1. Anasayfa
  2. Açık Alan Spor Deneyimleri

Kalori Yakan Beklenmedik 4 Açık Hava Etkinliği

Kalori Yakan Beklenmedik 4 Açık Hava Etkinliği
0

Bir koşu yapmak için dışarı çıktığınızda ya da yerel bir boot kampına katıldığınızda kalbinizi ve ciğerlerinizi bir iyilik yaptığınızı biliyorsunuz. Ancak günümüzün adım sayma ve kalp atış hızı izleme dünyasında, çok fazla adım atmayacak veya ter atmanıza neden olabilecek etkinlikleri gözden kaçırmak kolaydır, ancak yine de vücudunuzu iyi yapabilirsiniz. Aslında, tüm hareketler önemlidir, bu yüzden sık sık sizi dışarıda, dışarıda ve dışarıdaki harika koltukta uzağa götüren heyecan verici aktivitelere katılmayı seçerseniz, daha iyi olursunuz. Daha inandırıcı mı ihtiyacınız var? Sadece kalori yakan ve vücudunuzu teste sokan bu beklenmeyen dış mekan aktivitelerine göz atın.

1

Makalede Neler Var?

ATV veya Yan Yana Sürme

Polaris RZR Rock Pirates Side by Side
Wildrock Halkla İlişkiler

Fitness dünyasında oturmak genellikle kaşlarını çatmaktır, ancak özellikle engebeli araziler söz konusu olduğunda her kuralın bir istisnası vardır. ATV’ye veya yan yana kayalık setlerin üzerinden geçerken yan yana oturmak, sisteminizi vergilendiren ve kalori yakımını hızlandıran zihinsel odaklamanın yanı sıra çekirdek gücü ve kontrolü gerektirir.

Örneğin, Silverton, Colorado’daki Alpine Loop’ta son zamanlarda yapılan yan yana bir turda, Fitbit’im kalp atış hızımı üç saatlik tur boyunca dakikada 74 atış ve dakikada 130 atış arasında takip etti. Bu sonuçta, saatte yaklaşık 320 kalori saatlik bir oranda 960 kalorilik bir toplam kalori yakımına çevrildi. Kabaca, saatte 3,5 mil hızla yürürken yaktığım kalori sayısı – burada yürümek gerekmez.

Tabii ki, yakılan kalori miktarı boy, kilo, cinsiyet, yaş ve kas kütlesi gibi faktörlerden ve ayrıca sürmekte olduğunuz arazinin zorluğundan etkilenir. CalorieLab, 150 kiloluk bir insanın bir motosiklet sürerken saatte yaklaşık 100 kalori yaktığını tahmin ediyor, bu da muhtemelen ATV ya da makul seviyedeki arazide yan yana sürüş için oldukça iyi bir tahmin. Tahminen 68 kaloriden önemli derecede daha iyi, aynı kişi bir arabada veya bir uçakta binmeyi yakar.

Nerede Deneyin: Silverton Colorado’ya gidin ve Rock Pirates’tan bir Polaris RZR kiralayın. Şehir yönetmelikleri yan yana veya kar aracınızla kiralamanızı, doğrudan şehir dışına çıkan Silverton lokasyonundan doğrudan Alpine Loop’a götürmenizi sağlar. Animas Forks’ta durup hayalet şehri keşfetmek için, sonra kendinizi cesur hissediyorsanız, 12.000 fitlik bir görünüm için Engineer Geçidi’ne gidin.

2

At Binme

ata binme
Thomas Northcut / Getty Images

Binicilik, oyalanmaması gereken oturmuş etkinliklerden bir tanesidir. Texas A&M Üniversitesi’ndeki araştırmacıların yaptığı 2015 araştırmasına göre, yürüyüş, paça atma ve yürüme gibi 45 dakikalık bir yolculuk antrenman boyunca yaklaşık 200 kalori yakmasıyla sonuçlandı;

Araştırmacılar ayrıca, haftada birkaç kez yapılan bir antrenmanın yoğunluğunun, süresinin ve enerji harcamasının fiziksel aktivite önerilerini karşılayacağını, spor salonuna gerek olmadığını belirtti. Ata binme konusunda ne kadar ciddi olursanız ve o kadar zorlu sürüşlerde daha fazla kalori yakarsınız.

Nerede Denenmeli : Eğer atları seviyorsanız, ancak bir tanesine sahip değilseniz, Equitours Willamette Coast Ride’den başkasına bakmayın. Bu yedi gün, altı gece turu Carlton, Oregon’da başlıyor ve sizi Sahil Polisi’nden Pasifik Okyanusu’na götürüyor. Oregon şarap ülkesinin keyfine varacak, rahat hanlarda ve oda ve kahvaltıda kalacak ve dengenizi korumaya çalışırken bacaklarınızı ve çekirdeğinizi zorlarken günlerinizi sağlam bir atının üstünde geçireceksiniz. Sonunda ağrıyorken şaşırma.

3

Jet ski

Jet ski
Vieira Antonio / EyeEm / Getty Images

Jet ski, hem ATV hem de at biniciliğine benzer ancak onlardan farklıdır. Diğer aktiviteler gibi, nispeten sabit bir pozisyonda da yapılır ve aynı zamanda çekirdek aktivasyon ve zihinsel odaklanma gerektirir. Ancak bu diğer aktivitelerden farklı olarak, jet ski, makineyi sürerken ayağa kalktığınızda veya çömelirken, vücudun su, rüzgâr ve yüksek hız elementleri ile işi daha zor hale getiren daha fazla tam vücut tutumu gerektirir.

Çeşitli çevrimiçi hesap makinelerinin tahminlerine dayanarak, 150 kiloluk bir kişi jet ski ne kadar agresif sürdüğüne ve hangi şartlar altında olduğuna bağlı olarak bir saat içinde 200 ila 475 kalori arasında bir yerde yanmayı bekleyebilir. Örneğin, dalgalı su veya yüksek hızlarda ele alınan dalgalar, yumuşak sulardan ve yavaş hızlardan çok daha zordur.

Nerede Deneyin: Miami’ye gidin ve Miami Jet Ski Tours ile bir tur rezervasyonu yapın. 2 saatlik turları, sizi Miami’nin zengin ve ünlü evlerinin yanından geçip, hız sınırlaması olmayan izole alanlara, güzel adaların ve şaşırtıcı vahşi yaşamın içinden geçirin;

4

sandboarding

sandboarding
Laura Williams

Muhtemelen, kumdan kayma duymadığını bile duymadın. Kum kayağı, snowboard gibidir, ancak kum üzerinde, daha düşük hızlarda ve telesiyejlerden faydalanmadan sizi her kumulun tepesine götürmek için yapılır. Yatılığın kendisi o kadar da vergilendirici olmamakla birlikte, kumullarda aşağı kayarken dengenizi korumak için çömelirken düştüğünüzde ve dörtlülerde hissedeceksiniz. Gerçekten vergilendirici kısım, her kum kaplı tepenin üzerinde yürür.

Hiç bir zaman tamamen sağlam temelli olmadığınız ve kuru zeminde zorla girdiğiniz için kuru kumdan yürümek inanılmaz derecede zordur ve her adımda itmek için daha fazla çalışmanıza neden olur. Şimdi bir tepeye tırmanırken ve yanınızda bir sandboard taşırken ek zorlukları düşünün. Tüm alt bedeniniz protesto edecek ve akciğerleriniz bu çabayla yanacak, ancak tepenin üstündeki kırılma deneyimi değerli kılar.

Sandboarding için gerçek kalorili yakma tahminleri gelmek zor, ancak yakın zamanda yapılan bir sandboardlama gezisinde Fitbit’e göre saatte ortalama ortalama 262 kalori yaktım. Her saatin en az yarısı göz önünde bulundurularak sürmek ve tırmanışlar arasında oturmak ve toparlanmak için harcandı. Tabii ki, art arda kum tepeleri tırmanma düşüncesi, diş çekmek kadar eğlenceli geliyorsa, o zaman sizin için olmayabilir.

Nerede Denenmeli: Oregon’daki Florence Master Park, ülkedeki tek sandboard parkıdır. Bir tahta kiralayıp kumları kısa kum tepelerinde test etmek için iyi bir yer. Kendine güveniyor olsan da, Honeyman State Park’a birkaç mil güneyde git. Kum tepelerini neredeyse doğruca bir tatlı su gölüne götürebilir ya da ana günlük kullanım alanından daha yüksek, daha zorlu kum tepelerine kadar uzağa doğru yürüyebilirsiniz. Görüşler, ıssız, çorak bir şekilde çarpıcı.

Eniyi Sağlık’dan Bir Kelime

Hikayenin ahlaki, sadece fitness takipçinizin her türlü fiziksel aktivite sırasında adımlar kaydetmemesi, bu aktivitelerin refahınızı iyileştirmediği anlamına gelmez. Bahçıvanlık, gevşeme, kaykay, paddleboarding ve pompa pistinde bisiklet sürmek, adım sayınız için fazla bir şey yapamayacağınız, esneklik, denge, üst vücut gücü gibi diğer önemli sağlık yönleri için çok şey yapan diğer etkinlik örnekleridir , koordinasyon ve zihinsel odaklanma. Egzersiz yaparken harcadığınız dakikaların kaydedilmesi kesinlikle önemlidir, ancak aktivitenin eğlenceli olması gerektiğini unutmayın – sizi daha fazlası için geri getirmeye devam etmelidir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir