1. Ana Sayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Sizi Terletecek 5 Kar Sporları

Sizi Terletecek 5 Kar Sporları
+ - 0

Kış soğukluğunun yıllarca sürdüğü göründüğü zaman, açık havada vazgeçmek, ateşin yanında rahat bir sandalyede kıvrılmak ve kendinizi bir fincan sıcak çikolata ya da çay ile tutmak için istifa etmek isteklidir. Ama çok derinlemesine dalmadan önce, kaçırdığın tüm eğlenceyi düşün. Kar ve buz, ter attığınızda yüzünüze bir gülümseme getirebilecek zorlu aktiviteler için olgunlaşmış bir ortam yaratır. O yüzden devam edin, denemek istediğiniz bir veya iki yeni kar sporunu seçin ve ailenizi ve arkadaşlarınızı size katılmak üzere işe alın. Bahar gel, güneş bir şeyleri ısıtmaya başladığında ve o sıcak giysiler katmanlarından sıyrılmaya başladığında, kış boyunca hareket etmeye devam ettiğin için mutlu olacaksın.

1

Kayak veya Snowboard

snowboarding winter sport
Henrik Sorensen / Getty Images

Kuşkusuz, kayak ve snowboard “yeni” etkinlikler değildir, ancak bir dağın yakınında herhangi bir yerde yaşıyorsanız, bu sporlardan birini en az bir kez denemelisiniz. Elbette bir öğrenme eğrisi var, ancak bir eğitmenle yarım gün geçirmek sizi tavşan tepelerinin veya yeşil (başlangıç seviyesindeki) parkurların mütevazı bir güven içinde ele almaya hazır hale getirecek.

Sen sadece ilgili az çabayla tepeden aşağı kayar sanıyorsunuz, ama yerçekimi rehberlik etmek her gerektiren glute, hamstring dörtlü ve çekirdek nişan alt, kayak yukarıdan götürecek ve snowboard rol oynayan yapar halde senin hareket eder ve kontrolde kalır. Zorlu bir koşu yaptıktan sonra, en soğuk günlerde bile ne kadar terlediğinize şaşırmış olabilirsiniz.

2

Kır Kayağı

Nordic kayak, Alpler'de kış tatili
istockphoto

Kır kayağı kayakçılıktan yararlanmak için büyük bir dağ alanına ihtiyacınız yok; tek ihtiyacınız olan donanım, kar ve birkaç açık patika. İster inanın ister inanmayın, kros kayağı, kar üzerinde sarkarken ve süzüldüğünde tüm vücudunuzu içine alan inanılmaz etkili bir kardiyovasküler egzersizdir. SparkPeople, 30 dakika boyunca kros kayağı kullanan 150 kiloluk kişinin 264 kalori yakabileceğini tahmin ediyor. Dışarıda bir öğleden sonra harcamak için fena bir yol değil.

3

snowshoeing

snowshoeing kış sporları
Kahraman Resimleri / Getty Images

Snowshoeing sadece karda yürüyüş yapıyor, ancak düşündüğünüzden daha zorlu. Aslında, SparkPeople, 20 dakika, saatte üç kilometre hızda 20 dakika yürüyen 150 kiloluk bir kişinin yaklaşık 115 kalori yakacağını, ancak aynı kişinin 30 dakika kar ayakkabısı atacağını tahmin ediyor. Kalori yakma 264 kaloriye atlar.

Farkın nedenleri ekipman ve çevreye bağlı. Kar ayakkabısı, kendi başlarına, gariptir ve kar ayakkabısı kullanmadan yürüdüğünüzden daha kasıtlı bir adım gerektirir. O zaman karda yürüdüğünü düşünmelisin. Kar ayakkabısı birkaç inç batırır, bu da dizlerinizi daha yükseğe kaldırmanızı ve sabit bir tempo sağlamak için diğer mekanik ayarları yapmanızı gerektirir. Bu mekanik verimsizlikler daha fazla kas toplar ve mücadeleyi arttırır ve sonuçta daha fazla kalori yakmasına neden olur.

4

Buz tırmanışı

Buz Tırmanışı Kar Sporu
Jose Azel / Getty Görüntüleri

Dikey bir buz tabakasına tırmanmak aşırı bir spor gibi görünebilir (ve olabilir), ancak başlamanız için sertifikalı bir eğitmene girerseniz, buz tırmanışı aslında yeni başlayanlar için şaşırtıcı bir şekilde erişilebilir. Aslında, ön kısmı sivri özel ayakkabılar (kramponlar) giydiğiniz için, ayağınızı almak kaya tırmanışına gitmekten daha kolay.

Açıklamak gerekirse, kaya tırmanışına girdiğinizde, bir uçurumun kenarındaki her adımı atmadan önce ayak tabanlarını bulmanız gerekir. Tersine, buz tırmanışına girdiğinizde, ayakkabınızın sivri uçlarını buzun içine tekmeleyin ve ilerledikçe kendi ayaklarınızı yapın. Benzer şekilde, kendi “tutamaklarınızı” oluşturmak için buz eksenlerini kullanırsınız, böylece tam anlamıyla buza doğru tırmanabilirsiniz.

Ancak tüm vücudunuz tırmanma içinde olduğu ve buza girerken yarı garip pozisyonlara sahip olduğunuz için, zorluk yoğun ve önkollarınızda ve baldırlarınızda kramp geçirme ihtimaliniz var. Zaman ayırın ve giderken ara verin. Tırmanma bir takım sporudur (tırmanırken size eşlik eden bir ortağa sahip olmanız gerekir), bu nedenle iletişim kurun, mola verdiğinizde durun ve deneyimin tadını çıkarın.

5

Yağ Bisikleti

şişman bisikleti kış sporları
Andrew Bret Wallis / Getty Images

Soğuk havalarda en kısa sürede çarpınca bisiklete binmekten vazgeçmenize gerek yoktur, ancak kar yağmak için tasarlanmış bir bisiklet kiralamanız veya satın almanız gerekebilir. “Şişman bisikletler”, donatıldıkları büyük boy şişman lastikler nedeniyle denir.

Kâr amacı gütmeyen CEO’su Ben Popp, “Şişman bisikletin güzelliği, aşırı büyük lastiklerin binicisinin kaldırım, kum, patika ve hatta kar dahil her türlü koşulda seyir etmesine izin vermesidir” diyor. kayak ve açık hava organizasyonları, Amerikan Birkebeiner Vakfı. “Kışın, havada bisiklet sürme tek izli parkurlar, donmuş göller veya taze toz, yağ bisikletleri, bisiklet mevsimini genişletti ve kış maceralarına yepyeni bir büküm ekledi. Büyük açık havada yeniden yaratmanın yolu. ”

Aksi takdirde, faydaları bir bisiklet antrenmanından bekleyeceğiniz şeylerdir – bir miktar kardiyo için kalp atış hızınızı yükseltirken zorlu bir bacak antrenmanından zevk alacaksınız. Soğuk bölgelerdeki çoğu bisikletçi dükkanı size bir kiralama kurabilir ve işe başlamakla ilgili tüm sorularınıza cevap verebilir.


    Yorum Yap