1. Anasayfa
  2. Evde ve Çevrimiçi

Pokémon GO ve Egzersiz Yapmanızı Sağlayan 10 Diğer Uygulama

Pokémon GO ve Egzersiz Yapmanızı Sağlayan 10 Diğer Uygulama
0

Temmuz 2016, “Pokémon GO Ayı” olarak da yeniden adlandırılabilir. Hevesli oyuncular Ponyta ve Caterpie’yi yakalamak için sokaklara çarptığında, iki hafta içinde bugünün bin yıllık bin yıllarının nostaljik 90’lı oyunlarıyla büyüdüğü 5 Temmuz’da iOS ve Android’e yayımlandı. halindeyken toplayabilirsiniz).

Tüm Pokémon yakalamanın beklenmedik bir yan etkisi, her yerdeki oyuncuların fiziksel aktivitesinde şaşırtıcı bir artış oldu. Örneğin, Fitful Focus’daki CrossFitter ve sağlıklı bir yaşam blogcusu olan koşucu Nicole Handler, “Erkek arkadaşım ve ben akşam yemeği sonrası yürüyüşlere çıktık (daha önce hiç yapmadığımız bir şey) sadece Pokémon’u yakalamak için. Gündeki 10.000 adımımı atmaya yardımcı olmak için. ”

Ebeveynler ayrıca, çocuklarını dışarıya çıkma ve egzersiz yapma konusunda motive etmek için uygulamayı kullanıyor. The Paleo Gypsy’de blog yazarı olan ve tam zamanlı bir gezgin olan Jennifer Hodgkiss, “Çocuklarım ve ben, uygulamayı kullanmaya başladığımızdan beri günde yaklaşık 5.500 adım sürekli yürüdük.” Gerçekten yürümek istemiyorum. Günlerden birinde 17.000 adım attık. ” Lindsey Skye’de iki çocuk annesi ve yaratıcı bir girişimci olan Lindsey Murray, “Pokémon GO’yu indirdiğimizden beri her gün olduğu gibi aptalca, çocuklarım yürüyüşe çıkmak istedi. Kendi akıllı telefonlarına sahip değiller. “Bir şeyi yakalamayı bıraktığımızda komik ve eğlenceli olacağını düşünüyorlar. Kesinlikle birlikte daha aktif olduk!”

Pokémon GO uygulamasının insanları harekete geçirdiğini kanıtlayan sadece bu anekdot hikayeleri değil. BuzzFeed News , Jawbone UP, Kardiyogram, Withings ve Spire’ın (tüm uygulamalar veya etkinlik izleyicileri) verdiği bir rapora göre, her biri Pokémon GO’nun piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcıların etkinliklerinde bir artış gördü. En kayda değer Jawbone UP, etkinlik kayıtlarında “Pokémon” kelimesinden bahseden yaklaşık 100 kullanıcının aktivitesini izole eden ve uygulamanın sürümünün bırakıldığı hafta ile önceki hafta sonu arasında yaklaşık 5.000 adımlık bir artış olduğunu belirten Jawbone UP.

Yani, Pokémon GO herkes için değil. Belki Pokémon ilk piyasaya sürüldüğünde 90’lı yaşlarda büyümediniz, ya da şu anda 18 yaşın altında değilsiniz veya belki de “okul için fazla havalısınız” ve Pokémon’a atlayamıyorsunuz GO bandwagon gizlice denemek için can atıyor olsanız bile. Tamam. Pokémon GO uygulamasının aynı oynanışla buluşma egzersiz programını sunan başka uygulamalar da var.

1

Makalede Neler Var?

BallStrike

BallStrike
BallStrike Uygulaması

BallStrike uygulamasıyla açık hava maceralarına çıkmayabilirsiniz, ancak yağmurlu günlerde, bu sanal egzersiz oyununa uygun şekilde yumruk atarak ve tekmeleyerek fitness yolculuğunuzu güçlü tutabilirsiniz. Tek yapmanız gereken cihazınızın kamerasının önünde durmak ve etrafınızdaki topların nasıl göründüğünü izlemek. Senin hedefin? Patlayabilene kadar bu topları yumrukla ve tekmele. Bir ter attığınızda her yöne çevirip çeviriyor olacaksınız.

İOS’ta ücretsiz olarak kullanılabilir.

2

Yürüyüş

NHS ve Sağlık Bakanlığı ile oluşturulan The Walk, size yardımcı olmak için tasarlanmış bir fitness takipçisi ve oyundur.

Esasen The Walk, 500 metrelik bir yolculuğa sizi gizemli gerilim filminin baş karakterlerinden biri olarak sokar. Sanal bomba patlamasından sağ çıktıktan sonra, dünyayı kurtarabilecek gizemli bir kutu … size hedefine ulaştırmak için 500 mil (üç ay boyunca) taşımanız gerekiyor. Uygulamadaki adımlarınızı kaydederken, hikaye ve oyun açılmaya devam ediyor.

İOS ve Android’de 2,99 ABD Doları karşılığında edinilebilir.

3

7 Dakika Süper Kahraman Egzersizi

7 Dakika Süper Kahraman Egzersizi
7 Dakika Süper Kahraman Uygulaması

Bu konuda hiçbir kemik yapmayın, bu bir egzersiz uygulaması. Buna rağmen, sizi dünyayı yabancı istilacılara karşı korumakla görevlendirilen AEGIS One savaş giysisi prototipinin pilotu olduğunuz artırılmış gerçeklik ortamına çeken hızlı, 7 dakikalık bir egzersiz uygulaması. Yani belki tipik egzersiz uygulaması değil.

Uygulamanın hareket izleme sensörleri, egzersiz görevinizi tamamlamak için “uzaylılarla savaşırken” vücut ağırlığı egzersizlerini tamamlarken ilerlemenizi izler.

İOS ve Android’de 2,99 ABD Doları karşılığında edinilebilir.

4

Zombiler, Koş!

Eğer bir koşucuysan ya da bir koşucuysan, Zombies, Koş! sizin için app. Bu ultra sürükleyici koşu uygulaması, her zaman topuklarınızdaki sanal zombileri geride bırakmaya çalışırken aralıklı antrenmanları teşvik eden yaklaşık 30 dakikalık koşu rutinleri tasarlanmıştır. Uygulama ile yaptığınız her çalışma, tabanınızı güçlendirmek için malzeme toplamak için yeni bir görevdir.

İOS ve Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

5

SpecTrek

SpecTrek
SpecTrek Uygulaması

Eğer hayalet avlamak Pokémon’u avlamaktan daha eğlenceli görünüyorsa, SpecTrek tam size göre bir oyundur. Pokémon GO’ya çok benzeyen SpecTrek, sizi gerçek hayatta sanal bir hayalet avcısı haline getirmek için GPS ve artırılmış gerçeklik kullanıyor. Şehrinizi dolaşırken, etrafınızda yaşayan (kim bilir ?!) sanal hayaletleri bulmak ve yakalamak için oyunu kullanacaksınız. Oynarken, istatistikleri, ödülleri, unvanları ve kayıtları toplayacaksın.

2,49 $ için Android’de mevcut; ücretsiz hafif sürüm mevcut.

6

Geocaching

Geocaching, orijinal Pokémon GO gibidir ve aslında artırılmış gerçeklik oyunlarından çok daha sürükleyicidir. Bunun nedeni geocaching’in tamamen GPS koordinatlarını ve pusulalarını kullanarak gerçek hayattaki gizli hazineyi bulmakla ilgili olmasıdır. Resmi geocaching uygulaması, yakındaki önbellekleri bulmak için bulunduğunuz yere göre sürekli güncellenir ve sorularınız olduğunda veya ipuçlarına ihtiyaç duyduğunuzda başvurabileceğiniz bir hazine avcılığı topluluğuyla bağlantı kurar.

İOS ve Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

7

Gerçek grev

Gerçek grev
Gerçek grev uygulaması

Gerçek grev artırılmış gerçeklik dünyası için ilk kişi shooter uygulaması. Ve “birinci şahıs nişancı” nın yalnızca sanal dünyada var olması gerektiğine dikkat etmek önemlidir – gerçek silahları kullanmak kınamak değildir. App store kullanıcıları bile uyarıyor, “Uyarı !!!: Gerçek dünyada gerçek silah kullanmayın !!! Silahların sadece uygulamalarda var olmasına izin verin!”

Dolayısıyla, uygulamanın sahte silahlarını yalnızca gerçek yaşam mahallenizi oyunun askeri simülasyon alanına dönüştürürken kullanın. Gerçek çevrenizi cihazınızın kamerasının kullanımıyla birleştirerek, yüksek hassasiyetli 3D silahlarla uygulamayı her yerde kullanabilirsiniz.

Orada güvende ol.

İOS’ta 2,99 ABD Doları karşılığında edinilebilir.

8

giriş

Pokémon GO’yu geliştiren aynı şirket tarafından geliştirilen Ingress, biraz Pokémon GO’nun ağabeyi gibi. Fonksiyonel oyunda çok benzer, oyuncuların bir “taraf” seçmeye zorlandığı gizem ve entrika ile dolu daha olgun bir oyundur.

Pokémon GO gibi, oyununuzu doğal ortamınızda dolaşarak, arayışınızda size yardımcı olacak nesneleri bulmak, diğer oyuncularla uyum sağlamak ve oyunun “gizemli enerjisi” kaynaklarını keşfetmek için cihazınızın GPS özelliğini kullanarak oynuyorsunuz.

İOS ve Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

9

Paralel Krallık

Zindanların, ejderhaların ve canavarların kendi sanal dünyasını yönetmeye hazırsanız, Paralel Krallık sizin için oyun olabilir. Ingress, SpecTrek ve Pokémon GO gibi, Paralel Krallık sizi yeni ve heyecan verici bir sanal dünyaya atmak için GPS ve artırılmış gerçeklik kullanıyor. Bu listedeki diğer oyunların aksine, Paralel Krallık, rol oynamaya yoğun bir şekilde odaklanır ve sizi yeni ve heyecan verici zorluklara katılırken yarattığınız sanal dünyaya sokmanızı teşvik eder.

İOS ve Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

10

Goji Oyna

Goji Oyna
Mavi Goji

Goji Play bu listedeki diğer oyunlardan biraz farklı. Gerçek dünya aktivitesi için GPS ve artırılmış gerçeklik kullanmak yerine, iç mekan egzersiz rutininizi bir oyuna dönüştürmek için herhangi bir kardiyo makinesine bağladığınız yenilikçi kontrolörleri (kontrol cihazlarını BlueGoji web sitesinde 119 $ karşılığında satın alabilirsiniz) kullanan bir oyun sistemi.

Goji Play uygulamasını indirip kullandığınızda, telefonunuz kardiyo makinenizdeki denetleyicilerle bütünleşir ve egzersiz yaparken farklı oyunlar ve zorluklarla yolunuzu oynayabilirsiniz. Güzellik, harekete dayalı bir teknolojidir, bu nedenle antrenmanınıza harcadığınız çaba aslında her oyunda ilerlemenize yardımcı olur.

Goji Play kontrol cihazlarına sahip olduğunuzda, uygulama iOS ve Android’de ücretsiz olarak kullanılabilir.

Oyun Uygulamalarının Değişen Manzarası

ABD, Avustralya ve Yeni Zelanda’da Temmuz 2016’daki Pokémon GO sürümünün uygulama dünyasını sarsmakta olduğunu not etmek önemlidir. Bloomberg’de yayınlanan 11 Temmuz 2016’da yayınlanan makalede, uygulama geliştiricilerin Pokémon GO’yu yeni pazarlara taşımayı ümit ederek oyunun başarısını bozmak için acele ettiklerini belirtti. Örneğin, çarpıcı bir şekilde benzer bir uygulama olan Citymon Go, Temmuz ayının başında Çin’deki en çok indirilen iOS uygulamasıydı; bir Pokémon GO henüz girmedi.

Uygulama geliştiricileri benzer oyunlar yapmak için acele ederken, sanal oyun ve egzersizi birleştirme fırsatları da genişlemeye devam edecek.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir