1. Anasayfa
 2. Fitness Trendleri

Baba Bodu Sağlıklı mı, Sadece Trendy mı?


0

Orta yaşlı babalar için yeni pop trendi, Baba bedeni olarak bilinen daha yumuşak bir vücut tipini kucaklıyor. Ünlüler de dahil olmak üzere, erkekleri sosyal medyada spor yapan baba özçekimiyle görmüş olabilirsiniz. Ayrıca, uygun olan Babaların, bir Baba adayı versiyonunu gösteren bir geri dönüşü var.

Baba bedeni kesinlikle biraz tartışmalı hale geldi – bazıları tarafından kabul edildi ve başkaları tarafından kaşlarını çattı. Bu terim, erkekler için sağlıklı bir beden olarak kabul edilen şey hakkında biraz kafa karışıklığına neden oldu, özellikle de yalın ve takıntılı bir abs yapmaktan hoşlanan bir toplumda.

Erkekleri daha yumuşak aramak, egzersiz ve iş yüklerini dengelemenin yeni yolu olabilir mi? Popülerlik kazanıyor gibi görünüyor çünkü daha rahat bir yaşam tarzı ve vücut geliştiriyor. Bununla birlikte, sağlıksız bir yaşam tarzını teşvik edebilir ve hastalık ve hastalık riski artabilir.

Babamın vücut eğilimi hakkında su yüzüne çıkmış birkaç soru var. İçerirler:

 • Bir baba sağlıklı mı?
 • Pozitifliği arttırır mı?
 • Vücut utanıyor mu?
 • Bir baba artık vücudunu korumaktan endişe etmemeli mi?
 • Baba bir vücutla zinde bir vücut arasındaki fark nedir?

Makalede Neler Var?

Baba Bod nedir?

“Baba vücudu”, orta yaşlı babaların daha az fit vücut tipine atıfta bulunan popüler bir argo terimdir.

Kentsel Sözlük, Baba bedenini yumuşakça yuvarlak ve rahatlık için inşa edilmiş olarak tanımlar. Teori, bir insan bir koca ve baba olduğunda, bedenine o kadar dikkat etmekten endişe duymayacağı inancına dayanır.

Baba vücudunun kaslı ve aşırı kilolu olmakla geçtiği söyleniyor – erkekler hafta boyunca spor salonuna vurarak hafta sonu birkaç bira içiyorlar.

Bir baba bedenine sahip olmak popüler bir eğilim gibi görünmekle birlikte, en iyi sağlık tercihi olmayabilir.

Babam Bods Sağlıklı mı?

Baba gövdeli bir adam, heykel çerçevesi olmayan hafif bir kilolu. Bu vücut tipinin sağlıklı mı yoksa sağlıksız mı olduğunu bilmek için vücut yağ yüzdesi hesaplamaları ve Vücut Kitle İndeksi (BKİ) ölçümleri önerilir.

Vücut yağ yüzdesi hesaplamaları, fazla kilolu olmak için en doğru göstergeler olacaktır. Amerikan Egzersiz Konseyi’ne göre, erkekler için kabul edilebilir vücut yağ seviyeleri yüzde 18 ila 24 arasında değişmektedir. Vücut yağ yüzdesi yüzde 25’in üzerindeki obezite oranıdır.

Vücut Kitle İndeksi (BKİ) ölçümleri, fazla kilo veya obezite için bir tahmin hesaplamak için boy ve kilonuzu kullanır. Ulusal Sağlık Enstitüleri verilerine göre normal bir BKİ 18,5 ile 24,9 arasında değişmektedir. 25’ten büyük ölçümler aşırı kilolu olduğunu gösterir ve 30 ve üzeri obeziteyi temsil eder.

Baba yağını vücut yağının normal klinik aralıklarında tutmak sağlıklı olur, ancak bu seviyelerin üzerindeki herhangi bir şey kalp hastalığı, hipertansiyon, diyabet ve diğer ilgili hastalık riskini artırır.

Bazı sağlık profesyonelleri bir baba bedenine sahip olduğunu, karın bölgesi çevresinde daha fazla yağ içerdiğinden en sağlıklı vücut tipi olmayabilir. Araştırmalar artmış karın yağının artmış kalp hastalığı riskine yol açabileceğini gösteriyor.

Erkek pozitifliği

Erkekler beden imgesi ile mücadele edebilir ve görünüşleri konusunda güvensizliklere sahip olabilirler. Babamın vücut eğiliminden gelen olumlu ilgi, erkekler için pozitif bir imaj yarattı.

Daha yumuşak bir erkek fiziğini kabul eden toplum, erkek nüfusun büyük bir yüzdesine ulaşılabilir bir uygunluk hedefi vermiştir. Erkekler fiziksel ve duygusal olarak daha iyi hissediyorlar, mükemmel kas yapısına veya yırtık absine sahip olma baskısı altında değiller.

Baba bedeni hem erkekler hem de kadınlar tarafından sağlıklı ve çekici olarak kabul edilir. Toplumun belirlediği erkek imajı ve görsel standartlara doğru olumlu bir kaymaya neden olmuştur.

Gelişme yolları

Bir baba bedenine sahip olmak daha yumuşak bir görünüm ve daha iyi pozitif görüntü anlamına gelebilir, ancak sağlığınıza dikkat etmeyi de içermelidir.

Aşağıdaki ipuçları, Babanızın vücudunu iyileştirmeye ve sağlıklı bir yaşam tarzının tadını çıkarırken normal vücut yağ seviyelerini korumaya yardımcı olacaktır:

 • Abur cubur ve işlenmiş gıda ürünlerinden kaçının
 • Küçük porsiyonlar tüketin
 • Daha fazla meyve ve sebzenin tadını çıkarın
 • Eğlence ve stres rahatlama için egzersiz
 • Haftada en az 3 gün egzersiz yapın (eğlenceli olsun)
 • Denetleme anahtardır
 • Alkol tüketimini azaltın
 • Küçük sağlıklı değişiklikler yapın
 • Su alımınızı arttırın
 • Çok uyu

Eniyi Sağlık’dan Bir Kelime

Baba bedeni, sosyal normları vücut mükemmelliğinden uzaklaştırarak pozitif imaja yönelten erkeklerin daha yumuşak bir görünüşüdür. Erkekler için daha az fit vücut eğilimi, doğru şekilde uygulanırsa pozitif ve sağlıklı olarak kabul edilebilir. Bir baba bedenini başarmak, ılımlılık içinde ve ilerici olumlu değişikliklerle gerçekleştirilir. Hala biraz daha rahat olmak için sağlıklı bir yaşam sürüyorsunuz.

  E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir