1. Anasayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Doğaya Spor Salonuna Nasıl Dönülür

Doğaya Spor Salonuna Nasıl Dönülür
0

1

Makalede Neler Var?

Gençleştirici Faydaları

Woman doing push-up in the grass
IvanJekic / Getty Images

Doğanın unsurları – bunlar yalnızca hayranlık uyandırmak için değil, aynı zamanda yalnızca maddi nesneler olarak kullanılmak için yapılmış değil, birbirleriyle birlikte, birbirine bağlı olarak oynanacak bir şeydir. Bir ağaca tırmanmak, sabit merdivenleri tırmanmaktan daha fazla heyecan yaratır. Kendinizi okyanusun mavisine atmak, sizi spor salonundan daha fazla canlandırır. Kum, kayalar ve arazi, egzersiz yardımcıları, motivasyon, eğitici ve ilham kaynağı olarak sizinle birlikte çalışabilir.

Açık hava sporları her zaman en uygun olmasa da, çok önemlidir. Doğayla ve doğayla çalışmak sadece fiziksel bedeninizi değil, zihninizi ve ruhunuzu canlandırır. Spor salonunun düz gri çizgileri ve steril plastiklerin rahatlığına kendinizi kanmayın. Devam et ve çimleri kokla, kiri hisset, kendini elementlerin içine sok ve kendini, bu büyülü dünyayla düzgün çalışıp hissederek hisset.

2

Plaj Kardiyo Patlamaları

Plajlar rahatlamak için ideal yerlerden biri olabilir, ancak kum da herhangi bir antreman için olağanüstü bir ek görevi görebilir. Küme atlayışlar yap, kaç ya da bazı çürüme ile kirlenip kirlensin, kum inanılmaz bir direnç katar. Aynı anda kendinize daha derin kazmak gibi ayaklarınızın daha derine inmesi gerekir. Sürekli değişen yüzeyde dengeyi korumak için zorlarsınız. Bu değişiklikleri yapmak için sürekli olarak çeşitli kaslarınızı kullanmanız gerekir. Kirlenmekten, kumla örtülmekten ve muhtemelen bir kroket gibi görünmekten korkmayın. Okyanusta canlandırıcı, canlandırıcı, temiz, sadece birkaç adım uzaklıktadır.

Bunları deneyin: Sprintler, patenciler, zıplayan ciğerler, zıplayan ağızlar, zıplayan atlar ve burpe’ler

3

Dalgaların karaya attığı odun gücü eğitimi: üst vücut

Driftwood, bir sonraki plaj antrenmanınız için kullanabileceğiniz harika bir malzemedir. Genellikle güneş ve tuzla kurutulmuş, kıyıda bir hayatla yumuşayan odun, dalgaların karaya attığı odun bir halter için harika bir alternatif görevi görür. Üst vücudunuzu izole etmek için pazı bukleler, omuz presleri ve triceps darbeleri deneyin. Bileşik egzersizler için, sıraların üzerine eğilin veya kuma uzanın ve göğüs preslerini yapın.

Plajda olmasanız bile, diğer parkurlar ve parklarla birlikte benzer indirilmiş dalları bulabilirsiniz. Çok ağır olmadıklarında veya çürük olmadıkça, onları kullanmamaya gerek yoktur.

4

Dalgaların karaya attığı odun gücü eğitimi: alt vücut

Dalgaların karaya attığı odun ViPR olarak da işlev görebilir. Ahşabın bir ucunu kuma yerleştirerek ahşabı aynı anda bir koldan diğerine kaydırırken yan ciğerleri çıkarabilirsiniz. (Ahşabı aynı tarafın dizine getirerek bir tarafa doğru yaslayın, ardından karşı tarafa doğru yaslayın, ahşabı diğer kolunuza ve vücudunuzun üzerinden karşı dizinize aktarın)

Ek olarak, bir gün batımı çömelme oturumunu yoğunlaştırmak için veya bazı kumlu akciğerleri uygularken ekstra ağırlığı kullanın.

Dalgaların karaya attığı odun da bir engel gibi davranabilir – bir mürettebat yaparken, her temsilcisi arasında atlamak için dalgaların karaya attığı odun kullanın. Atlamak yerine vücudunuzu yanal olarak ahşap üzerine itmeniz gerekir.

5

Kaya Gücü ve Gücü Eğitimi

Kayaçlar doğanın kuvvet antrenmanı ekipmanıdır. Düz, orta ve büyük kayalara erişiminiz varsa, doğanın tıbbı toplarından yararlanmalısınız. Top çarpma yerine “rock çarpma” yapın. Kayayı kaldırmak için çömelin ve önünüze indirmeden önce başınızın üzerine dikkatlice kaldırın. Kayanın ağırlığı ve slamın niyeti, günlük hayatın stresinden kurtulmanızı ve salıvermenizi sağlar.

Güvenlik notu: Bu en iyi şekilde kum veya yumuşak zemin gibi yumuşak bir yüzeyde gerçekleştirilir. Çarptığınız kaya kırılabileceği veya kırılabileceği için beton veya diğer kayaçlar gibi sert yüzeylerde performans göstermeyin.

6

Kaya Gücü ve Çekirdek Eğitimi

Sakarlığa yatkın hissediyorsanız ve daha rahatlatıcı bir kaya rejimi istiyorsanız, kayanın kaya sürtünmesi için kullanın. Düz bir kolla veya ön kollarınızla tahta pozisyonuna geçin. Kayayı senden uzağa yerleştirin, kolun mesafesinden daha uzağa değil. Bir kol üzerinde dengeleme yapın, kayalar diğer kolla vücudunuza doğru çekin, tahta pozisyonunuzu koruyun. Daha sonra kayayı gövdeye itebilir ve kolları değiştirebilir, sizden ve yandan iterek kare bir şekil alabilirsiniz. Özellikle kumda, direnç ilginç, sürekli değişen, zorlayıcı bir bileşen katacaktır.

7

Arazi Kardiyo Eğitimi

İnsanlar kendilerini gittikleri her yerde düz arazilerde bulmaya meyillidirler – bir yerden bir yere kolay, konforlu bir yolculuk için mükemmel şekilde pürüzsüz.

Düzgün, yapay kaldırım yerine, sizi motive etmek ve meydan okumak için doğal araziyi kullanın. Yüksekliği ve toprağın yapıldığı malzemeyi kullanın: kaya, kum, çakıl ve kir. Üstünden atlamanızı, çömelmenizi veya dengelemenizi gerektiren doğal engelleri kullanın. Kendini toprağa bırak. Bundan kaçınmaya çalışmayın.

8

Ağaç Nöromotor Tam Vücut Eğitimi

Birkaç şey inanılmaz bir ağaçtan daha büyülüdür. Ağaçlarla ilgili en güzel şey sadece güzellikleri değil aynı zamanda fiziksel formlarıdır. Güçlü, benzersiz, zorlu ve her zaman mevcut. Çocukluğunuza geri dönün ve onları tırmanmaya çalışın! Ağaç, çocuğun heyecanını hissederken tüm vücudunuza meydan okuyacak. Bir ağaca tırmanmak, kollarınızın sizi yukarı çekmesini, bacaklarınızın sizi daha yükseğe itmek için çalışmasını ve çekirdeğinizi dengede tutmanızı gerektirir.

9

Ağaç Kardiyo Patlamaları

Kendinizi bir ormanda dolaşımda bulduğunuzda ve bir ağaç kütüğünün üzerine tökezlerken, onunla bağlantı kurarak hayatını onurlandır! Güdük atlar için kutu atlayışlarını kapat. Yüzey ne kadar düz olursa o kadar iyidir. Kütükten, kütükten patlarken uyluklarınızdan güç alın.

Çevrenizdeki ile oynayın. Farklı güdük yükseklikleri ve farklı genişliklerde oynayın. Keyfinize bakın, yanığın tadını çıkarın, hayatınızın ve sizi çevreleyen hayatın tadını çıkarın.

Güvenlik Notu: Atlamaları yapmadan önce, yaralanmaya neden olabilecek kaya veya kök alanlarını temizleyin. Ayrıca, yaralanma riskini önlemek için bunları kuru koşullarda gerçekleştirin.

10

Ağaç Gücü Eğitimi: Çekirdek

Abs’a odaklanmak aradığınız şeyse, dengeli bir dal alın ve bir L-oturumu yapın, bacaklarınızı kalça yüksekliğine kadar çekin ve L pozisyonunu olabildiğince tutarak tutun. Dayanıklılığınızı test edin ve bacaklarınızı sağlam ve düz tutun.

Bunu Deneyin: Bir dış devre sırasında setler arasında çalışırken veya arasında L-oturur gerçekleştirin.

11

Ağaç Gücü Eğitimi: Üst Gövde

Yükseklikler korkutucu bir engel teşkil ederse, ayrıca yukarı zıplayabilir, güçlü bir dal yakalayabilir ve bazı çekimler veya çeneler çekebilirsiniz. Dallar değiştiğinden, bazıları diğerlerinden daha kalın olduğundan, tutuşunuzu tutmaya çalışırken önkollarınızı da yanabilirsiniz.

Güvenlik Notu: Daldan düşerken yaralanmaları önlemek için etrafınızdaki arazinin farkında olun.

12

Beach Core Eğitimi

Okyanus akımı, temel antrenmanlarınızı geliştirmek için kullanılabilir. Sahilde sıcak ve kumlu bir antrenmandan sonra, okyanustaki dalıştan çok daha az tatmin edicidir. Sadece serinletmek için değil aynı zamanda direnç bazlı abs içeren terli bir seansı sarmak için bu soğutmayı kullanın. Sörf yapın (su ile sarılmanıza gerek yok) ve standart bir tahta veya yan tahtalar uygulayın.

Okyanusun cilvesi ve akışı, gerçekten dengelenmeye odaklanmanıza neden olacaktır. Suyun ne kadar derin olduğuna bağlı olarak bu hareketi düz bir kolla veya ön kollarınızda gerçekleştirebilirsiniz. Ayaklarınız kuma tam olarak dayanamıyor olsa da, bacaklarınızı düz, sıkı ve yüzüstü tutmaya devam edebilirsiniz.

Bunları deneyin: Standart tahta, yüzer tahta, yan tahta (düz kol ve ön kollar arasında geçiş yapın)

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir