1. Anasayfa
  2. Yeni Başlayanlar İçin Yürüyüş Bilgisi

Yürümeye Başlamak için En İyi 10 Neden

Yürümeye Başlamak için En İyi 10 Neden
0

Neden yürümeye başlamalısın? Her gün 30 ila 60 dakika yürümek, vücudunuz, zihniniz ve ruhunuz için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Spor ayakkabılarını giymek ve işe başlamak için harika sebepler.

1

Makalede Neler Var?

Walkers Daha Uzun Yaşar

Close-up of walking shoes
Luca Sage / Getty Images

8000 erkeğin Honolulu Kalp Çalışması, günde sadece iki mil yürümenin ölüm riskini neredeyse yarı yarıya azalttığını buldu. Yürüteçlerin ölüm riski özellikle kanserden daha düşüktü. Diğer çalışmaların da benzer bulguları oldu – yürümeye devam ederseniz, daha uzun ve sağlıklı bir yaşam şansınızı arttırırsınız.

2

Yürüme kilo almayı önlemeye yardımcı olur

Kıyı üzerinde yürüyen üç kadın
Kahraman Resimleri / Getty Images

Düzenli aktivitelerinize günde sadece 2.000 adım daha eklerseniz, başka bir pound elde edemezsiniz. Öyleyse, Colorado Sağlık Bilimleri Merkezi’ndeki İnsan Beslenme Merkezi’nden Dr. James O. Hill’in araştırması diyor. Kilo vermek için, daha fazla adımda ekleyin.

3

Kilodan Çıkabilirsin

Koşu bandında yürüyüş
Darryl Leniuk / Dijital Görüntü / Getty Images

Yürüme gibi egzersizler herhangi bir kilo verme programının önemli bir parçasıdır. Kilo vermek için ne kadar yediğinizi hala izlemelisiniz. Ancak yürümek, sağlıklı yağsız kas inşa etmenize, yağ inçlerini kaybetmenize ve metabolizmanızı arttırmanıza yardımcı olur. Uzun vadeli başarılı kilo kaybedenlerin neredeyse tamamı yürüyüş veya diğer egzersiz programlarını sürdürür.

4

Yürüme Kanser Riskini Düşürür

Parkta yürümek çift
Robert Daly / OJO Resimleri / Getty Images

Çalışma sonrası çalışma, yürüyüş ve egzersizin meme kanseri ve kolon kanseri riskini azalttığını göstermiştir. Yürüme, kanser tedavisi görenlere iyileşme ve hayatta kalma şanslarını artırarak da iyidir.

5

Yürüme, Kalp Hastalıkları ve İnme Riskini Azaltır

Smartwatch'da Kalp Hızı

Guido Mieth / DigitalVision / Getty Images

Kalp hastalığı ve inme hem erkek hem de kadınların en üst katilleri arasındadır. Günde 30-60 dakika yürüyerek yürüyerek riskinizi yarı yarıya azaltabilirsiniz. Kanını hareket ettir!

6

Yürüyüş Diyabet Riskini Düşürür

Çift koşu bandı üzerinde yüksek çakmak
David Jakle / Image Source / Getty Images

Sağlık için minimum günlük gereksiniminiz ve Tip 2 diyabetin önlenmesi için günde 30 dakika çıkın ve yürüyün. Pittsburgh Üniversitesi Halk Sağlığı Enstitüsü’nün bir araştırması, günde 30 dakika yürümenin, fazla kilolu olmanın yanı sıra, fazla kilolu olmayan kadın ve erkeklerin diyabet riskini azalttığını keşfetti. Yürüyüş aynı zamanda şeker hastalığı olanlar için kan şekeri dengesinin korunmasına yardımcı olur.

7

Yürüme Beyin Gücünü Artırıyor

Resepsiyon çalışma oturan kadın
altrendo görüntüleri / Stockbyte

Nature dergisinin 29 Temmuz 1999’da yayınlanan Ulusal Yaşlanma Ulusal Konseyi tarafından finanse edilen 60’tan fazla insanla yapılan bir araştırma, günde 45 dakika boyunca 16 dakikalık mil hızında yürümenin 60’ın üzerindeki kişilerin düşünme becerilerini artırdığını buldu. 15 dakikalık yürüyüşle başlayıp zaman ve hızlarını arttırdı. Sonuçta, bu yürüme programına katıldıktan sonra aynı kişilerin zihinsel olarak daha keskin oldukları ortaya çıktı.

8

Yürüyüş ruh halini iyileştirir ve stresi hafifletir

Adımsayarda 10000 Adım
Mark Harmel / Getty Images

Yürüme ve diğer egzersizler vücudun doğal mutlu ilaçlarının serbest bırakılmasına yol açar – endorfinler. Çoğu insan ruh halinde bir gelişme olduğunu fark eder. Davranış Tıbbı Annals dergisinde yayınlanan 9 Kasım 1999 tarihli bir çalışma, düzenli olarak yürüdüğü ve ılımlı bir şekilde egzersiz yapan üniversite öğrencilerinin, yavan patateslerden ya da zorla egzersiz yapanlardan daha düşük stres seviyelerine sahip olduğunu gösterdi.

9

Yürüyüş Erektil Disfonksiyonu Önleyebilir

Parkta tempolu yürüyen Çift
BreBa / Getty Images

Erkeklerin her gün iki mil yürüyüş yapmaları için neden daha iyi bir neden olabilir – yaşamın ortasından itibaren iktidarsızlık riski.

10

Başlamak Çok Kolay

Üst düzey kadın açık havada yürüyüş
Sam Edwards / Getty Images

İhtiyacınız olan tek şey bir çift rahat ayakkabı ve kapıdan çıkıp koşu bandına girmek. Gün içinde birkaç kısa yürüyüş yapmanın veya bir uzun yürüyüş yapmanın avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sizi doğru ayağınıza sokmak için, bu rehberler size iyi bir duruşla nasıl yürüyeceğinizi ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için nasıl bir yürüyüş programı oluşturacağınızı gösterir.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir