1. Anasayfa
 2. Ekipman ve Konfeksiyon

Skulpt Amaç Vücut Yağ Monitörü İnceleme

Skulpt Amaç Vücut Yağ Monitörü İnceleme
0

Sağlık ve fitness takipçileri patlayan bir endüstridir – FitBit, Nike, Zırh Altında, Polar ve Garmin, izlemek isteyebileceğiniz her biyometriyi izlemek için en son ve en iyi yöntemleri sunan markalardan sadece birkaçıdır.

Vücut yağ yüzdesi hariç.

Skulpt Hedefinin bir boşluğu doldurmayı amaçladığı yer burasıdır. Maalesef, hedefleri bir miktar işaretten uzak olabilir.

Skulpt Hedefi teknik olarak çalışırken, sorun şu ki, faydalarının aşırı hiper olması ve fiyat, sunduklarına göre tamamen çok yüksek. Bu sadece nüfusun büyük çoğunluğu için akıllıca bir alım değil.

Makalede Neler Var?

Skulpt Amacı Nedir?

Skulpt Amaç vücut yağ yüzdesi izci. Vücut yağ yüzdesinin (vücuttaki yağsız kütle ile yağsız kütle yüzdesi) vücut ağırlığından veya VKİ’den çok daha kesin bir uygunluk ölçütü olduğuna dikkat etmek önemlidir.

Skulpt Amaç, toplam vücut yağ yüzdesi tahminini değerlendirmek için belirli kas gruplarından küçük bir elektrik akımını geçirmek için elektriksel empedans miyografisini (EIM) kullanır. Bu teknik, BIA (biyoelektrik empedans analizi) ‘de kullanılan teknolojiden farklı olmasına rağmen, vücuttaki yağ okumalarını sağlayan akıllı ölçeklere benzer.

Hedefin Doğruluğu Neden Şirket’in Dediği Kadar Büyük Değil?

EIM’nin sonucu, vücut yağ yüzdesinin oldukça doğru bir tahminidir. Şirkete göre, EIM vücut yağ yüzdesini hidrostatik ağırlığın% 1-2’sine kadar ölçmektedir.

Bu, şirketin ürün faydalarının aşırı şekilde artmasıyla başlar.

Hidrostatik ağırlık, vücut yağ testinin en doğru biçimlerinden biri olarak kabul edilirken, gerçek vücut yağ yüzdesinin sadece yüzde 1-3’ü arasındadır. Başka bir deyişle, bir laboratuara gidip hidrostatik tartı testine katıldıysanız ve yüzde 18 vücut yağına sahip olduğunuzu söyleseydiniz, gerçek şu ki, yüzde 15’ten yüzde 21’e düşen herhangi bir vücut yağ yüzdesine sahip olabilirsiniz.

Bu yüzden Skulpt size “ekstra doğru” bir vücut yağı hesabı sunuyor çünkü hidrostatik ağırlığın yüzde 1 ila 2’sine düşüyorlar, asıl söyledikleri gerçek vücut yağının yüzde 2-5’ine düşüyorlar. yüzde. Hala perişan bir sayı değil, ama inanmanı istedikleri açık bir galibi değil. Gerçek vücut yağ yüzdesinin yüzde 3-5’ine giren diğer vücut yağ ölçümleri (özellikle cilt katlama kaliperleri ve BIA analizi) vardır.

Başka bir deyişle, 50 dolarlık bir BIA vücut yağı ölçeği alabilir veya antrenörünüzün vücut yağınızı spor salonunda ücretsiz olarak test etmek için kaliperler kullanmasını sağlayabilirsiniz ve benzer şekilde doğru bir sonuç elde edersiniz – süslü bir Skulpt Amaç gerekmez.

Skulpt Amaç Kullanım Kolaylığı

Belki de Skultp Aim’in kullanım kolaylığı özellikle kullanışlı olsaydı, neredeyse 100 $ ‘lık fiyat etiketine değebilirdi. Ne yazık ki, o kadar da iyi değil. Küçük, taşınabilir cihaz kesinlikle taşınabilir olsa da, kullanmak için elektrotları ıslatmanız ve sonuçlarınızı senkronize etmek ve takip etmek için akıllı telefonunuzun hazır olması gerekir.

Ayrıca, tam bir vücut yağ tahmini için, en az dört siteyi test etmeniz gerekir, bu da hatalardan uzak bir işlemdir. Bir okuma alamadığım ya da tamamen yanlış olan değerlendirmeden şaşırdığım zamanlar oldu. Örneğin, aynı siteleri tam olarak arka arkaya üç kez kontrol ettim, hepsi şirketin kurallarına göre ve site başına yüzde 10 kadar değişen sonuçlar aldım. Bu çok saçma bir varyasyon.

Skulpt Amacının Yararları

Amaç tamamen değersiz değil – birkaç faydası var:

 • Vücudunuzun yağını belirli bölgelerde izlemenizi sağlayan makul vücut yağ yüzdesi ölçümü . Örneğin, bölgeye özgü testlere dayanarak vücut yağınızın vücudunuz üzerinde nasıl dağıldığını görebilirsiniz.
 • Birden fazla kullanıcıyı ve birden fazla cihazı tek bir Skulpt Amacıyla senkronize edin . Bu, sizin ve diğer aile üyelerinin hepinizin aynı Amaç’ı kullanabileceği, ancak kişisel hesaplarınızı mobil cihazınız üzerinden izlemenizi sağlayan benzersiz hesapları olan anlamına gelir.
 • Vücut kompozisyonu hedeflerinizi telefonunuzda veya tabletinizde izleyebilirsiniz. Akıllı bir ölçeğe sahip değilseniz güzel bir özellik.

Skulpt Amacıyla İlgili Düşünceler ve Dezavantajlar

Amaç ile ilgili iki ana sorun var.

 • Fiyat . 100 ABD doları fiyat etiketi, yalnızca bir ölçümü – vücut yağ yüzdesini izleyen bir cihaz için ödenecek ağır bir fiyattır.
 • Aşırı sinirli, diğer vücut yağ test cihazlarına kıyasla aşırı oynanan faydalar. Şirket, vücut yağ testi metodolojisinin, piyasada bulunan vücut yağını test etmenin diğer yollarından bir şekilde daha iyi veya daha doğru olduğunu gösteriyor. Yine de bu imaları destekleyecek bir araştırma yok. Açıkçası, nereye giderseniz gidin yanınızda vücut yağ yüzdesi test cihazını kullanmanıza gerek yok. Vücut yağ yüzdesi, andan güne veya günden güne değişmez. Değişiklikleri tecrübe etmek zaman alır. Bu nedenle periyodik kumpas veya akıllı ölçek testinin mükemmel bir şekilde kabul edilebilir ve makul derecede doğru bir seçenektir.

Bu iki sorunu bir araya getirdiğinizde, sonuçta ortaya çıkan, özellikle de daha az doğru olmasına rağmen, benzer sonuçlar veren diğer değerlendirme cihazlarını satın alabileceğiniz zaman, fiyatı değmeyen faydalar sağlayan pahalı bir cihazdır.

Doğruluk ve Fiyatın Gerçek Dünyada Karşılaştırılması

Yüksek lisans programımdayken, çoklu vücut yağ testlerinden oluşan bir laboratuara gitmek zorunda kaldım. Testlere götüren egzersizden sonra aç bırakıldıktan ve atılmasından sonra, aşağıdaki vücut yağ sonuçlarını aldım:

 • Hidrostatik tartı:% 14
 • BIA:% 16
 • Deri kıvrık kaliperler:% 13

Ölçümlerin üçü de uygun bir hata aralığındaydı – hidrostatik tartımın “altın standardının” yüzde 1 ila yüzde 3’lük bir sapması. O gece evde 50 dolarlık ev “akıllı skala” yı kullanarak BIA’yı evde test ettim ve benzer bir okuma aldım – yüzde 15-16 aralığında.

BIA, deri kumpasları ve akıllı ev tarzımın tümü, hidrostatik tartımın “altın standardının” yüzde 1-3’üne denk düşerse, neden aynı seviyeyi sunan bir cihaz olan Skulpt Aim’i kullanmak için neden daha fazla harcayacağım doğruluk?

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Vücut yağ yüzdesi, kilonun veya VKİ’nin sağlığından daha iyi bir öngörücü olma eğilimindeyken, tek bir biyometrik, sağlığı ölçmek veya izlemek için en önemli ölçüm olarak aşırı hiper olarak algılanmamalıdır.

Belirli bir biyometriyi büyük resme odaklanmadan izole ettiğinizde – tüm ölçümlerin dengesi, eğer yapacaksanız – sağlıksız davranışları riske atarsınız.

Bir dereceye kadar, Skulpt Amaç ile ilgili sorun, yalnızca vücut yağ yüzdesine ciddi bir şekilde odaklanması, bazı bireylerde sağlıksız saplantılara neden olarak aşırı vücut yağ yüzdesi kaybına yol açan davranışları teşvik etmesidir. Cihaz, bir insan belki de çok ileri gittiğinde bir gösterge sunmaz; daha ziyade, kişi zayıfladığında, “uyum” dan “skulpted” e doğru ilerler. Yanlış ellerde, “skulpted” arayışı iştahsızlığa, egzersiz takıntısına ya da kadın atlet triadına yol açabilir.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir