1. Anasayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Sandboard Yapabileceğiniz Ulusal Parklar

Sandboard Yapabileceğiniz Ulusal Parklar
0

1

Makalede Neler Var?

Sandboardlamanın Temelleri

Sandboarding
Gregory Ferguson / Getty Images

Eğer sandboarding, snowboard yapmaya benzer şekilde görünüyorsa, bunun sebebi de bu. Konsept neredeyse aynı – bir tahtayı ayaklarınıza bağlayın ve hızlı bir klipsle bir dağdan aşağıya doğru kayın, vücudunuzu manevra yapın ve kum tepelerini aşağı doğru ilerledikçe ağırlığınızı ayak parmağından topuğa kaydırın.

Bununla birlikte, yaz ayları boyunca snowboardunuzu bir sandboard’a çevirebileceğinizi düşünüyorsanız, yanılıyor olabilirsiniz. Sandboardlar özellikle kum için tasarlanmıştır ve snowboardlar kesmez. Çoğu kumul alanı, ilgilenen taraflara sandboard kiralayan veya satan yakındaki perakendecilere sahiptir. Bu satıcılar boyunuz, kilonuz ve sürüş tercihiniz için doğru tahtayı bulmanıza yardımcı olabilir.

Kar sporu meslektaşı gibi, sandboarding biraz pratik yapar. Tahtayı kontrol etmek için denge, koordinasyon ve çekirdek kuvveti gerekir ve kendinizi ilk birkaç denemeniz için kuma oldukça miktarda zaman harcayabilirsiniz. Neyse ki, kuma yatılı nedeniyle, kumun daha sürtünmeden biraz daha yavaş bir girişim olma eğilimindedir, nedenle snowboard daha yakalayabiliriz daha kolaydır ve kilitlenme iniş genellikle daha yavaş hızlarda gerçekleşir.

Akılda tutulması gereken bir başka şey de, çoğu kum tepeciklerinin yatılıların kumlu yamaçlarda yukarı ve aşağı inmesine yardımcı olmak için telesiyej sunmamalarıdır. Kum tepelerinin dibine indikten sonra, geminizi yanınıza alırken tekrar yapmak için tekrar tepeye çıkmanız gerekir. Bu harika bir antrenman, ancak yorucu oluyor ve özellikle sıcak veya rüzgarlı günlerde rahatsız edici olabilir.

Sandboardlamayı denemek için pek çok yer var, ancak özellikle harika bir deneyim için, kum tepeleri ve biniş için fırsatlar sunan aşağıdaki Ulusal Parklardan birine gidin.

2

Büyük Kumulları

Büyük-kum-dunes.jpg
Getty

Colorado’da bulunan Büyük Kumulları Milli Parkı ve Koruma Alanı, dünyadaki en inanılmaz kum tepelerine sahiptir. Parkın vejetatif olmayan bölgelerinde kumlama ve kumlama yapılmasına izin verilir, öyle ki Milli Park Servisi bir araya gelerek sporu tanıtan ve yeni başlayanlar için ipuçları sunan kısa bir video hazırladı.

Biniş inanılmaz olsa da, özellikle yılın sıcak zamanlarında günün erken veya geç saatlerinde gitmek en iyisidir. Kumun, 150 dereceye kadar F’ye ulaşması mümkündür; bu, sandboarding borderline’ı dayanılmaz kılar. Kavurucu bir sıcak günde yamaçlarına çarpacak olursanız, sıcak kuma düştüğünüzde cildinizi korumaya yardımcı olacak hafif ve nefes alabilen kumaşlarla örtün ve güneş gözlüklerinizi unutma. Kum, kar kadar yansıtıcı olmasa da, yine de güneşten gelen ilave parlama ile karşı karşıya kalacaksınız.

Kendi tahtanıza sahip değilseniz, parkta bir tane kiralayabilirsiniz.

3

Ölüm Vadisi

Ölüm-valley.jpg
Milli Park Servisi

Death Valley National Park, California / Nevada sınırına bağlanır ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki “en sıcak, en kuru, en düşük” yerin görkemli başlıklarına sahiptir. Bu geniş parkın yaklaşık yüzde 1’i kum tepeleri içeriyor ve çok sınırlı bir bölüme kum kayağına izin veriliyor. Aslında, yalnızca Mesquite Flat Dunes’da izin verilir – bunlar Kaliforniya’daki Stovepipe Wells yakınlarında bulunan parkın en iyi bilinen ve en çok ziyaret edilen kum tepeleridir. Kum tepeleri en fazla 100 feet’e çıkar, bu da kısa yolculuklar anlamına gelir, ancak dibe vurduktan sonra kolay bir tırmanış.

4

Beyaz kumlar

beyaz sands.JPG
Milli Park Servisi

New Mexico’da bulunan White Sands National Monument, Great Sand Dunes’un genç kuzeni gibi. Beyaz kumlar (kelimenin tam anlamıyla beyazlar) dikkatleri çok güzel ve kavisli kum tepeleri 275 mil karelik bir alanı kaplıyor.

Kızaklar, kum tepelerinde aktif olarak teşvik edilir ve White Sands, çocukların en fazla zarar görebilecekleri için çocuklar için özellikle önemli olan güvenlik yönergeleri sunar. Sandboard, ancak, White Sands web sitesinde ele alınmamıştır. Diğer park konukları tarafından istila edilmeyen ve fazla kumul bitki örtüsü bulunmayan alanlara binmek iyi bir fikirdir. Kompakt veya sert alanlardan ziyade hoş, yumuşak bir eğim ve cömert bir kumla biten tepeleri arayın.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir