1. Anasayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Yeni Spor Aktiviteleri Denemek için En İyi Ulusal Parklar

Yeni Spor Aktiviteleri Denemek için En İyi Ulusal Parklar
0

Milli Parklar dev, açık hava spor salonları gibidir, sadece onları kullanmanızı bekler. Halter raflarına veya koşu bantlarına sahip olmamalarına rağmen, aktif olmak ve sağlığınızı iyileştirmek için çok çeşitli fırsatlar sunarlar. Sandboarding gibi yeni bir hobi bulmaya çalışıyor ya da Mother Nature’ın en inanılmaz manzaraları ile çevriliyken parkurları izlemek için bacaklarınızı uzatmayı umuyorsanız, yapmanız gereken tek şey Parkınızı Bulmak sizin için doğru parkı bulun.

Ayrıca, Milli Park Servisi’nin yıllık ücretsiz giriş günlerini özel olarak not etmek isteyebilirsiniz. Bazı Milli Parklar yıl boyunca ücretsiz giriş imkânı sunarken, Yosemite, Great Sand Dunes, Everglades, Yellowstone, Krater Gölü ve Zion gibi 131 park alanı giriş ücreti almaktadır. Bu ücretler ücretsiz giriş günlerinde feragat edildiğinden, ziyaret ve keşif için ideal bir zamandır. Tarihler yıldan yıla değişiyor, ancak kabul etme tipik olarak Dünya Günü, Ulusal Kamu Toprakları Günü ve Veteran Günü’nü çevreleyen haftayı kutlayan “Ulusal Parklar Haftası” nın ilk günü olan Martin Luther King Jr. Günü’nde feragat edildi .

Dışarı çıkmanın ve aktif olmanın yeni yollarını arıyorsanız, bu yepyeni spor maceralarını göz önünde bulundurun. Bu aktivitelerin sizin için olmadığına karar verseniz bile, bunun harika açık havada kendi kişisel spor salonunuza dönüşme konusunda yaratıcı olmanıza izin vermeyin.

Makalede Neler Var?

Kano veya Kano

Kayaking National Parks
Getty Images / Blend Resimleri / Roberto Westbrook

İster güzel, ister güzel bir kürek ister, isterse beyaz kapaklı cesurları görmek isteyin, Milli Parklar Servisi, yelken açabileceğiniz çok sayıda göl, nehir ve kıyıları içerir. Elbette, seçeceğiniz binlerce kilometrelik su yolu seçeneğiyle, seçenekleriniz neredeyse sonsuzdur, ancak Alaska’daki Kenai Fjords Ulusal Parkı’nın büyüleyici buzul zeminini geçmek zordur. Bununla birlikte, öngörülemeyen havası ve soğuk suları yeni başlayanlar için değildir. Biraz daha aile dostu bir şeyler istiyorsanız, sığ bir tropik koyda berrak, ılık su içeren Florida Biscayne Ulusal Parkı’na gidin. Veya kürek çekmeye uygun mükemmel parkları inceleyin.

Tüplü dalış

Evet, ulusun göllerinin, nehirlerinin ve okyanuslarının derin sularını keşfederek zindeliğinizi geliştirmek mümkündür. Tüplü dalış aşırı yorucu bir antrenman olmayabilir, ancak yine de suyun direncinde ve bazı durumlarda akıntıya karşı yüzmek zorunda kalırsınız, bu nedenle kesinlikle orta şiddette egzersiz olarak nitelenir.

İşte mesele şu ki: Sadece hiçbir yere dalış yapamazsınız. Tüplü dalış, özel ekipman, lisanslar ve birçok durumda, rehberlik eden park onaylı donanımlar gerektirir. Kurallara uyduğunuzdan emin olmak için teknenizi yüklemeden önce daima park hizmetini kontrol edin. Dalışlarıyla bilinen az sayıdaki park arasında Kaliforniya sahillerindeki Channel Islands Ulusal Parkı ve Amerikan Samoası Ulusal Parkı bulunur; ancak eve daha yakın kalmak isterseniz, kara ülkelerinin göllerinde bulunan dalışlarda şaşırabilirsiniz.

sandboarding

sandboarding oregon
Laura Williams

Sandboarding’i hiç duymadıysanız, bir muamele göreceksiniz. Snowboard gibi, ama kum tepelerinde. İki spor arasındaki temel fark (tabii ki hava hariç), parkların çoğunun yatılılara kum tepelerinin üstüne çıkacak asansörler sağlamamasıdır. Bu, tabana kumlanmadan önce tepenin üstüne tırmanmak için iki kat daha fazla egzersiz yapmanız gerektiği anlamına gelir. Sandboarding’e Great Sand Dunes Ulusal Parkı, White Sands Ulusal Parkı ve Death Valley Ulusal Parkı’nda izin verilir. Tüm alanlarda etkinliğe izin verilmediğinden, her parkın kurallarını ve yönergelerini bildiğinizden emin olun.

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Amerika Birleşik Devletleri, ABD Virjin Adaları, Guam, Amerikan Samoası ve Porto Riko’da 400’den fazla milli park ve 84 milyon dönümden fazla korumalı milli park alanı bulunmaktadır. 2014 yılında 292 milyondan fazla kişi parkları ziyaret etti. Yellowstone, Everglades ve Büyük Kanyon da dahil olmak üzere, Ulusal Parkların birçoğu iyi bilinmesine rağmen, bölgenizdeki daha küçük, daha az bilinen parkları bulduğunuzda şaşırabilirsiniz. Ailenizi yerel bir oyun alanına götürmek yerine, korunan arazinin güzelliğini değerlendirmek için yakındaki Milli Parklara ve anıtlara göz atın – sadece ücretsiz giriş tarihlerini bir kez daha kontrol etmeyi unutmayın; .

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir