1. Anasayfa
 2. Ekipman ve Konfeksiyon

Köpük Yuvarlanma Sınıflarının Yararları

Köpük Yuvarlanma Sınıflarının Yararları
0

Henüz bir köpük silindirin üzerine sıçramamışsanız, gitme zamanı gelmiştir. Köpük haddeleme, sıkı kasları gevşetmeye ve kasılmış kas tamamen gevşetmediğinde ortaya çıkan “tetik noktalarına” yardımcı olabilen bir kendi kendine masaj veya kendi kendine miyofasiyal salıverme şeklidir. Bu yapışıklıklar veya budaklar, her yaştan ve kondisyon seviyesindeki insanlar tarafından deneyimlenebilir ve çoğu zaman ağrı veya yaralanmaya neden olabilen kas lifi için zayıf kan ve besinsel dolaşım ile sonuçlanır. Katlanabilir kaslar sağlıklı kaslardır, bu nedenle kaslarınızı gevşek ve güçlü tutmak için adımlar atmanız önemlidir.

Elbette, çoğu insan haftada birkaç kez derinlemesine masaj yapmayı tercih eder, bununla birlikte köpük haddelemesinin verdiği rahatsızlıktan dolayı bu tür hizmetler için para toplamak çoğu insan için uygun bir seçenek değildir. Köpük haddeleme, kişisel masöz masrafı olmadan ciddi kas çalışmaları için uygun bir cadde açar.

Köpük silindirler, tam olarak kulağa ses geldikleri gibidir – üzerine eğilen ve kendi kendine masaj yapmak için üzerine eğilen silindirik yoğun köpük ruloları. Basit araç ilk olarak terapi endüstrisinde kullanılmış, ancak 2000’li yılların başında fitness merkezlerinde ortaya çıkmaya başlamıştır. Artık kasları masaj yapmak, esnetmek ve hatta güçlendirmek için kullanılan, yaygın olarak kabul edilen bir ekipmandır.

Makalede Neler Var?

Köpük Yuvarlamanın Faydaları

Köpük haddelemenin faydaları çoktur. Yapışmalar, kas liflerinin kas kaslarına “yapışması” (kasları çevreleyen bağ dokusunun kılıfı) yapması ve kan dolaşımını, besin maddelerini ve atığın ortadan kaldırılmasını engelleyen ve ağrı ve zedelenmelere yol açabilen bir doku düğümüne yol açtığında meydana gelir. . Kasınızın uzunluğu boyunca ilerlemek için bir rulo kullandığınızda, bu “yapışkan noktaları” gevşetip serbest bırakarak kaslarınızın orijinal ve amaçlanan uzunluklarına dönmelerini sağlar. Genel sonuç:

 1. Gelişmiş dolaşım ve oksijen, besin maddeleri ve kanın kaslara iletimi. Bu, kaslarınızın optimum kapasitede çalışmasına, verimli bir şekilde toparlanmasına ve atık ürünleri etkili bir şekilde çıkarmasına yardımcı olur.
 2. Azalan ağrı ve acı. Birçok kas düğümü ağrılı! Ya dokunuşa acı veriyorlar ya da bulundukları yer yüzünden ağrıyorlar, bu hareket sırasında değişmiş bir hareket aralığıyla sonuçlanıyor.
 3. Azalan yaralanma olasılığı. Ağrılı düğümler veya kas kasılmalarının kalıcı kasılma nedeniyle kısalması nedeniyle hareket aralığınız değişirse, kas dengesizlikleri veya yaralanmaları olabilir. Düğümleri açmak ve kaslarınızı uzun ve esnek tutmak, yaralanma olasılığını azaltır.
 4. Artan hareket aralığı. Bir köpük silindirinin düzenli kullanımı, dar alanları gevşettiğinizde hareket alanınızı artırmanıza ve skar dokusunu temizlemenize yardımcı olabilir.
 5. Uygun maliyetli terapi. Haftada üç masaj yaptıramayabilirsiniz, ancak muhtemelen bir köpük rulo alabilirsiniz – marka silindirler bile genellikle 100 dolardan daha az maliyetlidir. Ayrıca, tekrar tekrar kullanabileceğiniz tek seferlik bir satın alımdır.

  Köpük Rulo Sınıfı Almanın Yararları

  Köpük haddeleme oldukça basit bir işlemdir, ancak sadece bir aktivite basit olduğu için, bu beceriyi öğrenmek için resmi bir talimat almamanız gerektiği anlamına gelmez. Spor salonunuzda veya çevrimiçi bir spor hizmetinde size uygun olanlardan biri varsa, köpüklü bir toparlanma sınıfına katılmak için birçok nedeniniz var. Bir sınıfa katılmanın en yaygın yararları şunlardır:

  1. Kalite eğitimi Başlıca kas gruplarını etkin bir şekilde hedefleme ve yapışmayı bırakma konusunda resmi talimatlar alma avantajına sahipsiniz.
  2. Toplam vücut programlama . Çoğu kişi kendi köpük haddeleme rutininden geçerken kas gruplarını atlama eğiliminde olduğundan, bir sınıf, tam vücut kendi kendine masaj için tüm büyük kas gruplarınızı hedeflemenin iyi bir yoludur.
  3. Ek araçlara erişim . Pek çok öz-myofascial sürüm veya geri kazanım sınıfı, öğrencilere temel köpük silindirinin ötesinde bir dizi araç sunar. Bu, size en uygun araçlara yerleşmeden önce size farklı seçenekleri denemek için bir şans verir.
  4. Zorunlu iyileşme süresi . Germe gibi, zamanınız kısıtlı olduğunda köpük haddeleme atlamak kolaydır. Bir sınıfa katılarak, bu kritik iyileşme çalışması için zaman ayırmaya zorlanıyorsunuz.

  Köpük haddeleme, öz-myofascial salıverme ve toparlanma sınıfları popülaritesi artıyor, bu nedenle spor salonunuzun mevcut ders olup olmadığını görmek için programınıza bakın. Olmazsa, bir antrenöre veya fitness yöneticisine ilgilenen üyeler için bir atölye çalışması yapmayı düşüneceklerini sorun. Köpük haddeleme hareketi basit olmakla birlikte, ilk defa denediğinizde sizi profesyonelce yönlendirmek iyi bir fikirdir. Yerel spor salonunuzda köpüklü rulo sınıfı yoksa, Grokker’da mevcut olan ücretsiz antrenmanlara göz atın.

   E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir