1. Anasayfa
  2. Yağ Azaltmak

Antreman Yaparken Ağırlık Kazanmak

Antreman Yaparken Ağırlık Kazanmak
0

Egzersiz antrenmanınızı arttırırken kilonuzun arttığını fark ettiniz mi? Ölçek üzerindeki bu sayı, daha ağır olduğunuzu veya daha az ağırladığınızı gösterir. Egzersizlerinizin, vücut kompozisyonunuzun ya da zindelik düzeyinizin yoğunluğu hakkında bir bilgi değildir.

1:10

Makalede Neler Var?

Şimdi İzle: 4 Sebep Kaybetmek Ama Kilo Vermemek İçin 4 Sebep Kutlamaya Değer

Kilo Alma Olabilir

Ağırlık çalışması kilo almaya neden olabilir. Düzenli olarak antrenmanınızı güçlendirirseniz ve kondisyon düzeyinizi yükseltirseniz, vücut yağ yüzdesiniz azalırken ölçeğinizdeki ağırlık artabilir. Vücut kompozisyonundaki bu değişim aylar boyunca gerçekleşir ve vücudunuzdaki değişikliklerin aynasına bakarak, ağırlık antrenman programınıza başlamadan önce sahip olduğunuz kot pantolon üzerinde çalışarak veya basit vücut yağ yüzdesi hesaplayıcısı.

Vücudunuzun yağ yüzdesi daha fazla kas ve daha az yağ gösteriyorsa, o zaman aradığınız değişiklik budur. Eğer kotlarınız bol ya da gevşekse ya da aynaya bakarsanız ve daha fazla kaslı bir kişi size bakıyorsa, kuvvet antrenman çabalarınız ölçeğin biraz artmasına neden olabilir. Kolay nefes alın, sağlığınız, vücut tanımınız ve fiziksel görünümünüzde olumlu değişiklikler yapıyorsunuz.

Su Kilonuzu Etkileyebilir

Su kilonuzu değiştirebilir. Terli bir egzersiz seansından sonra daha az kilo aldığınızı hiç fark ettiniz mi? Bu ter dökülmesi ölçeğin azalmasına neden olabilir, tıpkı tuzlu bir akşam yemeğinde kilonuzun artmasına neden olabilir, çünkü vücudunuz suyu tutar. Kilonuz su kaybına karşı su tutmanız nedeniyle dalgalanabilir ve bu durum kuvvet antrenmanınızla hiçbir şekilde ilişkili değildir. Ne olursa olsun, bütün gün susuz kal.

Stres

Stres kilo alımına neden olabilir. Ofiste zorlu egzersizlerden veya zor bir günden stres altındaysanız, vücudunuz stres hormonu kortizolünü üretir. Vücutta salınan daha fazla kortizol sıvı tutulmasına neden olabilir.

Stres nedeniyle uyku eksikliği sizi de aç bırakabilir ve normalde yaptığınızdan daha fazlasını yiyebilirsiniz. Bazı stresinizi hafifletmek için sizi zihinsel ve fiziksel olarak şarj eden şeyleri yapmak için bir miktar kesinti planladığınızdan emin olun. Egzersiz haftanız boyunca toparlanma günü aldığınızdan emin olun, bu yüzden vücudunuzu aşırı kullanmazsınız.

Diğer Faktörler

Hormonlar, stres, sodyum alımı, su tüketimi ve vücudunuzun aynı eski antrenmana alışması gibi ağırlığınızı değiştirebilecek birçok faktör var. Bu değişkenler kilonuzu yukarı ve aşağı götürebilir. Göğüs, bel, kalça ve bacak çevresini izlemek için bir mezura kullanmak gibi ilerlemenizi izlemek için sağlıklı kararlar almaya devam edin ve teraziniz dışındaki araçları kullanın.

Diyet

Antrenmanları ne istersen ye, yeşil ışığın olarak kullan. Bazen yoğun bir ter seansınız olduğunda veya yeni bir şekilde kendinizi zorladığınızda, tamamlanmış zorlu bir antrenman için yiyeceğe ödül olarak bakabilirsiniz. Vücudunuzun yakıta ihtiyacı vardır, ancak yoğun bir antrenman ne istersen ve ne kadar istersen yemek için bir lisans değildir. Temiz yemek yiyin ve porsiyonlarınızı izleyin; çok çalışsanız bile.

Dayanıklılık Eğitimi Uzun Süreli Bir Çözümdür

Vücut ağırlığının kilo almaya sebep olacağından korkmak yerine, uzun vadeli çözümünüz olarak kuvvet antrenmanını düşünün. Kuvvet antrenmanı, yakılan kalori sayısındaki artış da dahil olmak üzere birçok sağlık yararı sunar. Vücudunuzda ne kadar kas varsa, her gün daha fazla kalori yakarsınız.

“Kas dokusu, yağ dokusundan daha fazla kalori yakıyor ve kas oluşturmak çok fazla enerji harcıyor. Sahip olduğunuz kas miktarını artırdıkça, istirahat metabolizma hızınızı da arttıracaksınız. ”- Amerikan Egzersiz Konseyi

Eniyi Fit’den Bir Kelime

Düzenli kuvvet antrenmanına yatırım yaparken biraz kazanırsanız, panik yapmayın. Vücudunuzu kalori yakıcı bir makine olarak eğitiyorsunuz. Vücut kompozisyonunuzu kontrol edin ya da tam boy aynanızda iyi görünün, göreceksiniz ki, vücudunuz daha iyi bir şekilde değişiyor.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir