1. Anasayfa
  2. Evde ve Çevrimiçi

Kegels DVD İnceleme daha iyi

Kegels DVD İnceleme daha iyi
0

Hemen bir şeyi açıklığa kavuşturalım: Hem erkek hem de kadınlarda pelvik taban kasları vardır ve çoğu pelvik taban egzersizini bilmekten yararlanabilir. Kadınlar çoğu zaman hamilelik ve doğum nedeniyle erkeklerden daha dramatik pelvik taban sorunlarına sahiptir, ancak toned pelvik tabanın her iki cinsiyet için önemi abartılmamaktadır. Erkeklerin ayrıca güçlü bir pelvik tabanına ihtiyaçları vardır ve Kegellerin prensipleri hem erkekler hem de kadınlar için işe yarar.

Marie Monahan’ın “Kegels Beyond” ve “Better Than Kegels” adlı takiplerinde DVD’sinde belirttiği gibi, pelvik taban egzersizleri daha sıkı bir karın elde etmenize (özellikle alt abs), inkontinansı kontrol etmenize ve hatta cinsel yaşamınızı iyileştirmenize yardımcı olabilir. Pelvik taban aynı zamanda Pilates santralinin ayrılmaz bir parçasıdır. Bu, güçlü, verimli bir hareket oluşturmak için karın, kalça ve sırt kasları dahil olmak üzere diğer birçok kasla uyum içinde olduğu anlamına gelir.

Makalede Neler Var?

Pilates Pelvik Taban İçin Fıçıların Ötesine Gidiyor

Kegel egzersizleri yıllardır pelvik taban güçlendirme egzersizleri için standart olmuştur, ancak neden orada durmalıyız? Kegels işi. İnsanlara pelvik tabanlarını ayarlamalarına yardım ettikleri için harikadırlar, belki de ilk defa.

Ancak Kegels bir izolasyon alıştırmasıdır. Pelvik tabanın hareketinin diğer hareket türleriyle entegrasyonunu hissetmenize yardımcı olmazlar. Açıkçası, bazılarımız Kegels’i de yalnız başına biraz sıkıcı buluyor. Pelvik tabanınızı ve abs, glute ve iç bacaklarınız gibi diğer bazı kasları aynı anda tonlandırabilirseniz ne olur?

Marie Monahan’ın Pelvik Taban Egzersizleri

“Kegels’in Ötesinde” ve “Better Kegels’ten Daha İyi” bölümünde Marie Monahan, Pilates sihirli dairesinin direnciyle birlikte pelvik tabanını harekete geçiren bir dizi Pilates egzersizi düzenledi. Tabii ki, pelvik tabanın aktifleştirilmesi, başka herhangi bir şey kadar dikkat ve niyetle ilgisi vardır, ancak Monahan, pelvik tabanın aktivasyonunu ve egzersizin geri kalanını nasıl desteklediğini hissetmenize yardımcı olmak için uygun olan Pilates egzersizlerini seçti.

Her iki DVD de bir giriş, ısınma ve 10 alıştırma içerir. Egzersizler oldukça basit ve Monahan mükemmel bir eğitmen, bu nedenle bu DVD’yi pelvik tabanlarını güçlendirmeye biraz zaman ayırmaya ve dikkat etmeye hazır olan herkese tavsiye etmekte tereddüt etmiyorum.

Tanıtımı izleyin, çünkü pelvik tabanın nasıl etkinleştirileceğine dair değerli ipuçları sunar. Egzersizler kolaydan zorlu seviyelere ilerler ve hepsini yapmak sadece 17 dakika sürer – bir kez bunu yaptığınızda.

Bu DVD’lerde yer alan tüm pelvik taban egzersizleri Pilates sihirli çemberini kullanıyor, ayrıca antrenmanınıza yeni bir boyut katabilecek, çok yönlü bir Pilates cihazı parçası. Bir Pilates Magic Circle Satın Almadan Önce Okuyun Satın almadan önce. Amazon’da çeşitli sihirli yüzükler bulabilirsiniz.

“Kegels’in Ötesinde” üretilmiyor, ancak güncellenmiş sürümü “Better Than Kegels”, DVD ve Amazon Instant Video’da mevcut.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir