İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Beslenme ve Nemlendirme

2019'un Koşusu için En İyi 10 Enerji Jeli, Çiğneme ve Çubuğu

2019'un Koşusu için En İyi 10 Enerji Jeli, Çiğneme ve Çubuğu
+ - 0

Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Vücudunuzu daha uzun koşular ve yarışlar sırasında karbonhidratla doldurmak, enerjinizin bitmesini önler ve performansınızı artırmanıza yardımcı olur. Ancak koşarken ne yediğiniz kendi tercihlerinize göre değişir. Birçok koşucu, enerji jelleri veya çiğneme yakıtları kullanmayı sever, çünkü taşıması ve sindirimi kolaydır. Diğerleri enerji veya granola çubuklarının tadını tercih edebilir. Genel bir kural, bir saatlik çalışmadan sonra yaklaşık 100 kalori almak ve bundan sonra her 40-45 dakikada bir başka 100 kalori almaktır. Birçok spor jeli 100 kalori içerir, bu yüzden ne kadar kalori aldığınızı takip etmek kolaydır.

Uzun mesafeli koşucular tarafından kullanılan en iyi enerji jelleri ve çiğnemelerinden bazılarına bu göz atın.

Genel olarak En İyi: Clif Shot Bloks

Clif Shot Blocks
Amazon.com izniyle
Amazon.com’dan satın alın

Clif Shot Bloks, karbonhidrat takviyesi ve vücudunuzun ihtiyaç duyduğu elektrolitleri yapmak için harika bir yoldur. Çok portatifler, yumuşak ve çiğnemek kolaydır, sakızlı şekere benzerler. Jellerin tadını veya kıvamını beğenmeyen bazı koşucular Shot Bloks’u tercih ediyor. Siyah kiraz, kola, turna peyniri, limon limonu, portakal ve çilek gibi çeşitli lezzetleri içerir.

En İyi Hızlı Emici: GU Enerji Jeller

Gu Enerji Jeller
Amazon.com izniyle
Amazon.com’dan satın alın

GU Energy Gels, maraton koşucular arasında favoridir, çünkü vücudunuz tarafından hızlı ve verimli bir şekilde emilirler. Bazı tatlar vanilya, çikolata kızartması, portakal patlaması, çilekli muz ve sadece sade içerir.

En İyi Tadım Jeli: Jelly Belly Sport Beans

jöle göbek spor fasulye
Amazon.com izniyle
Amazon’dan satın alın

Jelly Belly Sport Beans, koşarken yemek için lezzetli ve kullanışlı bir seçenek. Altı farklı tada sahip olan spor çekirdekleri, enerji için karbonhidrat, terle kaybettiğinizin yerine geçen elektrolitler ve B ve C vitaminlerini içerir. Düzenli Jelly Belly jöle çekirdeklerinin tadına çok benzerler, . Spor jellerinin tadını veya kıvamını beğenmeyen koşucular, bu spor çekirdeklerini harika bir alternatif olarak görüyor.

En İyi Bar: Kind Barlar

Tür Çubuklar
Amazon.com izniyle
Amazon.com’dan satın alın

Eğer jellerin veya çiğnemelerin tadını veya kıvamını gerçekten beğenmiyorsanız, bir barı tercih edebilirsiniz. Tür çubukları, telaffuz edebileceğiniz doğal, besin yönünden zengin tüm bileşenlerden yapılır. Seçebileceğiniz düzinelerce seçenekle, zevkinize ve diyet gereksinimlerinize uyan birini bulmak zorundasınız. Daha büyük boyutlar yaklaşık 200 kaloridir, bu nedenle bir veya iki çubuk uzun vadede sizi geçirebilir. Ayrıca bar başına 110 ila 130 kalori olan mini boyutta geliyorlar.

En İyi Doğal: Skratch Labs Meyve Damlaları

Rei.com’dan satın alın

Uzun mesafeli koşularda sadece spor içeceklerine ve suya güvenmek yeterli değildir – maksimum performans sağlamak için, enerji jelleri koşucu rutinlerinin kritik bir parçasıdır. Bir sonraki koşunuzda doğal olarak elde edilen bir enerji patlaması için, Skratch Labs Fruit Drop’u deneyin.

Bu doğal takviyeler, gerçek meyve suyu ve şeker kamışı ve deniz tuzu da dahil olmak üzere basit, temiz malzemelerle yapılır. Bu Meyve Damlaları lezzetli ve sindirimi kolaydır ve kan şekerinizi korumak için bile çalışırlar. Bir Skratch Labs Fruit Drops poşeti, güçlü bir sürekli enerji kaynağı için, her biri 80 kalori ve 14 gram şeker içeren 10 damla içerir.

En İyi Organik: Ballı Stinger Organik Enerji Çikletleri

Ballı Stinger Enerji Çikletleri
Amazon.com izniyle
Amazon.com’dan satın alın

Bal Çırpıcı Organik Enerji Çiğniyor uzun vadeleri için doğal, organik seçimler arayan althetes için harika. Bu enerji çiğneleri benzersizdir çünkü doğal olarak oluşan lif ve protein içerirler. Çiğnemişler üç çeşittir: kiraz çiçeği, pembe limonata, nar tutkusu ve meyve yüzlü çeşitlilik paketi.

En İyi Tatma: Ballı Stinger Organik Stinger Gofretleri

bal iğnesi gofretler
Amazon.com izniyle
Amazon.com’dan satın alın

Bal Stinger Organik Stinger Gofretler arasında bal ile iki ince, lezzetli kurabiyeler. Yum değil mi? Üstelik, bunlar orta vadede bir yakıt için doğru miktarda karbonhidrat (21 gram), ancak midenizde kolay. Sindirim sistemi jelleri tolere edemeyen bazı koşucular, Stinger Waffles ile hiçbir problemleri olmadığını tespit eder. Bir dezavantajı, jellerden biraz daha büyük olmaları ve bu nedenle uzun vadede taşıması biraz daha zor olmasıdır. Ama koşu bandında yer bulabilirseniz, kesinlikle taşımaya değer.

En İyi Narenciye: Glukos, Glikoz Enerji Tabletleri, Turuncu Silindir

Amazon’dan satın alın

Glukos Enerji Tabletleri, karbonhidrat arzınızı yenilemek için özel olarak tasarlanmıştır, bu da deli gibi kalorileri yakarken enerji seviyenizi yükseltir. Bu glikoz-ağır enerji jelleri güçlü bir yumruk oluşturur ve hepsi de doğaldır: Glukos Energy Tabletler yapay koruyucu, glüten, süt, soya, yüksek fruktozlu mısır şurubu veya başka bir zararlı katkı maddesi içermez.

Glikoz kan dolaşımınıza neredeyse anında girerek anında bir enerji darbesi sağlar, bu nedenle bu jeller uzun mesafeli koşucular veya yorucu fiziksel aktivite yapan herkes için mükemmeldir. Kullanıcılar ayrıca doğal portakal lezzetini ve Glukos Energy Tabletlerinin uygun şekilde paketlenmesini çok seviyorlar. Her tüp 14 tablet içerir.

Hassas mide için en iyisi: Carb BOOM! Enerji Jeller

Carb Boom jelleri
Amazon.com izniyle
Amazon.com’dan satın alın

Carb BOOM! enerji jelleri, süper konsantre kompleks karbonhidratlardan yapılır ve gerçek meyve püreleri ve konsantreleri ile tatlandırılır. 22-25 g kompleks karbonhidrat ve sadece 2-4 g basit şeker karışımından oluşan özel bir karışımla formüle edilmiştir, Carb BOOM! jeller, kaslara hızlı ve sabit enerji salınımı sağlar. Zengin kompleks karbonhidrat formülü, herhangi bir mide rahatsızlığı olmadan kolayca emilir ve sindirilir. Tatlar arasında elma tarçın, çilek kivi, vanilya portakal, çift espresso ve muz şeftali bulunur.

En İyi Yüksek Lif: Huma Chia Enerji Jeli, Çeşit Paketi

Amazon’dan satın alın

Huma Chia Energy Gels sizi anında uyandıracak ve bir sonraki uzun koşunuzda veya maratonunuzda kendinizi enerjik hissetmenize yardımcı olacaktır. Bu tamamen doğal jeller, meyve püresi, buharlaştırılmış kamış suyu, hindistan cevizi suyu, kahverengi pirinç şurubu ve ince öğütülmüş chia tohumları gibi basit ama çok etkili bileşenlerden yapılır ve dokuz temel amino asitin tümünü içerir.

Yüksek lif içeriği sayesinde, bu jeller sabit bir enerji akımı sunma kabiliyetleri bakımından olağanüstüdür. Genel olarak, Huma Chia Enerji Jeller, enerji arttırıcılar ve jeller söz konusu olduğunda gerçek bir kalabalık favorisidir. Çeşit paket, Chocolate, Limonata, Yaban mersini ve Çilek gibi sekiz lezzetli lezzetle geliyor.


    Yorum Yap