1. Anasayfa
  2. Yağ Azaltmak

Yağ kaybı için boş bir midede ağırlık çalışması

Yağ kaybı için boş bir midede ağırlık çalışması
0

Aç karnına yapılan ağırlık antrenmanının genellikle maksimum yağ kaybı için faydalı olduğu söylenir, ancak bu sadece eğitmen konuşur mu yoksa bütün bu aşina iddiayı destekleyecek bir bilim var mı?

Makalede Neler Var?

Oruç Egzersiz ve Oruç Devlet

Bir “oruç hali”, son öğünden bu yana yaklaşık dört ila altı saat, az ya da çok anlamına gelir. Oruç bir durum fikri, vücudunuzun son öğünde yediklerinizin iyi bir kısmını sindirmek ve metabolize etmek için zamana sahip olmasıdır, böylece vücudunuzun yakıt tercihini glikozdan yağa değiştirir. İnsülin ve glukagon gibi hormonlar kan ve karaciğerdeki glikoz miktarına göre değişir. Kan şekeri yüksek olduğunda glukoz yanması tercih edilir ve bu, gıdasız bir süre sonunda düştüğünde, yağ yakması kas ve karaciğerde depolanan çok daha düşük miktarlarda glikozun korunması ve bu önemli kan şekeri seviyesinin korunmasına yardımcı olma tercih edilir.

Karşı kanıt

Hızlı bir şekilde eğitim almanın önerisi, tüm iyi niyetlerle, depolanan bazı yağları kullanma ümidiyle yağ yakımını arttırma stratejisidir. Bununla birlikte, enerji yakıtı olarak yağ ve glikoz kullanımı sadece açlık durumunuzla değil, aynı zamanda yaptığınız egzersizin yoğunluğuyla da ilişkilidir. Ağır asansörler veya hızlı koşu, depolanan kas glikozunu (glikojen) yağdan daha fazla kullanır. O zaman, oruç tutarken egzersiz yaparsanız , aşırı egzersiz yapma eğilimi, egzersiz sonrası dönemde kuvvetli olacak ve muhtemelen yağ yakma avantajını göz ardı edecektir.

Ek olarak, açlık durumu ve tüm enerji talepleriyle ilgili olarak 24 saat boyunca yağ ve glikoz yakıtlara öncelik verilmektedir. Hızlı bir egzersiz seansı sırasında ekleyebileceğiniz fazladan yağın, genel olarak düşünüldüğünde, inatçı depolanmış yağları harekete geçirmenize yardımcı olma konusunda kritik olması muhtemel değildir. Oruç haliyle çok yoğun egzersiz yapmanın riski, sisteminiz, kritik kan glukozunu ve kronik düşük kan glukozu ve kortizolün yükselmesi ile tetiklenebilen bağışıklık sistemi depresyonunun korunmasına yardımcı olmak için amino asitleri ayırdığı için kasların bozulmasıdır.

Kanıt

Tersine, oruç egzersizin yağ kaybını artıracağı fikrini destekleyen kanıtlar vardır. Oruç durumda vücuda olan iki şey vardır: artan insülin duyarlılığı ve büyüme hormonunda (GH) artış. Bunların her ikisinde de insülin duyarlılığı ve büyüme hormonunun yağ kaybını arttırdığı bilinmektedir. Bunların oruçlu bir durumda daha belirgin olduğunu düşündüğünüzde, oruçlu egzersizin daha fazla yağ kaybına neden olabileceği, ancak aynı kişilerin oruçlu ve beslenmiş bir durumda yağ kaybı konusunda çalışıldığı durumlarda, anlamlı olmadığı söylenebilir yağ kaybında farklılıklar bulundu. Bu, bir şeyler yapmanın bir yolu herkes için işe yaramaz dedi.

Egzersiz Öncesi ve Sonrası Ne Zaman Yenir?

Azami yağ yakmak ve amacınız buysa, egzersiz veya ağırlık egzersizinden iki saat önce yemek yemek, ya da erken uyanmak ve ilk işi yapmak istiyorsanız, ballı tost gibi bir şeyler atıştırmak için en iyi strateji veya hareket halindeyken bir enerji barı veya seyreltilmiş bir bardak meyve suyu veya küçük spor içeceği. Bu şekilde tam gıda tamamlayıcı olmamanın gereklerini yerine getirebilir ve yine de negatif bölgeye girmeden yağ yakma sürecini teşvik edebilirsiniz. Daha da önemlisi, biraz kilo vermek istiyorsanız egzersizden sonra fazla yemek yapmayın.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir