1. Anasayfa
  2. Ekipman ve Konfeksiyon

InBody Band Fitness Band İnceleme

InBody Band Fitness Band İnceleme
0

Şimdiye kadar uygun fitness giyilebilirliği payımı inceledim. Birçoğu diğerlerinden daha iyi ya da daha iyi bir şekilde yapmasına rağmen, çoğu aynı şeyleri (izleme adımlarını, kalp atış hızını, uykuyu, kalorileri ve zamanı) yapar. Bu yüzden InBody Band’ı test etmekle çok ilgilendim. Piyasadaki diğer giyilebilir ürünlerden farklı olarak InBody Band, Biyoelektrik Empedans Analizi (BIA) kullanarak yağ kütlesini, kas kütlesini ve vücut yağ yüzdesini de ölçer.

Skulpt Amaç Vücut Yağ Monitörü’nün yıldızdan küçük izleniminden sonra, InBody Band’ın olası performansını umduğumda ama temkinli davrandım. Bu yüzden, grubu birkaç hafta test ettikten sonra, cihazdan oldukça etkilendiğimi bildirmekten mutluluk duyuyorum.

Makalede Neler Var?

Vücut Yağ Testinin Önemi

Vücut ağırlığından veya BMI’den farklı olarak, vücut yağ yüzdesini test etmek ve anlamak, iç sağlığınızın daha iyi bir resmini sağlamanıza yardımcı olabilir. Görüyorsunuz, birinin sağlıklı bir kiloda kalması mümkündür, ancak sağlıklı bir vücut yağ seviyesini koruyamazsınız – bir başka deyişle, dışta zayıf görünebilir, ancak iç kısmında çok fazla yağ taşıyor olabilirsiniz. Aynı şekilde, BMI hesaplamalarına göre birinin “fazla kilolu” veya “obez” olarak derecelendirmesi de mümkündür, ancak aslında sağlıklı bir vücut yağ yüzdesine sahiptir.

Vücut yağ testi ile ilgili sorun özel araçlar gerektirmesidir. Vücut yağ skalasına, kaliper testi yapabilen eğitimli bir uzmana erişim veya DEXA, hidrostatik tartı veya Bod Pod teknolojisine sahip bir laboratuara erişiminiz olmalıdır.

Vücuttaki yağ ölçeklerinin gelmesi oldukça kolaydır; çevrimiçi olarak ya da Walmart’ta yaklaşık 50 dolara alabilirsiniz, ancak genel bir kural olarak büyük bir ölçek hayranı olmayan biri olarak, teslim edebilecek bir grup takma kavramını seviyorum Aynı veri.

InBody Band Nasıl Çalışır?

Diğer spor giyilebilir ürünlerden farklı olarak, InBody Band basit kurulum gerektirir. Öncelikle, verilen mikro USB kablosunu kullanarak tam şarj edin, sonra InBody uygulamasını indirin ve grubunuzu telefonunuza senkronize edin. Bunu yaptıktan sonra, ilk InBody Testinizi yapabilmeniz için uygulamaya bazı temel bilgiler (boy, kilo, cinsiyet ve yaş) sağlarsınız.

InBody Test, vücudun üzerinden küçük bir elektrik akımı göndermek için bandın üstündeki iki parmak elektrotunu ve bandın altındaki bilek elektrotları kullanır. Akım sisteminizde ne kadar hızlı ilerlerse, toplam vücut yağ yüzdesi o kadar düşük olur. Bunun nedeni, yağ kütlesinin akımı yağsız kütleden (kas, kemik ve su) daha fazla yavaşlatmasıdır.

Testi istediğiniz zaman gerçekleştirebilirsiniz – testin nasıl doğru şekilde yapılacağına ilişkin yönergeleri izlediğinizden emin olun – ve daha fazla ayrıntı öğrenmek için verileri uygulamanızla senkronize edebilirsiniz.

Vücut yağ testine ek olarak, InBody Band’ın yerleşik elektrotları gerçek zamanlı kalp atış hızını test etmek için kullanılabilir. Ve diğer benzer gruplar gibi, basamakları, mesafeyi, aktif zamanı, yakılan kalorileri ve uykuyu izler. Grubun LCD ekranından çoğu zaman her an ulaşılabilir ve ek detayları izlemek, grafikleri görüntülemek ve günlük veya hafta içi istatistikleri karşılaştırmak için akıllı telefon uygulamasına erişebilirsiniz.

InBody Band Deneyimi

Genel olarak, grup ve uygulamanın kapsamlı, kullanımı kolay ve fitness ve sağlık hedeflerinize uygulanabilecek makul derecede doğru veriler sağlar.

Vücut Yağ Testi Doğruluk

Bu ürünlerin çoğunun doğruluğunu değerlendirmeme izin veren eğitim, deneyim ve kapsamlı kişisel testlerden faydalanıyorum. Bir vücut yağ skalasına sahibim ve bir egzersiz fizyoloji laboratuarında kumpaslar ve hidrostatik tartı kullanılarak vücut yağ yüzdesi için test edildiğim için, InBody Band’in istenen aralık içinde bir vücut yağ yüzdesi derecesi sağladığını söyleyebilirim (kabaca, artı veya eksi gerçek sonuçların yüzde 2 ila 3’ü).

Başka bir deyişle, vücudumdaki yağ oranımın, yaptığım tüm testlere göre muhtemelen% 14 ila% 18 arasında bir yerde olduğunu biliyorum. InBody Band tipik olarak vücut yağ yüzdemi% 15 veya% 16 olarak değerlendirir, ancak% 14 ve% 17 gibi yüksek testler yaptı. Başka bir deyişle, tamamen menzil içinde.

Adımlar, Aktif Zaman ve Mesafe Doğruluk

Ayrıca, adımların, etkin zamanın ve mesafe ölçümlerinin hepsinin mevcut etkinlik seviyeme bağlı olarak oldukça doğru göründüğünü de söyleyebilirim.

Uyku zamanı

Ne yazık ki grubun uyku takibine güvenmiyorum. Geceleri tam olarak ne zaman yatağa girdiğimi ve uyandığımda bildiğim gece, grup uyku saatimi her zaman abartıyor. Sessiz kaldığımda, bir TV programını okurken ya da izlerken – zaman uyurken yanılıyor gibi görünüyor.

Kalp hızı

Kalp atış hızı monitörü, kullandığım en doğru bilek bazlı monitörlerden biri gibi görünüyor. Bununla birlikte, yoğun egzersiz yaparken ya da yoğun egzersiz yaparken kullanmamıştım çünkü aktif, yoğun egzersiz yaparken parmaklarınızı doğru bir şekilde yerinde tutmak zor. Ne yazık ki, doğruluk genellikle pencereden çıktığı bu yüksek yoğunluklu antrenman türü boyunca, bu yüzden bandın ne kadar doğru olduğundan emin olmak zor.

Yakılan Kaloriler

Grup tarafından sağlanan kalori verilerini bir basketbol sahası figürü olarak kullanın. Gerçek şu ki, grup, yakılan toplam kaloriyi önemli ölçüde değiştirebilen, yoğunluğu veya egzersiz türünü değil, sayıları gösteriyor. Ayrıca, kuvvet antrenmanı gibi adım adım aktivite için kalorileri saymaz. Bu etkinlik türünü uygulama aracılığıyla günlük toplamınıza ekleyebilirsiniz, ancak yine de yoğunluğa veya EPOC’a (egzersiz sonrası aşırı oksijen tüketimi veya egzersizin bir kısmından sonra yaşanan artan kalori yanması) ayarlamalar yapmayacaktır.

Arama ve Metin Bildirimleri

Grubunuzu telefonunuzla senkronize edebilirsiniz; böylece bir arama veya metin geldiğinde, grup sesli bir şekilde yanıp söner ve ekranda bir simge yanıp söner. Bunu son derece kullanışlı buldum, çünkü telefonumu sık sık titreşime maruz bırakıyorum ve aramaları ve metinleri özlüyorum. Ayrıca telefonum çalmaya başlamadan önce de uğultu başlar, bu yüzden bir vızıltı alır almaz telefonumu aramaya başladığımı biliyorum.

Bununla birlikte, tam metin mesajları göstermiyor veya bazı cihazlar gibi kimin aradığını hakkında bilgi vermiyor.

InBody Uygulaması

Çoğu zaman, InBody uygulamasından etkilendim. Biyometrik izleme deneyiminizi kişiselleştirmek için ek bilgiler (hedefler, etkinlikler ve yiyecek alımı) girmenize olanak sağlar. (Varsa) çok fazla hata ya da hata görünmüyor ve arayüz mantıklı ve kusursuz.

Uygulama ile seçmem gereken tek kemik, vücut yağ yüzdesi “yorumlama”.

Anlaşma şu: Ben 152 kilo ağırlığında ve yalınlık eğilimi olan 6’0 “bir kadınım. Bu alanda iki derece olan biri olarak vücudumun yağ oranının atletik ve yalın olarak kabul edildiğini biliyorum. kesinlikle sağlıksız değildir: Kadınlar, bir bütün olarak, asgari yağ yüzdesini en az yüzde 10-12 oranında tutmalıdır, bu yüzden bir kadın bu minimum yağ miktarına sahip olduğu sürece, muhtemelen kendine iyi bakma işi yapıyordur. Vücudumun yağ yüzdesi% 14 ile% 18 arasında bir yerde, ben iyiyim.

Ama uygulamaya göre değil. Bu bana vücut yağ yorumumda verdiği dil:

Kilonuz 152 pound. İdeal kilonuz 154,9 pound. Kas kütlesi 73 pound. İdealinize göre 7.3 pound daha yüksek (65.7 pound). Vücut Yağ Kütlesi 24,3 pound. İdealinden 11.4 pound daha düşük (35.7 pound). Yüzde Vücut Yağı (% 16) normal aralıktan (% 18-28) daha düşüktür. İdeal bedeninize ulaşmak için, 11.4 kilo Vücut Yağ Kitlesini artırın ve Kas Kitlesini koruyun.

Üzgünüm, ama bu “yorum” tabandan çıktı. Vücudumun yağ yüzdesi tamamen sağlıklıyken 11.4 kilo vücut yağ kazandığımı önermek bir anlam ifade etmiyor. Bahsetmiyorum bile, aynı anda kas kütlesi koruyarak bu hedefe ulaşmak için tam zamanlı bir işmiş gibi yemek zorunda kalacağım. Beni yanlış anlama, yemek yemeyi seviyorum, ama ben zaten çok yiyorum. Uygulamanın neden ortalamalara ve genel standartlara dayanarak bu yorumla ortaya çıktığını anlıyorum, ancak aktivite düzeyini, yapılan faaliyet türünü veya fizyoloji veya genetikteki bireysel farklılıkları hesaba katmıyor.

İlk okuduğumda ilk düşüncem gülmek oldu. Aslında, kocam için (ayrıca egzersiz bilimi derecesi olan) yüksek sesle okudum ve ikimizin de iyi bir kıkırdama oldu. Ama sonra düşünmeye başladım – başkalarına ne tür “yorumlamalar” veriyor ve sağlıkları hakkında karar alırken yorumlamayı nasıl kullanacaklar? Bir uygulama kendilerine “ideal vücut” un ne olduğunu söylerken başkaları ne hissedeceklerdir, özellikle de yorum tam olarak yolunda değilse?

Vücut yağ değerlendirme cihazı kullanan herkese en çok dikkatimi çeken şey, onu bir tane tuzla kullanmak. Takıntılı bir şey değil, zaman içindeki değişiklikleri izlemek için bir rehber olarak kullanın. Yüzde aydan aya mı artıyor, azalıyor mu? Doğru yönde mi eğilimlisin? Cinsiyete dayalı temel yağ seviyelerini koruyor musunuz veya sağlıklı bir vücut yağ yüzdesi elde etmeye mi çalışıyorsunuz? Eğer öyleyse, şaşırtıcı. Değilse, bazı değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Ve InBody Band kullanılması durumunda, uygulamanın “ideal” kelimelerini kullanmasını lütfen dikkate almayın, çünkü “ideal” i belirleme hesaplamaları yüzde 100 doğru olmayabilir.

Götürmek

Genel olarak, bu denedim en sevdiğim spor gruplarından biridir. Vücut yağ yüzdemi bileğimde test etme yeteneğine sahip olmaktan gerçekten hoşlanıyorum ve cihazın yaptığı diğer değerlendirmelerin çoğunun makul derecede doğru olduğuna eminim. Fiyat noktası da makul. 180 ABD doları, kesinlikle benzer cihazlar arasında aynıdır ve bu cihazların sahip olmadığı ekstra özellikler sunar.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir