1. Anasayfa
 2. Evde ve Çevrimiçi

Fitness İzleme Cihazlarını Karşılaştırma

Fitness İzleme Cihazlarını Karşılaştırma
0

Piyasa, pratik olarak fitnes izleme cihazları (bilek bantları, saatler, kulaklıklar ve hatta giysiler) ile doludur ve tümü sağlığınızı iyileştirmeye çalışırken istatistiklerinizi izlemenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Ancak gerçek şu ki, tüm fitness izleme cihazları eşit yaratılmıyor ve karışık ürünlerde gerçekten harika ürünler kayboluyor.

Zindelik izlemenizi şansa bırakmak yerine, aşağıdaki zindelikle giyilebilir incelemelere göz atın. Ve hala giyilebilir olanın sizin için uygun olduğu konusunda başınızı tırmalamaktan vazgeçerseniz, elit kişisel antrenör ve fitness teknolojisi danışmanı Chris Clough’dan şu ipuçlarını göz önünde bulundurun:

 • Kullanacağınız bir fitness takipçisini alın; en pahalı olması ya da en çok çan ve ıslık olması gerekmez.
 • Kişisel bir eğitmen veya fitness sektöründe tavsiye veya öneriler için bir izleyici kullanan birisine danışın.
 • Seçtiğiniz izleyicinin aslında yaptığınız etkinlikleri izlediğinden emin olun – bir yüzücüyseniz, yüzmeyi izleyen birine ihtiyacınız vardır; Eğer bisikletçi veya güç antrenörü iseniz, bu aktiviteleri izleyen birine de ihtiyacınız vardır.
 • Unutmayın bu sadece bir araç – kendi başınıza yaşamınızı etkilemeyecek, gerçekten işe koyulmalı ve başarıyı görmek için değişiklikler yapmalısınız.
1

Makalede Neler Var?

Polar M600

polar m600
kutup

Polar M600, Android Wear 2.0 tarafından desteklenen su geçirmez, GPS entegre bir kalp atış hızı izleme cihazıdır. Bu, aktivitenizi günün 24 saati takip ettiği ve size bildirimleri takvim ve e-posta vermek için akıllı telefonunuzla senkronize ettiği anlamına gelir. Ayrıca sesli kontrolü olan metinleri okuyabilir ve yanıtlayabilir ve Google Play üzerinden 4.000’den fazla üçüncü taraf uygulamaya erişebilirsiniz. Akıllı telefonunuz olmadan dinlemek için müziğinizi Google Play üzerinden de senkronize edebilirsiniz. Hepsi bir arada, gerçekten harika özellikler dizisi sunuyor.

Ancak tüm akıllı özelliklerin yanı sıra, bu saat ücretsiz Polar Flow uygulamasıyla da çalışır, böylece kişisel hedeflerinize göre kişiselleştirilmiş bir koşu programı oluşturabilirsiniz. Programınızı kullanırken, performansınız hakkında motivasyonel geribildirim ve tavsiyeler alacaksınız.

Merak ediyorsanız, M600 hem Android hem de iOS işletim sistemlerinde çalışır, böylece iPhone’unuzla kullanabilirsiniz.

En İyi Özellikler: Akıllı özellikler, sesli mesajlaşma, Google arama işlevi, kişiselleştirilmiş çalışan programlar ve geri bildirim, su geçirmez

Kim Bu İçin: Koşucular veya aktivite ölçümlerini izlemek için akıllı bir saat arayanlar

Dezavantajları: Birden fazla sporu izlemiyor , nispeten kısa bir batarya ömrü var (bir ila iki gün)

Amazon’dan satın alın

2

Fitbit Blaze

Fitbit Blaze
Fitbit

Fitbit Blaze, üst düzey fitness takibi ve akıllı bağlantı kombinasyonlarını sunan, markanın “akıllı spor saatlerinden” biridir. Blaze ile en iyi özelliklerin hepsinden iyi bir doz alırsınız:

 • Aramalar, metinler ve takvim bilgileri için akıllı telefon bildirimleri
 • Adımlar, mesafe, çıkılan zeminler ve aktif dakikalar için sürekli kalp atış hızı izleme ve zindelik izleme
 • İsteğe bağlı FitStar ekran antrenmanları ile birlikte takip edebilirsiniz
 • Genel kardiyo rutinleri, koşu, çapraz antrenman, bisiklet ve daha pek çok şeyi kapsayan çoklu spor izleme
 • Uyku izleme
 • Müziğinizi saatinizden kontrol etme yeteneği

Blaze ayrıca birkaç saat bandıyla da değiştirilebilir, bu nedenle birden fazla bant satın almak istiyorsanız, fitness monitörünüzün görünümünü yaklaşık beş saniye içinde değiştirebilirsiniz.

Akıllı özellikleri Polar M600 kadar derinlere dalmasa da, çoğu insan için uygun, işlevsel bir smartwatch sağlamak için yeterli genişlik ve derinlik sunuyor. Ayrıca, genel uygunluk izlemesi, özellikle birçok farklı etkinliğe katılan kişiler için doğru ve makul derecede derinlemesine görünmektedir.

En İyi Özellikler: Ekranda okuyabileceğiniz arama ve metin bildirimleri, uyku izleme, yüksek kaliteli uygulama, periyodik hareket hatırlatıcıları, beş günlük pil ömrü

Kimin İçin: Temel bir smartwatch olarak da işlev gören üst düzey bir fitness takipçisi isteyen herkes

Dezavantajları: Su geçirmez değil

Amazon’dan satın alın

3

Çelik İK

Çelik İK
Withings

Withings Steel HR, akıllı, giyilebilir fitness cihazlarının dünyasına oldukça tatlı bir dokunuş. Birincisi, paslanmaz çelik kasalı ve krom elli klasik saat yüzü ile günlük yaşamda daha şık bir saate ihtiyacı olan herkes için mükemmel bir seçenek. İkincisi, diğer birçok fitness takip cihazından farklı olarak 24 saat kesintisiz aktivite, kalp atış hızı ve uyku takibi sunar.

Onun uzun pil ömrü ve su geçirmezlik: bu özellikler harika olmakla birlikte, Çelik HR özellikle hoş bir seçim yapmak iki başka şeyler vardır.

Steel HR’nin pil ömrü, neredeyse 20 gün, güç tasarrufu modunda ek olarak 25 gün sürecek şekilde benzersiz. Bu, saatinizi şarj etme konusunda endişelenmeden bir ay boyunca takabileceğiniz anlamına gelir. Ayrıca, 50 metreye kadar suya dayanıklı olduğu için, duş alırken, yüzerken veya sadece sağanak yerlerde yürürken saati takabilirsiniz. Kelimenin tam anlamıyla, zarar görmekten endişe duymadan her zaman saati takabilirsiniz.

Steel HR’nin birden fazla sporu takip ettiğini de unutmamak önemlidir; bu nedenle yürümek, yüzmek veya bisiklete binmek, en sevdiğiniz etkinlikleri kapsar.

Ve son olarak, en önemlisi, temel akıllı bildirimleri sağlamak için saat telefonunuzla senkronize olur; bir arama veya metin geldiğinde size bir cevap verir ve alarmları hatırlatmalar için saatinize vuracak şekilde ayarlayabilirsiniz.

En İyi Özellikler: İnanılmaz pil ömrü, şık ve klasik saat tasarımı, suya dayanıklılık, çoklu spor izleme

Kimin İçin: Spor izleme özellikleri ve hoş, uzun bir batarya ömrü ile klasik bir saat isteyen herkes

Dezavantajları: Uygulama, piyasadaki diğer uygulamalardan bazılarına göre daha az sezgiseldir, çünkü klasik görünüm akıllı saat bildirimleri bazılarından daha sınırlıdır

Amazon’dan satın alın

4

Fitbit Alta İK

Fitbit Alta İK
Fitbit

Fitbit Alta HR, Fitbit Alta’nın geliştirilmiş versiyonudur ve sürekli kalp atış hızı izlemesini özelliklerine eklemektedir. Bu şık, ince giyilebilir Blaze’den daha küçüktür, ancak fonksiyonelliğin çoğunu daha uygun bir fiyatla sunar.

Diğer Fitbits ve diğer birçok fitness takipçisinde olduğu gibi, yakılan kalorilerinizi takip edebilir, uygulama üzerinden yiyecek alımınızı kaydedebilir ve aktivite hedeflerini belirleyebilirsiniz. Alta HR size gün boyunca hareket etmenizi ve kalp atış hızı bölgenizi izlemenin yanı sıra dinlenme kalp atış hızınızı doğrudan ekranda gösterir. Giyilebilir ayrıca uyku ve uyku aşamalarını izler ve uygulamada size görüş sağlar.

Gerçekten güzel bir avantaj, Alta İK kullanıcılarının arkadaşlarıyla bağlantı kurabilmeleri ve uygulama aracılığıyla zorluklara ve maceralara katılabilmeleridir. Fitbits çok popüler olduğu için, topluluk geniş kapsamlı ve rekabet edebilecek ve onlarla etkileşime geçebilecek harika bir topluluk sunuyor.

Ve Blaze gibi, Alta HR farklı bantlarla donatılabilir, böylece istediğiniz zaman görünümünüzü değiştirebilirsiniz. Aslında, görünüşünüzü yükseltmek için Devlet Okulu’ndan birini veya Simply Vera Wang gruplarını satın alarak tasarımcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

En İyi Özellikler: İnce tasarım, sürekli kalp atış hızı izleme, aramalar ve metinler için akıllı bildirimler, değiştirilebilir bilek bantları, Fitbit topluluğu

Kimin İçin: Değiştirilebilir, şık bantlarla kalp atış hızı ve uyku takibi sunan güvenilir, şık bir giyilebilirlik isteyen herkes

Dezavantajları: Bazı fitness takipçilerinden daha az akıllı özellik

Amazon’dan satın alın

5

Jabra Elite Spor Kulaklıkları

Jabra Elite Spor Kulaklıkları
Jabra

Jabra Elite Spor Kulakiçi kulaklıklar, oldukça güzel fitness izleme özellikleri sunan, kalp atış hızı izleme özelliğine sahip gerçek kablosuz kulaklıklardır. Yeni başlayanlar için gerçekten kablosuz. Kablolarla dolaşmaktan veya kafalarının etrafına dolanmış bantlar veya tellerle kulaklık takmaktan nefret edenler için, bu özellik tek başına önemli bir özelliktir.

İkinci olarak, entegre kalp atış hızı monitörü, egzersiz sırasında kalp atış hızınızı sürekli olarak izler ve egzersizler sırasında mesafenizi, hızınızı ve yüksekliğinizi izlemek için telefonunuzun GPS’sine bağlanabilir.

En önemlisi, Jabra Elite Spor Kulaklıkları, gerçek VO2 maks’inizin yüzde beşinin altına düşmesi gereken tahmini bir VO2 maks hesaplamanızı sağlar. VO2 max iyi bir kardiyovasküler kapasite ölçüsü olduğundan, bu koşu veya yarış hakkında ciddi kişiler için önemli bir özelliktir. Eğitiminiz VO2 max’da iyileşmelere yol açarsa, muhtemelen doğru bir şey yapıyorsunuzdur.

Kulaklıklar ayrıca koşma, bisiklete binme veya kuvvet antrenmanı yapmak için her tür antrenmanı planlayabileceğiniz ve izleyebileceğiniz Jabra Sport Life uygulaması ile de bağlantılıdır. Aynı zamanda su geçirmezdir ve ter hasarından üç yıl garanti sunar.

Çoğu kablosuz kulaklıkta olduğu gibi, Jabra Elite Sport da kablosuz arama için iyi bir seçenektir.

Doğru uyumu bulmanıza yardımcı olmak için çeşitli kanatlar ve tomurcuklarla gelirler, ancak çoğu kulakiçi kulaklıktan daha büyük oldukları için doğru uyumu bulmak zaman alabilir ve iyi uymazlarsa, kendilerini sıkıntılı ve rahatsız hissederler .

En İyi Özellikler: Mükemmel uygulama, kulak içi kalp atış hızı izleme, GPS bağlantısı, VO2 max testi, sağlanan şarj durumuyla 9 saate kadar pil ömrü

Kimin İçin: Kulaklıklarından birkaç ekstra özellik arayan ciddi atlet veya atlet

Dezavantajları: VO2 max kusursuz değildir, kulakiçi kulaklıklar büyüktür ve doğru oturumu bulmak için zaman alır, bir koşu bandı yerine dışarıda VO2 max testinin yapılması gerekir

Amazon’dan satın alın

6

JBL UA Sport Kablosuz Kalp Hızı

JBL UA Kablosuz Kalp Hızı
JBL

JBL UA Sport Kablosuz Kalp Atış Hızı kulakiçi kulaklıkları, kulaklık alanındaki diğer harika bir spor takip cihazıdır. Bu kulakiçi kulaklıklar, zorlu egzersizler sırasında bile yerinde kalmalarına yardımcı olan rahat bir oturma ve kulak üstü kablo sunar.

Antrenman rutinlerine gelince, kulaklıklar UA Record uygulamasıyla entegre olur ve antrenmanlarınıza ve yoğunluğunuza bağlı olarak güncel, sürekli istatistikler sunar. Bu, kulak içi kalp atış hızı monitörü nedeniyle özellikle doğrudur ve bir programı izlemeyi seçerseniz, kişiselleştirilmiş kulak içi koçluğun yanı sıra gelişiminiz hakkında canlı geri bildirim alabilirsiniz.

UA Bandına sahipseniz, kulaklıklar grupla senkronize olur ve gün boyunca izleme kapasitenizi en üst düzeye çıkarır. Ayrıca, kulaklık alan herkes, bir yıl boyunca UA Record ile eşitlenen MapMyRun’a (30 dolarlık bir değer) premium üyelik kazanıyor, bu nedenle tüm verileriniz tek bir noktada izleniyor ve derleniyor.

Son olarak, kulaklıklar, en az birkaç egzersiz için yeterince uzun, sağlam, beş saatlik bir şarj ve kulaklarınızda güvende kalan ter geçirmez bir tasarım sunar.

En İyi Özellikler: Kulak içi kalp atış hızı izleme, harika ses, harika uygulama, MapMyRun premium üyeliği, iyi ücret

Kimin İçin: Antremanlar boyunca yerinde kalan ve yüksek kalitede kalp atış hızı takibi sağlayan kablosuz bir kulaklık isteyen herkes

Dezavantajları: Kulaklıklar 7/24 takılmak üzere tasarlanmadığından, UA Record özelliklerinden bazıları UA Band olmadan kullanılamaz, kulaklarınız hassas ise kulak üstü kablo sizi rahatsız edebilir

7

Fitbit Şarjı

Fitbit Şarjı
Fitbit

Fitbit Şarj, o zamandan beri kalp atış hızı izleme ve daha genel takip yetenekleri sunan Charbit 2 ile Fitbit’in yerini alan sağlam bir spor bilekliği. Orijinal Ücreti artık Fitbit web sitesinden satın alamazken, Amazon ve diğer perakende web sitelerinde bulabilirsiniz.

Genel olarak, eğer akıllı özellikleri az olan bantlar olan izleyicilere gelince, Fitbit Şarjı yüksek kaliteli bir deneyim sunuyor. Bileğinize arayan kişinin adı veya kısa mesajla birlikte akıllı telefon bildirimleri gönderir ve makul derecede doğru uyku ve spor izleme ölçümleri sunar. İncelemenin tamamını buradan okuyun.

En İyi Özellikler: İyi pil ömrü, yüksek kalite ölçümleri, güzel uygulama, tırmanan zeminler

Kimin İçin: Oldukça doğru istatistikler ve çok basit bir akıllı telefon bildirimi ile temel bir spor izci isteyen herkes

Dezavantajları: Çekici bir grup değil, benzer özellikler sunan diğer gruplara kıyasla daha yüksek fiyatlı

Amazon’dan satın alın

8

InBody Band

InBody Band
Vücutta

InBody Band gerçekten çok iyi bir şey yapıyor ve bunun için pazarladığı şey: vücut yağ testi. Piyasada giyilebilir tek vücut yağ izleme özelliği olan bu özellik, onu FitBit Charge ve Jawbone UP gibi diğer karşılaştırılabilir ürünlerden ayırıyor.

Bu da iyi bir şey, çünkü diğer işlevleri – adım sayma, uyku izleme ve egzersiz izleme – rakipleri kadar kesin görünmüyor. Ayrıca, grup gelen aramaları ve metinleri size bildirmek için telefonunuzla senkronize olurken, tüm yaptıkları vızıltıdır ve bir arama veya mesajınız olduğunu bildirir – aslında kimin aradığını veya kısa mesajın ne olduğunu görmenize izin vermez. olduğunu.

Vücudunuzun yağını makul bir geçerliliğe sahip takip etmek için kolay bir yol arıyorsanız, InBody Band kötü bir seçim değildir.

En İyi Özellikler: Vücut yağ testi

Kimin İçin: Ek vücut yağ testi özelliği ile temel bir spor izci isteyen herkes

Dezavantajları: Fitness metrikleri diğer markalar kadar doğru görünmüyor, akıllı bildirimler eksik

Amazon’dan satın alın

9

Çene Kemiği UP2

Çene Kemiği UP2
çene kemiği

Jawbone UP2, sadece bir müzik grubu olan şık bir fitness takip grubudur. Bu bir saat veya akıllı bir saat değil, bu yüzden özellikleri sınırlıdır. İyi haber güzel gözüküyor, ama kötü haber, korkak kopması nedeniyle, özellikle uyurken bileğinizde kalması zor. Grubun uygulaması aslında oldukça hoş – en iyi testlerden biri, ancak metrikler Fitbit gibi diğer tanınmış markaların bazıları kadar doğru görünmüyor. İncelemenin tamamını buradan okuyun.

En İyi Özellikler: Şık bant, harika bir uygulama

Kimin İçin: Uygun fiyatlı, biraz şık bir spor izci arayan herkes

Dezavantajları: Grup kolayca ortaya çıkıyor, metrikler doğru olmayabilir, Jawbone tüketici giyilebilir pazarını terk ediyor, bu nedenle daha fazla güncelleme olması mümkün

Amazon’dan satın alın

10

Star.21 Spor Band

Star.21 Spor Takipçisi
Oaxis Yıldız.21

Star.21 Fitness Bandis, orijinal Fitbit gruplarından birinin daha şık bir versiyonu olmaya çalışıyor. Biraz daha çekici, bilezik benzeri bir seçenek olmayı başarabilse de, işlevselliği istemektedir. Veya daha spesifik olarak, uygulamasının işlevselliği isteyen bırakılmıştır. İncelemenin tamamını buradan okuyun.

En İyi Özellikler: Genel fitness takibi, biraz daha şık bir bant, 15 günde uzun pil ömrü

Kimin İçin: Fitness metriklerini takip etmenin daha ucuz ve basit bir yolunu arayanlar

Dezavantajları: Uygulamanın clunky ve kullanımı zor, saat anlamak biraz zaman alıyor

11

Skulpt Amaç Vücut Yağ Monitörü

skulpt.jpg
Laura Williams

Şirketlerin ağırlık ve BMI dışındaki biyometriye odaklanmaya başlaması iyi olsa da, Skulpt Aim el tipi vücut yağ monitörü, vücut yağ skalasının veya InBody Band’in yapabileceği her şeyi yaptığında fiyat değerine değmez. Burada tam (ve biraz dağınık) incelemeyi okuyabilirsiniz.

En İyi Özellikler: Vücut yağ testi

Kimin İçin: Belirsiz

Dezavantajları: İzlediği biyometrik kalitedir, ancak aynı bilgiyi bir numaradan daha midilli olan diğer kaynaklardan da alabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir