1. Anasayfa
 2. Ekipman ve Konfeksiyon

Fitness ve Wellness Abonelik Kutuları Rehberiniz

Fitness ve Wellness Abonelik Kutuları Rehberiniz
0

Abonelik kutuları ilk olarak 2010 yılında piyasayı su basmaya başladı ve özel ürün kutularını doğrudan insanların kapılarına ulaştırdı. Popüler kutular, makyaj, mücevher, köpek oyuncakları ve çocuk el sanatları da dahil olmak üzere niş pazarlardan gelen ürünleri içeriyordu.

Makalede Neler Var?

Abonelik Kutusu’na Genel Bakış

Her ay doğrudan kapınıza getirilen özel olarak tasarlanmış fitness ve sağlıklı yaşam kıyafetleri, donanımları, takviyeleri ve programlarının yapılmasına dair belirgin bir çekicilik vardır. Bu kutular tüketicilere yeni marka ve ürünleri denemek için düşük maliyetli bir yol sağlarken, markalar hedeflenen alıcıların ellerine yeni ürünler alma şansına sahipler. Abonelik kutuları sunan şirketler için iş modeli şu şekilde parçalanır:

 1. Kadınlar, yogiler, CrossFit meraklıları veya koşucular gibi bir niş kitle seçin.
 2. Bu niş kitleye hitap edecek ürün ve hizmetleri tanımlayın.
 3. Tam boyutlu ürünleri büyük ölçüde indirimli toplu bir fiyata ya da pazarla ilgilenen şirketlerden niş izleyicilere ücretsiz örnek kaynaklardan temin edin.
 4. Ürünleri aylık bir abonelik kutusunda niş kitleye satabilir, böylece aboneler perakende değerinden indirimli bir oranda, ancak ürünlerin maliyetinden şirkete oranla çeşitli sürpriz ürünleri alırlar.
 5. Düzenli ve tahmin edilebilir bir gelir akışı için abonelerin her ay (devam eden bir abonelikle) geri gelmesini sağlayın.

Parasal olarak, abonelik hizmeti ve abone için iyi bir fırsat, ancak kayıt olmadan önce göz önünde bulundurmanız gereken daha çok şey var.

Aylık Kutuya Abone Olmanın Yararları

1. Yeni Markaları Keşfetmek

İndirimli bir oranda çeşitli fitness ve sağlıkla ilgili ürünleri almanın yanı sıra, aylık bir fitness kutusuna abone olmanın en büyük yararı, mağazada bulamayacağınız ürünleri denemenizdir. Ürünlerini abonelik kutuları aracılığıyla dağıtmayı tercih eden birçok şirket, daha küçük, daha az bilinen markalardır. Kendilerini yeni potansiyel müşterilere pazarlamanın bir yolu olarak katılmak istiyorlar. Bu, müşteri siz yeni şeyler denemek ve yeni markalar keşfetmek demektir.

Örneğin, bir dış mekan abonelik kutusuna bir abonelik denediğimde, tamamen doğal bir dudak balsamı, bir UPF koruyucu yüz maskesi ve bir kompakt ateşleyici içeren ürünler aldım. Daha önce hiçbir markayı hiç duymamıştım ve her biri yüksek kalitede idi.

2. Geniş Ürün Seçimi

Çoğu abonelik hizmetleri, her bir aylık kutuda üç ila sekiz tam boyutlu ürün içermektedir, ancak özellikleri şirketler arasında geniş ölçüde farklılık gösterir. Bu ürünlerin çoğu daha küçük biletlerdir, ancak genellikle bir veya iki ürün daha yüksek parasal değere sahiptir. Örneğin, dış mekan kutumda aldığım Cep Körükleri ateş marş motoru 15 dolar ve “Tüp” Facemask, 20 dolar. Bu iki ürün tek başına, sadece 25 dolar olan tüm kutunun maliyetinden daha fazlasını arttırdı.

3. Eğlenceli Bir Sürpriz

Aylık bir fitness kutusuna abone olmanın en iyi bölümlerinden biri sürpriz unsurudur. Servisler, her kutuda tam boyutlu ürünler veya belirli tipte ürünler vaat etmelerine rağmen, ürünlerin veya markaların tam olarak dağıtılmasıyla ilgili ayrıntıları nadiren verir.

Örneğin, bir ay, yeni bir deodorant, bir çift yüksek kaliteli çorap, bir protein bar ve bir antrenman DVD’si alabilirken, bir sonraki ay bir su şişesi, enerji içeceği, kafa bandı ve Önerilen bir egzersiz ile direnç bandı.

Ne alacağınızı hiçbir zaman tam olarak bilmediğiniz için, kontrol etmek için kutunuzu açmak eğlencelidir.

4. Ekstra Bir Motivasyon Dozu

Bu, tüm abonelik hizmetleri için genel olarak doğru olmasa da, her ay yeni bir fitness hediye kutusu almak, fitness hedeflerinize ayak uydurmanıza yardımcı olabilir. Eğer kutunuz yeni bir egzersiz rutini veya eğlenceli yeni bir kıyafet parçası sağlıyorsa, spor salonuna koyduğunuz tüm sıkı işler ve yeni şeyler denemek için bir motive edici için ödülünüz olarak görebilirsiniz.

Dezavantajları

Fitness abonelik kutularının veya herhangi bir abonelik kutusunun ana dezavantajı, aldığınız ürünleri gerçekten istemeyebilirsiniz . Birçok fitness kutusunun her kutuda takviye içermesi nadir değildir, ancak takviyelerle ilgilenen biri değilseniz, boşa harcanmış bir üründür. Benzer şekilde, abonelik hizmetinizi sürekli olarak her ay aynı aperatif gönderirseniz ve sevmediğiniz bir aperatif olursa, abone olup olmayacağınızı sorgulamaya başlayacaksınız.

Bazı abonelik servislerinin, müşterileri web sitelerine tam boyutlu ürünü satın almalarını sağlamak için öncelikle küçük ürün örnekleri gönderdiğini unutmayın. Genellikle, tam boyutlu ürünler aboneler için büyük ölçüde indirimlidir, ancak yine de bir catch-22 gibi görünüyor. Yeni ürünler denemek büyük bir avantaj olsa da, küçük bir örnek yerine tam boyutlu bir ürünü deneme şansını elde etmek en iyisidir.

Onları Nasıl Bulunur?

Muhtemelen, Facebook Haber Kaynağınızda çeşitli abonelik hizmetlerinin göründüğünü görebilirsiniz. Ağustos 2016 tarihli bir makaleye göre, FabFitFun fitness kutusu arenasında pazar lideridir, ancak kesinlikle yalnız değillerdir. Amerika Birleşik Devletleri’nde toplam 2.000’den fazla abonelik kutusu bulunmaktadır; bunlardan birçoğu sağlık ve sağlıkla ilgilenenlere yöneliktir. Buradaki zorluk en iyi kutuları bulmak ve ilgi alanlarınıza özel yeni kutular bulmak.

Googling “fitness abonelik kutuları” yerine sadece CrateJoy’u kontrol edin. Bu hizmet, her kategoriden kutular kuruyor ve her aboneliğin yüksek kalitede ve meşru olmasını sağlamak için CrateJoy müşterilerinden gelen incelemeleri alıyor. Aralarından seçim yapabileceğiniz fitness ile ilgili çok sayıda kutu olsa da, en popülerlerden bazıları:

 • Swinger Box: Hevesli golf tutkunları için bir abonelik hizmeti
 • Nomadik Kutusu: Açık maceraperest için bir abonelik
 • Koşucu Kasası: Koşucular, egzersizler, atıştırmalıklar ve koşucular için ürünler içeren bir abonelik kutusu; aboneler ayrıca aylık antrenman zorluklarını tamamlamak için “bling” koşusu kazanma şansına da sahipler.

CrateJoy’un asıl yararı, hangi seçeneklerin orada olduğunu keşfetmenizdir. Örneğin, sadece birkaç isim için Brezilya Jiu Jitsu, lakros, tenis, golf ve disk golf için özel kutular var.

Giyim Abonelik Hizmetleri

Fitness abonelik kutularına ek olarak, mevcut fitness konfeksiyon abonelikleri de vardır. Bunlar, genellikle aldığınız öğelerin sayısı ve türü üzerinde daha fazla kontrole sahip olmanız nedeniyle diğer abonelik kutularından farklıdır. Ayrıca, ürünler için hala tam fiyat ödeyebilirsiniz, ancak yalnızca tuttuğunuz ürünler için ödeme yaparsınız. Şirketler, sevmediğiniz ürünleri geri gönderebilmeniz için ön ödemeli iade zarfları sağlar. En popüler abonelik modelleri şunlardır:

 • Wantable Fitness Edit: Wantable Stilistler, evde denemeniz için stil tercihlerinize ve boyutunuza göre beş adet kıyafet seçiyorlar; markalar yüksek kaliteli butik şirketlerdir, duymuş olabileceğiniz bazı isimler, muhtemelen muhtemelen sahip değilsiniz. Ne kadar tutacağınıza karar verirsiniz ve gerisini geri gönderebilirsiniz. İstediğiniz zaman kolayca abonelikten çıkın.
 • Fabletics: İlk kıyafeti dikine indirgenir, sonraki kıyafetler daha pahalıdır – müşteri siz, her ay alacağınız konfeksiyon ürünlerini tam olarak seçersiniz. Aboneliğinizi istediğiniz zaman duraklatabilirsiniz.
 • SweatStyle: SweatStyle, muhtemelen mevcut en ileri moda (ve pahalı) seçenektir. SweatStyle Stylists, stil tercihlerinize ve bedenlerinize göre, Wantable’a benzer kıyafetler seçiyor, ancak ürünlerinin çoğu tasarımcı düzeyinde markalar. Ne istersen saklayabilir ve geri kalanını ön ödemeli zarfta geri gönderebilirsin. İstediğiniz zaman kolayca abonelikten çıkın.

Genel olarak, giyim aboneliği hizmetleri, muhtemelen seveceğiniz yüksek kaliteli ürünler sunar, ancak tutmayı seçtiğiniz ürünler için tam fiyat ödemeniz gerektiğinden, tipik bir abonelik kutusundan daha pahalı olurlar.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir