1. Anasayfa
 2. Fitness Trendleri

Kapalı Bisiklete binme ile Beden İmajınızı İyileştirme

Kapalı Bisiklete binme ile Beden İmajınızı İyileştirme
0

Kapalı alanda bisiklete binme hedefiniz zayıflamak ve kilo vermek, daha güçlü olmak, bir etkinliğe katılmak veya stresinizi atmak olsun, ek bir çaba göstermeden ekstra bir bonus kazanabilirsiniz: beden imajınızda bir gelişme.

Basitçe söylemek gerekirse, beden imajınız bedeninizin zihinsel temsilidir; bedeniniz ve onun şekli ve büyüklüğü hakkında sahip olduğunuz tutum, inanç ve algıları yansıtır. Ayrıca içinde ne kadar rahat hissettiğinizi de yansıtır. Kendinizi değil bazılarını sevmeniz normaldir. Ancak genel olarak zayıf bir beden imajına sahip olmak, genel refahınız, ruh haliniz ve davranışınız üzerinde güçlü dalgalanma etkilerine neden olabilir. Mümkün olduğunca vücut imajınızı iyileştirmek için adımlar atmanız iyi bir fikir olabilir.

Bunu, diğer aerobik egzersiz biçimlerinin yanı sıra, kapalı alanda bisikletle yapmak da kolay olabilir. Sonuçta, çok sayıda çalışma, insanlar önemli bir süre düzenli aerobik egzersizlerine girdiklerinde, vücut görüntülerinde iyileşmeler yaşadıklarını bulmuşlardır. Araştırmalar, hamilelik sırasında egzersiz yapan kadınların, dokuz aylık stint sırasında hareketsiz olan kadınlardan daha fazla vücutlarındaki fizyolojik değişikliklere daha iyi yanıt verdiğini bulmuştur.

Makalede Neler Var?

Beden İmgesi ve Bilim

Hamile olmadığınızda vücut memnuniyetini arttırmak söz konusu olduğunda, aerobik egzersizler direnç egzersizini kaldırabilir. Altta vücut imajı sorunu olan 46 genç kadını içeren 2014 çalışmasında, Ontario, Kanada’daki McMaster Üniversitesi’nden araştırmacılar, kadınların sekiz hafta boyunca haftada üç kez aerobik egzersizi yaptıklarında, ortaya çıkmalarına ilişkin değerlendirmelerinde daha fazla iyileşme bildirdiklerini ve Haftada üç kez kuvvet antrenmanı yapanlara göre sosyal fiziği kaygılarında daha önemli bir düşüş.

Ek olarak, Kanada’daki Doğu Ontario Araştırma Enstitüsü Çocuk Hastanesi’nden yapılan bir 2012 araştırması, 30 kilolu ergenin sabit bir bisiklete binerken, bir saatte bir saat müzik dinlerken haftada iki kez, 10 hafta boyunca önemli iyileştirmeler yaptığını tespit etti. beden imajları ve algılanan akademik ve sosyal yetkinlikleri. Beden imajlarındaki iyileşmeler devam ettikçe, kilo vermedikleri halde, görünüm saygısı, ağırlık saygısı ve genel fiziksel görünüm duyularında bir artış yaşadılar.

Bisiklete binme Benlik Saygınızı Nasıl Geliştirir?

Aerobik egzersizin, özellikle de bisiklet sürmenin vücut imajınızı iyileştirmesinin birçok farklı yolu vardır. Birincisi, endorfinlerin ve diğer iyi hissettiren beyin kimyasallarının salınması sayesinde iç mekanlarda bisiklete binme, güçlü bir ruhsal güçlendiricidir. Kendi kendine yeterlilik duygunuzu arttırmanın inanılmaz bir yolu olabilir. Kendinizi zorlu bir dersten sonra spor salonundan ayrı bir güvenle çıkarabilirsiniz. Aslında, aerobik kondisyon, dayanıklılık ve kas kuvveti kazandıkça, vücudunuzu eleştiren bir zihniyetten, onu güç ve güç üreteci olarak gören bir şeye geçebilirsiniz.

Ama bunun doğal olarak olmasını beklemek zorunda değilsin. Etkileri daha fazla vücut takdir yönünde dürtmek için çeşitli adımlar atabilirsiniz. İşte nasıl:

 • Vücudunuzun neler yapabildiğine odaklanın: Gençliğimiz ve güzellik takıntılı kültürümüzde yapması inanılmaz derecede kolay olan, nasıl göründüğü ile meşgul olmak yerine, bedeninizi şu anda bir güç ve güç aracı olarak takdir etmek için ortak bir çaba gösterin. Pedalları bastırırken kaslarınızın nasıl hissettiğini ve kendiniz uygularken akciğerleriniz ve kalbinizin nasıl hissettiğini ayarlayın. Ardından, normal iç mekan bisiklet seanslarına katılırken pedal vuruşlarınızda güç, hız, dayanıklılık ve güç kazanırken yaşadığınız fiziksel değişiklikleri ayarlayın.
 • Kaslarınıza göz atın: Düzenli iç mekan bisikletlerinde, buzağılarınızda, uyluklarınızın önlerinde ve sırtlarında, trisepsinizde ve glütilerinizde daha fazla kas kuvveti geliştirdiğiniz için belirli yerlerde eğri oluşturma zorunluluğunuz vardır. Onlara bakmaktan ve takdir etmekten çekinmeyin. Bu kas tanımından gurur duyun – bu bir zindelik ve güç rozeti!
 • Kendine bir mola ver: Bazı günler, sadece neye mal olursa olsun, kapalı bisiklete binen katılımcılar ve eğitmenler için de geçerlidir. Belki bir gece önce yeterince uyku alamamışsındır ya da o gün sadece yorgunsunuzdur. En üst performansınızda olmamanın altında yatan sebep, ara sıra gerçekleşen bir korkak olduğu sürece farketmez. Bir kerelikse, sadece omuz silkmek ve en iyi formda olmadığınız için kendinizi biraz gevşetmek ve yine de egzersiz yapmak için vücudunuza puan verin.
 • Kendinizi başkalarıyla karşılaştırmaktan kaçının: Herhangi bir şekilde dilimlemeyi kaybedilen bir teklif. Kendinizi bisiklet sınıfınızdaki bir triatlete karşılaştırın ve kendinizi ölçmemiş gibi hissedeceksiniz. Kendinizi form dışı bir acemiyle karşılaştırın ve suçluluk duygusu devreye girmeden önce kendinizi biraz daha üstün hissedebilirsiniz. Bu yüzden karşılaştırma oyununu oynamayı bırakın! Bunun yerine, iç mekan bisikletine ilk başladığınızda yapabileceklerinizle karşılaştırıldığında şimdi neler yapabileceğinizi düşünün. Farkı takdir et!
 • Güçlendirici bir mantrayı benimseyin: Akıl, güçlü bir araçtır ve iyi seçilmiş birkaç kelimeye (bir mantra) sahip olmakla, emrinizde, yorgunluk ortaya çıkıp gurur duyduğunuzda, çabalarınızı birkaç adım atmaya veya tekmelemeye ilham verebilir Vücudunun başardıklarında. Sadece bu değil, sürekli kendinize şunu söyleyin: “Sertim; Ben güçlüyüm! ”Veya“ Ben bir güçüm! ”Veya“ Durdurulamazım! ”- ve buna inanmaya ve vücudunu güçlü, yetenekli ve harika olarak görmeye geleceksin.
 • Vücudunuzu besleyin: Yoğun bir iç bisiklet turu seansından sonra, vücudunuza fazladan bir dokunma hissi uzatması uygulayın, kas ağrısını hafifletmek için köpük rulo ile bir randevu veya sıcak bir küvette masaj veya lüks bir duş alın. Çöken bir nemlendiricinin üzerinde slather bir zevk alarak hoşunuza giden bir koku. Rahatla ve başardıklarını göster.
Vücudunuzun harika bir hediye olduğunu unutmayın – bisiklet stüdyosunun içinde ve dışında ne yapabileceği için minnettar olmayı öğrenmek, onunla gurur duymanıza yardımcı olabilir. Gelişen vücut şükranları, daha fazla çalışmaya, daha iyi performans göstermeye ve rahatlık alanınızın ötesine girmeye teşvik ederken güçlü bir gurur ve memnuniyet duygusu hissetmenizi sağlayabilir.
  İlginizi Çekebilir

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir