1. Anasayfa
  2. Ayakkabı, Konfeksiyon ve Dişli

2019'daki En İyi 8 Maraton Ayakkabısı

2019'daki En İyi 8 Maraton Ayakkabısı
0

Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Makalede Neler Var?

İlk bakış

En İyisi: Brooks Adrenaline GTS Koşu Ayakkabısı Amazon

“Rahat hissediyor ve bacaklarınızı taze tutmak için mükemmel bir dönüş sağlıyor.”

İkincisi, En İyisi: Amazon’da ASICS Gel-Kayano Koşu Ayakkabısı

“Fluid Ride Midsole, duyarlılık ve dayanıklılığın mükemmel bir kombinasyonunu sunuyor.”

En İyi Minderli: Saucony Ride Bayan Koşu Ayakkabısı Amazon’da

“Ayaklarınız daha fazla şişerken geniş ayaklarınız varsa veya daha sıcak havalarda koşuyorsanız bu iyi bir seçenektir.”

Düz ayaklar için en iyisi: Mizuno kadın dalgası amazon ilham

“Nefes alabilen ve esnek ağ örgüsü sayesinde, sıcağında egzersiz yaparken bile ayaklarınız kuru ve rahat kalacaktır.”

Tarafsız koşucular için en iyisi: Amazon’daki Brooks Ghost Koşu Ayakkabısı

“Uzun eğitim çalışmaları sırasında tüm bu çarpmalardan gerçekten zarar görmenize yardımcı olan, yüksek enerji veren yastıklama özelliği.”

Trail Maratonları için En İyi: Zappos’taki ASICS Venture Koşu Ayakkabısı

“Dış taban, tersine çevrilmiş çıkıntılara sahiptir ve tüm arazi tipleri için ideal çekiş sağlar.”

İstikrarlılık İçin En İyi: Amazon’da Yeni Denge 990 Koşu Ayakkabısı

“Mükemmel bir sıkılık ve minder karışımı özelliğine sahipler, bu nedenle ilk ayaklarınızdan son milinize kadar ayaklarınız yeterince desteklenecek.”

En İyi Bütçe: Amazon Saucony Yapıştırma Koşu Ayakkabısı

“Dolgulu dil ve yaka ayakkabının genel rahatlığına katkıda bulunurken, kauçuk dış taban, yollarda daha dayanıklı ve esnek olmasını sağlıyor.”

En Çok Tıklananlar

Genel olarak en iyisi: Brooks Adrenaline GTS Koşu Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Maratoncular arasında tutarlı bir üst ayakkabı olan Brooks Adrenaline GTS, koşucuların ihtiyaç duyduğu desteği ve yastıklamayı sağlayan hafif bir ayakkabıdır. Sağlam ve destekleyici, ancak yine de rahat hissediyor ve bacaklarınızın tazelenmesini sağlamak için mükemmel bir dönüş sağlıyor. Kalıplanmış köpük iç taban, altta hafif bir yastıklama sağlar, ancak başka bir uçla veya kendi ortezinizle değiştirmek isterseniz çıkarılabilir.

Adrenaline GTS, çok sayıda mil girdikten sonra bile ayaklarınızı hizalı tutmak ve pronasyonu kontrol etmek için ilerici bir yuvarlanma çubuğuna sahiptir. Üst ayakkabıdaki nefes alabilen, esnek bir ağ ile ayaklarınız sıcak, uzun koşularda bile rahat ve kuru kalacaktır. Son derece çok yönlü bir ayakkabı olan tabandaki derin V oluklar, her türlü araziyi ve hava koşullarını idare etmesine yardımcı olur. Adrenaline GTS, hem erkek hem de bayan modellerinde bulunur.

İkincisi, En İyisi: ASICS Gel-Kayano Koşu Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Maraton koşucuları arasında çok yıllık bir başka favori olan ASICS Gel-Kayano, genellikle sadece ağır ayakkabılarda bulunan birçok özellik sunan hafif bir koşu ayakkabısıdır. Tam uzunluktaki Jel yastıklama, kaç mil koşarsanız çalıştırın, yumuşak ve rahat bir sürüş sağlar. Aynı zamanda ayakkabının, güvenli ancak konforlu bir uyum yaratan Topuk Kavrama Sistemi Teknolojisini de seviyoruz. Fluid Ride Midsole, her ikisi de maratoncular için kritik olan duyarlılık ve dayanıklılığın mükemmel bir kombinasyonunu sunar.

Kayano kesinlikle ucuz değil, sağlam, kaliteli bir maraton ayakkabısı için sizi uzun, konforlu ve zahmetsizce çalıştıracak her kuruşa değer. Hem erkek hem de kadınlar Kayano, maratoncular için mükemmel seçeneklerdir.

En İyi Minderli: Saucony Ride Bayan Koşu Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Mükemmel şok emilimi ve üstün yastıklama sistemi ile Saucony Ride koşu ayakkabısı, haftalık kilometreleri yüksek olan maratoncular için mükemmel bir seçimdir. Ayakkabının orta tabanı, Saucony’nin üstün yastıklama ve geri tepme sağlayan SuperLight EVA’sından üretilirken, mesafe koşucularının ihtiyaç duyduğu hafif hissi koruyor.

Saucony koşu ayakkabısı, geniş kabinleriyle bilinir, bu nedenle ayaklarınız daha fazla şişerken geniş ayaklarınız varsa veya daha sıcak havalarda koşuyorsanız bu iyi bir seçenektir. Kalıplanmış köpük iç taban çıkarılabilir olduğundan, diğer uçları veya özel ortezleri de barındırabilir. Geçmişte ayak problemleriniz varsa ve iyi miktarda yastıklamaya ihtiyacınız varsa, Ride hem erkekler hem de kadınlar için sağlam bir seçimdir.

Düz ayaklar için en iyisi: Mizuno kadın dalga ilham koşu ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Düz ayaklı maraton koşucuları genellikle koşarken ayaklarını içe doğru iter veya rulolar; Mizuno Kadınlar Dalgası Inspire koşu ayakkabısından aldıkları destek ve rahatlığı kesinlikle takdir edeceklerdir.

Bu ayakkabılar çok sert hissetmeden mükemmel miktarda stabilite ve dayanıklılık sağlar. Nefes alabilen ve esnek ağ örgüsü sayesinde, sıcağında egzersiz yaparken bile ayaklarınız kuru ve rahat kalacaktır. Wave Inspire koşu ayakkabısı hem erkek hem de bayan modellerinde mevcuttur. Ayrıca tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli renklerde gelir.

Nötr Koşucular için En İyi: Brooks Ghost Koşu Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Brooks Ghost koşu ayakkabısı, millerinin çoğunu yola veya koşu bandına kaydeden hem erkek hem de kadın maratoncular arasında popüler bir seçimdir. Brooks, koşucuları akılda tutarak yapılan bir markadır, bu yüzden bu markayı giyen birçok profesyonel koşucu bulacaksınız.

Nötr koşucular için ideal bir ayakkabı, orta ila yüksek kemer desteği sunar. Ayrıca, uzun süreli antrenmanlar sırasında tüm çarpışmalardan zarar görmelerine gerçekten yardımcı olan, yüksek enerji veren yastıklama özelliğine sahiptir. Nefes alabilen ve esnek ağ örgüsü üst kısmı sayesinde ayaklarınız rahat ve kuru kalacaktır. Hem erkek hem de kadınların hayalet koşu ayakkabıları maratoncular için mükemmel seçeneklerdir.

Trail Maratonları için En İyi: ASICS Venture Koşu Ayakkabısı

ASICS GEL-Venture® 6
Zappos’un İzniyle
Zappos.com’dan satın alın

Çoğunlukla patikada koşan bir maraton koşuyorsanız veya patikada antrenmanınızın çoğunu yapıyorsanız, ASICS Venture koşu ayakkabısı sağlam bir seçimdir. ASICS’in popüler GEL yastıklama sistemi ile bu ayakkabılar, uzun koşularınız için doğru miktarda şok emilimi ve yastıklama sunar. Dış taban, tüm arazi tipleri için ideal çekiş sağlayan ters tırnaklara sahiptir. Bu ayakkabılar, benzer, yüksek kaliteli maraton ayakkabılara kıyasla daha uygun fiyatlı. Hem erkek hem de bayan versiyonlarında mevcut.

İstikrarlılık için en iyisi: New Balance 990 Koşu Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın Walmart’tan satın alın

New Balance, destekleyici ve konforlu koşu ayakkabılarıyla ünlüdür ve 990’ları iyi dengeye ihtiyaç duyan maratoncular için ideal bir seçimdir. Mükemmel bir sıkılık ve minder karışımı özelliğine sahiptir, bu nedenle ilk ayaklarınızdan son milinize kadar ayaklarınız yeterince desteklenecektir. Hafif, nefes alabilen üst kısmıyla bu ayakkabılar sizi serin ve kuru tutar. Hem erkek M990 hem de kadın W990, iyi tasarlanmış, son derece destekleyici bir koşu ayakkabısı için çok değerlidir.

En İyi Bütçe: Saucony Cohesion Koşu Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Saucony Cohesion koşu ayakkabısı sabit, konforlu bir sürüş sağlarken, uzun süre devam edecek kadar hafif kalır. Saucony’nin topuk GRID sistemi, kilometrelerce yola çıktıktan sonra bile, stabil yastıklama sunar. Dolgulu dil ve yaka ayakkabının genel rahatlığına katkıda bulunurken, kauçuk dış taban yollarda daha dayanıklı ve esnek olmasını sağlar.

Dayanıklı kauçuk dış taban, yol koşuları için zorlu ve konforludur. Hafif, nefes alabilen üst ızgara ayaklarınızı kuru ve rahat tutar. Birçok karşılaştırılabilir maraton koşu ayakkabısının altında fiyatlandırılan Cohesion, hem erkek hem de kadın maratoncular için sağlam, kaliteli ve uygun fiyatlı bir seçimdir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir