1. Anasayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Geceleri Koşmayı Tercih Ederseniz 14 Yarış

Geceleri Koşmayı Tercih Ederseniz 14 Yarış
0

Sabahın erken saatlerinde yapılan yarış başlangıçlarında, en özel koşucu için bile yarışmanın heyecanını azalttığı bilinmektedir; bu koşucu, koşucu bir gece kuşu olduğunda ortaya çıkar. Gerçek şu ki, sabah yarışları sadece herkes için değil. Eğer yataktan kalkıp ayakkabılarınızı saat 7: 00’den önce bağlamayı düşünürseniz, vücudunuzu gönüllü olarak bir kök kanalına sokmak kadar eğlenceli bir ses stresi sesinden geçirebilirsiniz, o zaman işte size iyi bir haber: Sabah yarışları tek seçenek değil. Akşam başlama zamanı olan yarışlar popülaritesi artıyor, o yüzden devam et ve uyu, sonra geceleri koşmayı tercih edenler için mükemmel olan bu harika yarışlardan birine doğru ilerleyin.

1

Makalede Neler Var?

Yola Çıkmadan Önce: Önce Güvenlik

trail running at night
simonkr / Getty Images

Geceleri yarışmak heyecan verici olabilir – dünya karanlık ve yarış ortamına bağlı olarak sessiz ve sakin olabilir – ama risksiz değil. Açıkçası, güneş battığında, dünya kararır, bu da önünüzdeki zemini görmeyi çok daha zorlaştırır. Gece çalıştırmak için genel güvenlik ipuçlarını tazeleyin ve en önemlisi, yansıtıcı giysiler ve mükemmel bir far taktığınızdan emin olun. Bu eşyalar yaralanmadan kurtulmada iki önemli faktör olan görmenize ve görmenize yardımcı olacaktır.

LumaGlo çalışma kayışı gibi, şarj edilebilir LED ışıkları ve özel yanıp sönen acil durum ışıkları ile 360 derecelik görünürlük özelliğine sahip öğeleri arayın, aşağıya inmeniz ve bulunması gerekir. Rekabet ettiğiniz etkinlik kızdırma çubukları veya başka parlak gereçler sağlasa bile, üzgün olmaktansa güvende olmak daha iyidir, bu yüzden her zaman kendi donanımınızı giymek iyi bir fikirdir.

2

Rock ‘n’ Roll Maratonu Las Vegas

Rock'n Roll Las Vegas
Bryan Steffy / Stringer / Getty Images

Rock ‘n’ Roll Marathon etkinliklerinin çoğu gün içerisinde gerçekleşir, ancak olayın etiketinin biraz tuzlu olduğu Las Vegas’ta değil #StripAtNight. Tam bir maratona hazır olmasanız bile, endişelenmeyin. Yarış uzunlukları 5K, 10K, yarı maraton ve tam maraton, hepsi de Las Vegas şeridinin parlak ışıkları ve yanıp sönen işaretleri altında gerçekleşiyor.

Yarışmayı iki kez koşturan kişisel bir antrenör ve fitness Instagrammer olan Grace Albin, “Baştan çıkarıcı adına rağmen, koşucular aslında oldukça dolu. “Yine de, bu yarışı seviyorum çünkü parkur ünlü Las Vegas şeridi. Şehir, koşucular için yolu kapatıyor, seyirciler eğlenceli ve fuar iyi organize edilmiş.”

3

Long Island Mile

Long Island Mile, bu listedeki diğerlerinden farklı bir olaydır. Yeni başlayanlar için, yarış sadece 1 mil uzunluğunda ve lise pistinde koşuyor – sadece resmi yarış sularını test ediyorsanız mükemmel bir seçenek. Ancak bundan daha fazlası, profesyonel koşucuları içeren seçkin bir yarışın yanı sıra bir topluluk yarışına dayanan bir olaydır. Topluluk üyeleri saat 19: 00’da başlama saatinde başlangıç çizgisine ayak basar ve ısılarını tamamladıktan sonra, saat 8: 30’da başlayan elitlerin işlerini seyretmek için etrafa yapışabilirler.

2016 yılında etkinliğe katılan seçkin bir koşucu olan Stephanie Schappert, en sevdiği bölüm, her koşucunun kendi yarış önlüklerini yaratması olduğunu söylüyor. Geçen yıl kız kardeşi ve ailesi, aile sevgilerini (ve belki de biraz kardeş rekabeti) göstermek için “Büyük Sis” ve “Lil Sis” önlüklerini kullandı.

4

Maudi’nin Ayışığı Margarita Koşusu

Koşmayı, tacoları ve margaritaları (ve gerçekten kim istemez ki?) Koşmayı seviyorsanız, Austin şehir merkezinde gerçekleşen yıllık Maudi’nin Ayışığı Margarita Koşusu’na katılmak için Orta Teksas’a gitme zamanı gelebilir. Yarışta Lady Bird Gölü’nü çevreleyen caddelere sarkan yaklaşılabilir bir 5K bulunuyor ve etkinliğin ardından koşucular margaritaların ve Maudi’nin Tex-Mex tarafından sunulan bir akşam yemeğinin tadını çıkarıyor. Canlı müzik ve dansın özendirilmesiyle, bu sıcak yaz gecelerini başlatmak için eğlenceli bir yoldur.

5

Polar Gece Yarı Maratonu

Kuzey ışıkları
sarawut / Getty Images

Tabiat Ana’nın izniyle bir ışık şovu görmekle ilgileniyorsanız, Polar Night Half Maratonu için Norveç’e bir gezi rezervasyonu yapmayı düşünün. Yarış, kutup dairesinin yukarısındaki bir şehir olan Tromsø’da gerçekleşir, bu nedenle hava açıksa, genellikle Kuzey Işıkları olarak bilinen Aurora Borealis’in altında koşma şansınız çok yüksektir. Tabii ki, yarış tüm gün boyunca neredeyse karanlık olduğu Ocak ayında gerçekleşiyor, bu yüzden öğleden sonra başlama zamanı teknik olarak gece değil, ama kesinlikle sabah ilk iş değil. Sadece aklınızda bulundurun, kutup şartlarında yarışıyorsunuz, bu nedenle soğuk havaların hayranı değilseniz farklı bir yarış seçmek isteyebilirsiniz.

6

New York Yol Koşucuları Gece Yarısı Koşusu

New York Times Meydanı’ndaki yeni yılda çalmak yerine, Central Park’taki Rumsey Playfield’a gitmeyi planlayın. Gece yarısı Koşusu için yarış öncesi festival, akşam 10: 00’da müzik ve dans ile başlıyor ve 11: 59’da bir geri sayım düzenleniyor. Gece yarısı vuruşunda, koşucular dört mil parkurunu tamamlamak için yola koyuluyor, muhteşem bir havai fişek gösterisinin tadını çıkarırken.

7

Yaşam Dünya Koşusu İçin Kanatlar

Wings For Life Dünya Koşusu, omurilik yaralanması araştırması için farkındalık ve fon sağlayan eş zamanlı bir küresel koşu ve tekerlekli sandalye yarışıdır. Böyle bir “eş zamanlı koşu etkinliğinin” temeli, dünyadaki herkesin aynı anda yarışı yönetmeye başlamasıdır. Bu yüzden saat 11: 00 UTC’ye geldiğinde (bu, başlatılmamışlar için evrensel zamanın koordine edilmesidir), meşhur başlangıç silahı tüm dünyada patlar.

Tabii ki, Amerika Birleşik Devletleri’nin çoğu için, bu hala sabahın erken saatlerine başlangıç zamanıdır, ancak batı sahilindeki gece baykuşları sadece saat 4: 00’e kadar kalmayı tercih edebilir. Ve eğer denizaşırıysanız? Şanslısın. Irkınız Singapur ile aynı saat diliminde bulunuyorsa, saat 19: 00’da Tokyo, 20: 00’da Tokyo, 21: 00’da Sidney, 11: 00’de Auckland ve 1: 00’de Honolulu’da başlarsınız. . Asya ya da Avustralya’ya fitness odaklı bir gezi planlamanız faydalı olabilir.

8

Insomniac Night Trail Run Serisi

Insomniac Midnight Trail Run Serisi
Insomnisac Trail Run Serisi

Yol yarışlarına koşmayı izlemeyi tercih ediyorsanız, Phoenix, Arizona’daki Insomniac Night Trail Run Series’den başka bir yere bakmanıza gerek yok. Gün içindeki yüksek sıcaklıklara bakıldığında, koşucuların gece çölün tadını çıkarmaları mantıklı geliyor, bu yarış serisi Nisan ayında başlayıp Kasım ayına kadar sürdüğü için yapabilecekleri çok şey. Yarışlar 5K ila 75K arasında değişmektedir ve bölgedeki parklarda yer almaktadır. Ve bölgede yaşayan bir diehard iz koşucusu iseniz, giriş ücretleri biraz para kazanmak için beş yarışlık bir geçiş satın almayı tercih edebilirsiniz.

9

Severn Köprüsü 5 Gece Yarışı

İngiltere’ye bir gezi planlamak için harika bir bahane mi arıyorsunuz? Her yıl Kasım ayının başlarında gerçekleşen Severn Bridge 5 Gece Yarışı’ndan başkasına bakmayın. Bu beş mil yarışı sizi Severn Köprüsüne götürür, sonra geri, tekrar Londra’nın Bulwark, Chepstow kentinde sadece 3 saat süren oldukça düz, iyi aydınlatılmış, gece koşu etkinliği

10

Gece Ulus Koşusu

Kızdırma çubukları, DJ’ler, elektronik dans müziği ve birçok dans, ülkenin her yerinde gerçekleşen Night Nation Run etkinliklerinde beklediğiniz şeylerdir. Sonunda katılımcılar 5K’lik bir mesafeyi tamamlarken, müziğin tadını çıkarmak ve diğer koşucularla parti yapmak için kurs boyunca müzikal mekanlarda durmaları teşvik edilir. Her yarış ana sahnede başlar ve biter, yarış öncesi ve sonrası partilere daha canlı müzik ve dans ile katılabilirsiniz.

11

Ragnar Röle Yarışları

ragnar koşmak
Ragnar

Tamam, teknik olarak Ragnar yarışları geceleri başlamaz , ancak bu uzun mesafeli takım röleleri tüm gün boyunca 100 ila 200 mil boyunca kapsanana kadar bütün gün ve bütün gece çalışır. Bu yüzden, bir grupla çalışmak ilginizi çekiyorsa, ilk bacağınız için daha sonra bir başlangıç zamanı seçebilir, ardından kaldırım (veya parkuru) çarpma zamanınız gelene kadar minibüste veya kampta kestirebilirsiniz. ). Ve eğer şanslıysanız ve bacaklarınızı doğru planlıyorsanız, öğleden sonra, akşam ve gece geç saatlerinde kilometrelerinizin çoğunu devre dışı bırakabilirsiniz.

12

Mehtap Çılgınlığı Koşusu

Koşmayı ve araba yarışı yapmayı seviyorsanız, Moonlight Madness Run için Texas Motor Speedway’e gitme zamanı. Hem ünlü hem de kısmen yarış pistinde yer alan 5K ile 15K arasındaki mesafeyi seçebilirsiniz. Ve koşu etkinliğin bittikten sonra? Gerçek bir NASCAR garajında içkilerin ve ödüllerin tadını çıkarmak için çukurlara gideceksiniz.

13

Güney Padre Kum Yengeç Plajı Koşusu

Yol yarışları ve iz yarışları yaygındır, ancak sürekli değişen kumla ilgili bir yarış yaptınız mı? Güney Padre Kum Yengeç Plajı Koşusu, koşucuların 5K, 10K veya çocuklara uygun mil uzunluğunda bir kursta yarışabilecekleri plajda tam anlamıyla gerçekleşiyor. Yarış sonrası şenlikleri arasında geri tepebileceğiniz ve içeri giren dalgaları dinleyebileceğiniz yerel bir barda içecekler ve canlı müzik vardır.

14

Questival

Questival
Questival

Questival, geleneksel anlamda bir yarış değil, daha çok TV şovu olan Amazing Race gibi 24 saatlik bir macera temizleyici avı gibi. Her 24 saatlik yarış saat 5: 00’de eğlenceli bir başlangıç partisiyle başlar, daha sonra 24 saat boyunca devam eder, katılan takımlar mümkün olan en fazla aktif mücadeleyi tamamlamaya ve belgelemeye çalışır, sağlanan listeden etkinlik seçerek olay günü. Ülkenin her yerinde yarışlar yapılıyor, bu yüzden yakınınızda bir tane bulmak zorundasınız ya da San Diego ya da Seattle gibi eğlenceli bir yere uçabilir ve arkadaşlarınızla asla unutamayacağınız bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

15

Ramazan Gecesi Koşusu

Gündüz antrenmanları, ramazanda katılan sporcular için gün doğumundan gün batımına kadar oruç tuttukları için daha zorlayıcı olabilir. Dubai, Abu Dabi’de gerçekleşen Ramazan Gecesi Yarışları, saat 10: 00’dan sonra yarışların başlamasından önce sporcuların biraz bir şeyler yiyebilmeleri ve sonrasında da yakıt tüketebilmeleri için iyi bir alternatif. Bahsetmiyorum bile, bu ırklar dünyayı dolaşmak ve Abu Dabi’nin sunduğu şeyleri görmek için büyük bir teşviktir.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Gece çalışırken akılda tutulması gereken bir şey, farlar ve el fenerleri ile bile, arazideki farklılıkları ayırt etmek daha zordur. Bir ayak bileğini takmaktan veya bükmekten kaçınmak için, denge eğitimi egzersizleri ve tek bacaklı çıkmazlar, denge diskindeki akciğerler ve hatta gevşemeler gibi tek taraflı kuvvet hareketleriyle treni geçmek iyi bir fikirdir. Bu tür egzersizler, bir kökü veya düzensiz bir betonun kenarını yakalasanız bile ayaklarınızı altında tutmanıza yardımcı olabilir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir