1. Anasayfa
  2. Ekipman ve Konfeksiyon

Uygun Fiyatlı Ev Fitness Aletlerinin 10 Muhteşem Parçası

Uygun Fiyatlı Ev Fitness Aletlerinin 10 Muhteşem Parçası
0

1

Makalede Neler Var?

Lebert Equalizer Çubukları

lebert.jpg
Lebert Fitness

Ekipman kullanmadan evde mükemmel bir egzersiz yapmak tamamen mümkün olsa da, evinizdeki spor salonuna birkaç öğe eklemek egzersizlerinizin taze ve ilgi çekici olmasını sağlayabilir.

Ancak ağırlıklar ve kardiyo makineleri için beaucoup paraları harcamak yerine, daha uygun fiyatlı ev fitness ekipmanları seçeneklerini tercih etmek tamamen kabul edilebilir (ve her faydası kadar). Temel dambıller iyidir, fakat düşük maliyetli seçenekleriniz burada bitmiyor. Bir sonraki ev egzersizinize baharat eklemek için bu eğlenceli ve işlevsel seçeneklerden birkaçını deneyin.

Lebert Equalizer Çubukları

Lebert Equalizer Barlar, evde sahip olabileceğiniz çok yönlü bir ekipmandır. Satın aldığınız yere bağlı olarak 100 ile 120 $ arasında bir ücret alırlar ve barre egzersiz rutinlerinden plyometrik egzersizlere kadar her şey için kullanılabilirler. Ayrıca hafif ve taşınabilirdirler, nereye giderseniz gidin yanınızda götürmelerini kolaylaştırır.

2

Kum torbaları

sandbag.jpg
Alfa Güçlü

Kum torbası ve kum torbası antrenmanlarının güzelliği, torbanın içinde tutulan kumun sürekli kaymasıdır. Bu, aksi takdirde standart egzersizler yaparken vücudunuzun kalçalarınız, omuzlarınız ve çekirdeğinizin daha küçük, dengeleyici kaslarını kullanmaya zorlandığı anlamına gelir. Örneğin, bir omuz üzerinde 50 kiloluk kum torbasını tutarken ciğer yapmak, 2, 25 kiloluk halter tutarken ciğer yapmaktan çok daha zordur çünkü vücudunuz torbanın içinde kumun kaymasıyla uyum sağlamak zorunda kalır.

Kendi kum torbanızı 50 $ ‘dan daha ucuza yapmak mümkün olsa da, profesyonelce tasarlanmış bir seçenek ağırlığa bağlı olarak 200 dolara kadar mal olabilir. Alpha Strong’tan gösterilen fiyat 150 dolar.

3

Kettlebells

kettlebells.jpg
Rogue Fitness

Kettlebells’in eşit olmayan bir ağırlığa sahip olması nedeniyle – kettlebell’in çanı tutamağından daha ağırdır – vücudunuz dengesizliği sağlamak için egzersizler sırasında daha fazla çalışmak zorunda kalır. Bu özellikle sallanma ve patlayıcı hareketler sırasında geçerlidir, ancak biceps bukleleri ve omuz presleri gibi standart halter alıştırmaları için de geçerlidir.

Kettlebells ağırlık bazında fiyatlara göre değişmektedir, ancak pound başına en az 2 $ ödeyebilirsiniz. Resimdeki kettlebells, Rogue Fitness’tan yüksek kaliteli bir modeldir, ancak fiyat bir faktör ise, yerel olarak alışveriş yapın, böylece nakliye için ödeme yapmak zorunda kalmazsınız ve PlayItAgain Sports gibi ikinci el spor mağazalarından satın almayı düşünebilirsiniz.

4

Tekrarlanan Lastik

tire.jpg
Sean Gallup / Personel / Getty Images Haberler / Getty Images

Şaşırtıcı bir şekilde, temel eski lastikler ev fitness ekipmanları olarak kullanıldığında harikalar yaratabilir. Aslında, Amenzone Rebel gibi tüm egzersiz programları, basit bir lastik kullanımı etrafında tasarlanmıştır. İşin püf noktası, lastikler, triceps dipleri, çeviklik tatbikatları ve salıncak alıştırmaları dahil olmak üzere herhangi bir sayıda hareket için kullanılabilir, bu da ev fitness ekipmanları için harika (ve ucuz!) Bir seçenekdir.

Kullanılmış bir lastiği bir hurdalık bahçesinden ücretsiz olarak alabilirsiniz, kullanmadan önce iyice yıkadığınızdan emin olun. Aksi takdirde, Amenzone’den yaklaşık 40 $ karşılığında bir tane satın alabilirsiniz.

5

Savaş Halatı

savaş rope.jpg
Başlık MMA

Savaş halatları olarak da bilinen savaş halatları, şaşırtıcı derecede etkili olan benzersiz bir ekipman parçası. İpin merkezini sağlam bir yapının (bir kutup gibi) etrafına tuttuğunuzda, tutamakları tamamen yorucu bir çaba ile tutamakları aşağı yukarı veya aşağıya doğru sallayabilirsiniz. Ve kollarınızla bir ipi sallamanın bir üst vücut antremanı olacağını düşünürken, hareket, doğru yapıldığında, aslında tüm vücudunuzu, özellikle de göbeğinizi kaplar.

En az 30 fit uzunluğa sahip ağır ip (genellikle 1,5 ila 2,5 inç arası) ile kendi savaş ipinizi yapamamanızın bir nedeni yoktur. İşin püf noktası, tutuşu geliştirmek ve yıpranmayı önlemek için uçları bant bandıyla sarmaktır.

Kendi ipinizi yapmak istemiyorsanız, bir çevrimiçi satıcıdan bir tane alabilirsiniz. Başlık MMA’daki resimde gösterilen ip 30 metrelik bir ip için 200 ila 250 $ arasındadır.

6

BOSU Topu

bosu_ball_trainer_pro.jpg
BOSU

BOSU “Both Sides Up” anlamına gelir ve bu tuhaf görünümlü egzersiz ekipmanı denge ve koordinasyon geliştirmek için mükemmeldir. Ayrıca, ab egzersizlerinden denge ağzı ve plyometrik pushup’lara kadar her şey için kullanılabilir.

BOSU topları genellikle seçtiğiniz modele ve satın aldığınız satıcıya bağlı olarak 90 ile 150 $ arasındadır, ancak Amazon gibi perakendecilerden 50 $ karşılığında BOSU topuna benzer marka dışı bakiye araçlarını bulabilirsiniz.

7

Süspansiyon Eğitim Seti veya Halkaları

TRX-suspention-Trainer.jpg
TRX Süspansiyon

Süspansiyonlu antrenörler (resimde gösterilen TRX gibi) ve jimnastik benzeri halkalar, push-up, squat, akciğer, abdominal çalışma, pull-up ve daha fazlası dahil olmak üzere, düşünebileceğiniz her türlü egzersizi gerçekleştirmek için mükemmeldir. Ekipmanın doğası, her bir egzersiz için çekirdeğinizi ve dengeleyici kaslarınızı çalıştırmanızı gerektiren otomatik olarak kararsızlık sağlar.

Askı eğitmenleri ve halkaları için ücretlendirme markaya göre değişir, ancak bunları genellikle 30 ile 200 ABD Doları arasında bulabilirsiniz. Temel TRX eğitmeni 99 dolara mal oluyor.

Bir süspansiyon antrenörünüz olmasa bile, bir dönüşü geçici sisteme dönüştürebilirsiniz. Bu süspansiyon benzeri salıncak egzersizlerini inceleyin.

8

Plyo Kutuları

plyo-box.jpg
Rogue Fitness

Plyo kutuları (plyometric kutuları) her şeyden önce, tüm ev fitness ekipmanı olmamakla birlikte, yapacak yeriniz ve bütçeniz varsa, cephaneliğinize eklemek için mükemmel bir araçtır. Step-up, pushups, dips ve (tabii ki) plyometrik kutu atlamaları da dahil olmak üzere pek çok egzersiz yapabilirsiniz. Sağlam oldukları için bir bankta bile kullanabilirsiniz.

Rogue Fitness’taki resimli plyo kutusu özellikle güzel çünkü 3’ü 1 arada bir versiyon – kutuyu nasıl çevirdiğinize bağlı olarak, yükseklik de buna bağlı olarak değişiyor. Bu 125 dolara satılıyor.

9

Slideboard

slideboard.jpg
Spor Arzı

Bir koşu bandı ya da sabit bir bisiklet için binlerce dolar öksürmek yerine, bir slayt tahtasına yatırım yapın. Kayar panolar bir kardiyo “makine” olarak işlev görür ve size sanki hız pateni yapıyormuşsunuz gibi ileri ve geri kaydırmak için araç sağlar. Akciğerler, pikler ve pushuplar gibi vücut ağırlığını hareket ettirmek için zorlaştırmak için bir kaydırma tahtası da kullanabilirsiniz.

Piyasada birçok slayt tahtası var, ancak resimde görüleni 350 $ ‘dan Sports Supply’de mevcut.

10

Hula Hoop

fxp-fitness.jpg
FXP Hula Hoop

Hula çemberlerinin oyun alanında kalması gerektiğini kim söylüyor? Hooping aslında harika bir kardiyovasküler egzersiz şeklidir ve FXP Hula Hoop DVD’leri gibi bir kasnak sistemi kullandığınızda, bir tam vücut hula hoop egzersizi için bir dizi başka güç ve esneklik egzersizi egzersizi uygularsınız.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir