1. Anasayfa
  2. Evde ve Çevrimiçi

Ev Tabanlı Ribaunt Egzersizinin Yararları

Ev Tabanlı Ribaunt Egzersizinin Yararları
0

Etkinleşmeye gelince, yetişkinler çocuklardan bir iki ipucu alabilir. Sadece küçük çocukları bir parkta oynarken seyredin ve koşma, zıplama, atlama, sallanma ve dans etme, insan hareketinin deneyimini benimseme ve zevk almalarını görürsünüz.

Yetişkinler aynı şekilde hareket etmiyor. Yetişkinler ticaret, koşma, atlama ve daha “yaşa uygun” yürüyüş ve oturma için atlama ve bu süreçte çok eğlenceli ve ödüllendirici bir egzersizle kaybedilir. Katılmak için açık bir mazeret olmadan – bir yarışa kaydolmak veya yeni bir spor sınıfına katılmak gibi – nadiren bir yetişkin görürsünüz, House of Pain’in 1992’deki “Jump Around” adlı şarkısının tavsiyesine geçerek atlama , ve aşağı in! ” Bu utanç verici. Zıplamak eğlencelidir ve harika bir egzersiz şeklidir – şimdi ev tabanlı bir toparlanma egzersiz programına başlamak için mini trambolin almayı düşünmenin birçok nedeninden sadece ikisi.

1

Makalede Neler Var?

Ribaunt İşlemi Kolay ve Uygun Fiyatlı Bir Ev Tabanlı Kardiyo Çözümüdür

Rebounding exercise
Skynesher / Getty Images

Ev tabanlı bir spor salonuna adamak için fazla yeriniz veya paranız yoksa, özellikle hava açık havada antrenmanları önlediğinde kardiyoyu nasıl önceliklendireceğinizi anlamak zor olabilir. Koşu bandı ve diğer kardiyo makineleri pahalıdır ve herkes egzersiz DVD’lerini veya çevrimiçi akış derslerini izlemeyi sevmez.

Bu bakımdan, toparlanma egzersizi hiç akıllıca değildir. Mini trambolinler, fiyatlarının 100 $ ‘dan yaklaşık 1000 $’ a, yani çoğu kardiyo makinesinden çok daha düşük olanlara kadar çeşitlilik gösterir ve genellikle saklanmasını kolaylaştıran katlanır ayaklar veya çerçevelerle gelir. Ayrıca, egzersizin önceden belirlenmiş bir egzersiz programını izlemeye veya izlemeye gerek kalmadan kendi başınıza yapması kolaydır. Bu, mini trambolininizi çıkarabileceğiniz, en sevdiğiniz programı veya podcast’i açabileceğiniz ve atlamaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Ribauntlama aynı zamanda atlama ipi gibi diğer ucuz kardiyo formlarından daha yeni başlayanlar için daha kolaydır. Bir antrenmanın tadını çıkarmak için “havayı yakalamak” zorunda değilsiniz; tek yapmanız gereken hafifçe zıplamak veya başlamak için yerinde yürümek.

2

Denge ve Koordinasyonu Geliştirin

Denge, çeviklik ve eşgüdüm, özellikle yaşlandıkça, atletik arayışlar ve günlük yaşamda kritik olan zindelikle ilgili zindelik unsurlarıdır. Ribaunt egzersizinin en çok çalışılan faydalarından biri, özellikle yaşlı bir popülasyonda dengeyi geliştirmeye yardımcı olma yeteneğidir.

Örneğin, 2010 ve 2011’de yayınlanan ve mini trambolinde yapılan düzenli egzersizin yaşlı bireylerde dinamik dengeyi artırmaya yardımcı olduğunu ve ayrıca çalışma katılımcılarının ileriye dönük bir düşüş sırasında dengelerini geri kazanma yeteneklerini geliştirdiğini belirten iki ayrı çalışma yapın. Düşmelerin her yıl 800.000’den fazla hastaneye yatış ve 27.000 ölüme, özellikle de yaşlı yetişkinlere katkıda bulunduğunu göz önüne alarak, düşmeyi önlemeye yardımcı olabilecek herhangi bir egzersiz programı oldukça iyi bir şeydir.

Ancak toparlanma, yaşlı yetişkinlerde dengeyi arttırmak için iyi değildir. Güçlü ve Koşullandırma Araştırmaları Dergisi’nde yayınlanan bir 2007 çalışmasına göre, bir mini trambolin üzerine altı haftalık bir atlama programı, sporcuların dengesini geliştirmek için bir denge diskinde altı haftalık bir antrenman programı kadar etkiliydi. yanal ayak bileği burkulmasından kurtarma. Kabul edildi ki, bu çalışma belirli bir sakatlanan sporcu popülasyonuna baktı, sonuçların daha geniş bir dereceye kadar tahmin edilmesini zorlaştırdı, ancak en azından tramplenin bir sakatlıktan kurtulmaya çalışan sporcular için etkili bir antrenman aracı olabileceğini gösteriyor.

3

Daha Güçlü Kemikler Geliştirin

Ribaunt yapmak, muhtemelen kemik sağlığınızı iyileştirmek istediğinizde düşündüğünüz ilk egzersiz değildir. Yürüme ve belirli vücut geliştirme antrenmanları dahil olmak üzere koşu ve ağırlık egzersizleri gibi yüksek etkili egzersizler, kemik yoğunluğunuzu artırmanızı istediğinizde doktorların tipik önerileridir. Ancak bu, geri tepmenin etkili olmadığı anlamına gelmez. Aslında, Spor ve Sağlık Bilimleri Dergisi’nde yayınlanan 2016 çalışmasında, genç, kadın trambolinlerin kalça ve omurgada kemik yoğunluğunun, ekstremitelerin daha büyük kemiklerinin ve alt vücudun kemik ve kas gücünün daha fazla olduğu tespit edildi. -Tampolinist kontrolleri.

Tamamen adil olmak gerekirse, çalışma için düşünülen trambolin uzmanları son derece rekabetçi sporculardı, bu nedenle evdeki mini bir trambolin üzerinde küçük bir eğlence atlaması aynı sonuçları vermeyebilir, ancak bu, trambolin atlamanın aslında bazı olumlu etkileri olduğunu göstermektedir. Özellikle egzersiz düzenli yapıldığında kemik yoğunluğu.

4

Kan Şekeri Kontrol Etmeye Yardım Edin

Amerikan Diyabet Derneği’ne göre, 29.1 milyon Amerikalı’nın diyabet hastası olduğu ve 20 yaşın üzerinde 86 milyon yetişkinin diyabet öncesi olduğu tahmin ediliyor. Başka bir deyişle, pek çok Amerikalı kan şekerini yönetmede problem yaşar.

Elbette, bu koşullardan herhangi birine sahipseniz, bir tedavi planı geliştirmek için doktorunuzla birlikte çalışmalısınız, ancak düzenli egzersizler neredeyse kesinlikle sizin öngörülen programınızın bir parçası olacak. Yani, dışarıda yürümek çok sıkıcı geliyorsa ve spor salonunu sıkmak gibi geliyorsa, şansınız yaver giderse: ev tabanlı ribaunt egzersizi sizin cevabınız olabilir.

Avustralya Kırsal Sağlık Dergisi’nde yayınlanan 2015 araştırmasına göre, haftada üç kez sadece 20 ila 30 dakika süreyle haftada üç kez gerçekleştirilen dokuz haftalık bir toparlanma egzersizi protokolü, bireylerde vücut kitle indeksinin yanı sıra kan şekeri belirteçlerinde olumlu değişikliklere neden oldu. 2 tip diyabet. Daha da ilginç olanı, trambolinin olumlu etkilerinin sadece şeker hastalığı veya şeker hastalığı öncesi olanlar için geçerli olmadığıdır. Normal glikoz seviyesine sahip bireyler üzerinde yapılan 2016 araştırması, 50 dakikalık yüksek yoğunluklu bir trambolin egzersizinin, egzersiz sırasında ve sonrasında kan glukozunu etkin bir şekilde azalttığını ve ribauntlamanın kan glukoz seviyelerini kontrol etmenin eğlenceli ve etkili bir yolunu sağlayabileceğinin kanıtı olduğunu buldu.

5

Kilo Verme Aracı

Kapıdan üç mil koşuya çıkmak ya da 30 dakika boyunca bir trambolin üzerine atlamak, her türlü düzenli egzersiz yapmak vücut kompozisyonunda ve kilo kaybında değişikliklere yol açabilir. Tabii ki, tutarlı olmanız gerekir ve iyi dengelenmiş, kalori kontrollü bir diyet tüketiyorsanız, bu kesinlikle yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, Science & Sports dergisinde yayınlanan bir 2017 çalışmasında, bir mini trambolinde toparlanmanın Amerikan College of Medicine ‘e göre “kuvvetli” bir etkinlik olarak kabul edilebildiği ve bunun da dakikada yaklaşık yedi kalorili bir kalori yakmasıyla sonuçlandığı belirtildi. Kalori yakma kilo, yaş, cinsiyet ve vücut kompozisyonuna göre değişir, ancak bu bir trambolin üzerinde atlamak için harcanan bir saatin yaklaşık 400 kalori yakabileceği anlamına gelir. Kilo vermeye çalışırken perişan değil.

6

Sırt ağrısı azaltmak

Toparlanma egzersizinin en şaşırtıcı avantajlarından biri, düzenli bir programın bel ağrınızı azaltmanıza yardımcı olabileceğidir. En azından, Polonya Spor ve Turizm Dergisi’nde yayınlanan 2015 araştırmasına göre. Mini trambolin üzerinde yapılan egzersizlerden oluşan 21 günlük bir rehabilitasyon programına katılan orta yaşlı yetişkinler, fonksiyonel kapasiteyi geliştirmiş ve bel ağrısını önemli ölçüde azaltmıştır. Kendinizi düzenli olarak ciddi bir acı ile ortaya çıkardıysanız, bu oldukça büyük bir anlaşma. Başlamadan önce doktorunuzla konuştuğunuzdan emin olun; Çok fazla, çok yüksek veya kontrolsüz atlamak işleri daha da kötüleştirebilir.

7

Sadece Düz Eğlence

Dürüst olun – bir trambolin üzerinde atlamak sadece eğlencelidir. Hiç kimse uçuyormuş gibi havaya fırlatıldıktan sonra gülümsemeye karşı koyamaz. Bu anlamda, toparlanma, ucuz bir heyecanın tadını çıkarmanın ekonomik ve nispeten güvenli bir yoludur. Ayrıca, bu sizin için iyi bir şey – zevk ve sağlık için bir kazan-kazan etkinliği.

8

Mini Trambolin Nasıl Seçilir

Amazon’a gitmeden ve bulabildiğiniz en ucuz mini trambolini satın almadan önce biraz araştırma yapın. Tüm kardiyovasküler ekipman formlarında olduğu gibi, “ödediğinizin karşılığını aldığınız” bir unsur var. Diğer bir deyişle, en düşük fiyatlara sahip bir toparlanma inşaatının kötü bir yapıya ve bir parite sıçrama oranına sahip olması muhtemeldir. Bir satın alma işlemi yapmadan önce bu faktörleri düşünün:

  • Yaylara Karşı Bungees: Genel olarak konuşursak, yay tabanlı trambolinler bungee kordonları olanlara göre daha pahalıdır, fakat aynı zamanda daha gürültülüdürler ve her sekmeden daha az verirler. Bungee trambolinler ise daha pahalı olma eğilimindedir, ancak daha sessizdirler, daha yumuşak, daha derin bir sıçrama sunarlar ve eklemlerde daha kolay olma eğilimindedirler.
  • Çap ve Yükseklik: Mini trambolinler, 36 inç çapa ve 10 inç yüksekliğe sahip olanlardan 49 inç çapa ve 14 inç yüksekliğe sahip olanlara kadar çeşitli boyutlarda gelir. Tabii ki, her seçeneğin yararları ve sakıncaları vardır. Trambolin ne kadar küçük olursa, o kadar az yer kaplar ve saklamak o kadar kolay olur. Trambolin büyüdükçe, sıçrama ne kadar iyi olursa o kadar fazla alan farklı egzersizleri denemek zorunda kalırsınız. Genel olarak konuşursak, daha büyük bir trambolin almak için alanınız ve fonlarınız varsa, bu size daha iyi bir egzersiz deneyimi sağlayacaktır.
  • Ağırlık Sınırı: Farklı üreticiler trambolinleri için farklı ağırlık sınırlarına sahiptir. Satın almadan önce ağırlık sınırının ne olduğunu bildiğinizden emin olun.
  • Depolama Özellikleri: Sınırlı bir alanınız varsa, satın aldığınız trambolinin kolayca saklandığından emin olmak istersiniz. Bazı trambolinler ikiye katlanabilir, ancak bu özelliğin ürünün bütünlüğünü azaltmadığından emin olmak için değerlendirmeleri okumak isteyeceksiniz. Diğer trambolinler vidalı veya katlanabilir ayaklar sağlar, böylece ürünü “düzleştirebilir” ve kullanmadığınızda bir yatağın altında saklayabilirsiniz. Tipik olarak, bu tip bir depolama çözeltisi, bir bütün olarak trambolinin kuvvetini ve bütünlüğünü korumak açısından daha iyidir.
  • Ek Yararlar: Ribaunt yapmakta yeniyseniz, sizi çeşitli egzersiz programlarına götürmek için DVD’ler veya video programları ile birlikte gelen ürünleri düşünebilirsiniz.

Neredeyse her şeyde olduğu gibi pazarlık bodrum katında ve yüksek dolar fiyatlarındaki ribauntları bulabilirsiniz, bu yüzden satın almadan önce bütçenizi belirlemek size kalmış. Genel olarak konuşursak, bellicon trambolinleri, bungee bağlantıları, atlama için geniş bir yüzey alanı, 14 inç yükseklik, cömert 440 kiloluk ağırlık limiti, katlanabilir ve vidalı bacak seçenekleri sunan, birinci sınıf olarak kabul edilir. depolama ve bir çevrimiçi alıştırma video kütüphanesine abonelik. Ayrıca, en pahalı mini trambolinler, 399 dolardan başlıyor ve 1000 dolardan fazla çıkıyorlar. Kesinlikle mükemmel bir kullanıcı deneyimi sunsa da, fiyatı engelleyici olabilir, bu nedenle tüm seçeneklerinizi dikkatlice düşünün.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir