nın en nefes kesici manzaralarından birini, karşılaştırılmayacak kadar güzelliği ile sunuyor.

Bölgenin saygı ve güzelliğine göre, Chūbu-Sangaku Ulusal Parkı, motorlu taşıtların kullanılmasını yasaklar; seyahat edenlerin amaçladıkları yere giderken yürüyüp hayret etmelerini istemek. Kamikochi’nin parkurlarında dolaşmaktan korkma hissi verir, çünkü siz 3.000 metrelik zirveleri geçerek yürüyüşe çıkabilirsiniz.

Boş zaman etkinliği, aradığınız şeyse, beyaz bulutların, parlak güneşin ve onları çevreleyen dağlık alanların yansıttığı Taisho ve Myojin göletleri gibi bölgedeki göletlerde ve göllerde zaman geçirin. Yoğunluğunuzu Mt. Yakedake, aktif bir volkan. Gidiş dönüşün tamamlanması yaklaşık yedi saat sürer.

Mt. 2.664 metrede Chogatake, affedilmeyen bir dikey eğim ile daha sert bir tırmanış. Kayaların, ağaç dallarının ve derme çatma merdivenlerin üzerinden atılan her adım, sizi daha da etkileyici bir güzellikle ödüllendirir. Bu yedi ila sekiz saatlik bir yürüyüş zordur, ancak bunu olabildiğince çabuk ve güvenli bir şekilde tırmanarak test etmek, vücudunuzu rahat bir hızda almak isteyip istemediğiniz size bağlıdır.

Mt. Yari ve Mt. Kamikochi’ye yakın bir konumda bulunan Oku-Hotakadake, çarpıcı yürüyüşler de sağlıyor, ancak planlama, zaman ve olası kamp yapmayı gerektiriyor. Bölgede yapılacak iş sıkıntısı olmazsa, bedeniniz ilham ve motivasyon ile dolup taşacak.

4

Kyoto

Fushimi Inari Tapınak, Kyoto, Japonya'da sütun merdiven
Bob Krist / Getty Images

Kyoto sokaklarında, eski ile yeniler arasında büyülü bir ilişki, şimdi ile geçmiş arasında dengeleyici bir hareket bulacaksınız. En son akıllı telefonlara sahip kadınlar ve erkekler, geleneksel Kimono’da sokaklarda yürürler. Geyşaların hala eğlence sanatından gurur duydukları alanlar, kendilerini gizem ve entrikalarla kapsıyorlar.

Sizi bir yerden diğerine götürmenin en iyi ve en uygun yollarından biri olan bisiklet, aynı zamanda mükemmel bir düşük etkili egzersiz programı sunarken, aynı zamanda antik tapınakları, bambu ormanlarını ve etkileyici mabetleri gezerken şehrin samimi manzarasını sunar.

Kyoto’nun Gion bölgesine bisiklet turu ile başlayın. Yolculuk sizi alçakgönüllülük, gizem ve sihrin bir araya geldiği bir zamana taşıyacak. Otele vardığınızda, bisikletinizi park edip bölgeyi yürüyün. Alan, gizemli ve gizemli Geyşa’nın görülmesi gereken yerleriyle ünlüdür ve vücudunuza heyecan göndermesi için bir şans karşılaşması garantilidir.

Görülmesi gereken başka bir yer olan Fushimi Inari Shrine, harika bir şekilde süslenmiş bir antrenman görevi görüyor. Tapınağa varmak için önce bir dağa çıktıktan sonra merdivenleri tırmanmalı, her biri hacca bağışlanmış bin kırmızı torii kapının altında kalmıştır. Gidiş dönüşünde artış Inari Dağı yaklaşık iki ila üç saat sürüyor, ancak yorulursanız her zaman geri dönme seçeneğiniz vardır. Yan orman parkurları, sessiz bambu ormanlarını ve daha küçük tapınakları keşfederken kalabalıktan kaçmanıza ve kalorileri yakmanıza izin verir.

Kyoto’da daha kalp atışı bir deneyim arıyorsanız, şehrin hemen dışında Hozu Nehri’nde rafting yapmak mümkündür.

5

Hokkaido

Hokkaido
Witoon Mitarnun / Getty Images

Japonya anakarasının kuzeyinde bir ada olan Hokkaido, doğa ve spor meraklılarına arzu edebileceği her şeyi sunar. Doğa yürüyüşü, snowboard ve kayak, beyaz su raftingi, kano ve daha pek çok şey dahil olmak üzere kalbi yarışmak için tasarlanan birçok aktiviteyle adanın hepsine sahip. Bununla birlikte, Hokkaido, adanın geniş, nefes kesen doğal güzelliği, sürekli serin yaz sıcaklıkları ve sessiz yolları nedeniyle, tüm Japonya’da en iyi bisiklet turlarından bazılarını sunmaktadır.

Bisikletçiler için özellikle yararlı olan bu son faktör. Hokkaido, dört ana adadan en büyüğü iken, nüfus, toprak kütlesine göre düşüktür. Bu, daha az araba ve daha az genel trafik olduğu anlamına gelir. Adanın sakinleri, tüm fitness seviyelerinde gezginler için rahatlatıcı, keyifli, düşük etkili bir aktivite yaratarak bisikletçilere saygılı ve saygılı kalırlar. Ayrıca, yolların birçoğu, doğal karayolları olarak kabul edilir ve bölgenin doğal güzelliği – dağların yeşili, kıyı şeridinin mavisi ve Temmuz ve Ağustos aylarında açan çiçek sıraları ve sıraları ile çevrelenmenize izin verir. Ek olarak, olağanüstü bakımlı yollar ada boyunca yumuşak bir sürüş sağlar.

6

Ryukyu Adaları, Okinava ve Yonaguni

Dağlarıyla dalışından daha iyi tanınan Japonya, geçtiğimiz günlerde su altında kendisi için bir isim yapmaya başladı. Japonya’nın en güney eyaleti olan Okinawa ve çevresindeki Ryukyu Adaları olarak bilinen adalar hevesli dalıcılara ülkenin diğer dalış noktalarından bir mola verir. Japonya’nın dalışlarının çoğu daha serin sularda bulunurken, Okinawa dalgıçlara ılık, tropik ve temiz sularda yüzme imkanı sunar.

Yonaguni adasında sualtı Yonaguni Anıtı yatıyor. İnsan yapımı antik yapılarıyla ünlü olan Anıt, dalış topluluğu için büyük bir güç haline geldi. Ayrıca dalgıçlar, hızlı okyanus akıntılarında yüzen Hammerhead köpekbalığı okullarına tanık olma şansına sahiptir.

Ek dalış yerleri arasında Tokyo yakınlarındaki Izu Yarımadası, Kore Boğazı’ndaki Tsushima Adası ve Iwo Jima adasını içeren Ogasawara Grubu sayılabilir. Öyleyse yürüyüş yapmaktan, dağlardan ya da büyük şehirlerin ışıklarından bir mola verin ve kendinizi Japonya’nın etrafındaki sulara daldırın.

7

Spor Salonları, Fitness Merkezleri ve Egzersiz Sınıfları

Açık hava etkinliklerinin sayısı pratik olarak sınırsız olsa da, bazen sadece size ekstra bir ivme kazandırmak için bir egzersiz dersi istiyorsunuz. Neredeyse tüm büyük şehirlerde, yoga, dövüş sanatları ve hatta CrossFit dahil olmak üzere ABD’deki gibi spor salonlarına ve butik stüdyolara erişebilirsiniz.

Örneğin, Hokkaido’nun başkenti Sapporo’da Reebok CrossFit SSC, İngilizce ve Japonca derslerini vermektedir. Bu kutu gezginlerin grup derslerine, spor salonuna açık zamanlara, temel derslere ve ücretsiz giriş derslerine girmelerini sağlar. Ücretsiz giriş sınıfları dışında, katılım oranları, Amerika Birleşik Devletleri’nde ne kadar para ödeyeceğinize bağlı olarak 2.000 Yen veya bir seans yaklaşık 20 $ olarak fiyatlandırılır.

1 saatlik grup dersleri arasında bir ısınma, güçlü bir seans ve günün egzersizi yer alıyor. Sınıfların İngilizce ve Japonca öğretildiği göz önüne alındığında, bu kutu yabancılar, yerliler ve gezginler için birlikte çalışmak, birlikte terlemek ve benzersiz bir deneyim paylaşmak için harika bir ortam sağlar.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir