1. Anasayfa
  2. Egzersizler

Can sıkıntısından kurtulmanıza yardımcı olacak 30 Dakika Koşu Bandı Egzersizi

Can sıkıntısından kurtulmanıza yardımcı olacak 30 Dakika Koşu Bandı Egzersizi
0

Normal koşu bandı egzersiz ile sıkıldınız mı? ‘Koşu Bandı’ ile başa çıkmanın en iyi yolu ne yaptığınızı değiştirmek ve bunu yapmanın harika bir yolu da aralıklarla çalışmak.

Bu tür bir eğitim ile, bir yoğunluk seviyesinden diğerine geçersiniz ve her aralık kısadır, bu yüzden 30 dakikalık bir antrenmandan korkmak yerine, şimdi sadece çok küçük parçalara odaklanıyorsunuz. 30 dakika yapmak zorunda değilsiniz – sadece 1- ya da 2 dakikalık aralıklarla yapmanız gerekir.

Aralıkları denediğinizde antrenmanınızın ne kadar çabuk uçacağı konusunda şaşırtıcı olacaksınız. Ayrıca, daha fazla kalori yakar ve vücudunuza tüm antrenman için perişan olmak zorunda kalmadan daha fazla çalışmayı öğretirsiniz.

Makalede Neler Var?

Daha Fazla Kalori Yakma için Aralıklı Eğitim

Bu aralıklı antrenman antrenman boyunca hızınızı değiştirerek can sıkıntısından kurtulmanıza ve daha fazla kalori yakmanıza yardımcı olur. Bu, sürekli hal eğitiminden çok daha etkilidir çünkü yalnızca ‘yağ yakma bölgesi’ olarak adlandırılan tüm enerji sistemlerinizi hedef alıyorsunuz.

Dayanıklılığı artırmak ve kısa bir süre içinde daha fazla kalori yakmak için kanıtlanmış bir yöntem olan kurtarma aralıkları ile yüksek yoğunluklu aralıkları değiştireceksiniz. Eğim, egzersiz boyunca değişir, bu nedenle önerilen algılanan eforla eşleşmesi için hızınızı artırın veya azaltın.

Listelenen eğimler sadece öneridir, bu nedenle onları algılanan çabalarınıza uyacak şekilde değiştirin ve herhangi bir tıbbi durumunuz, hastalığınız veya yaralanmanız varsa doktorunuzu görün.

zaman

Yoğunluk / Hız

Inc

PE

8 dak. Kolayca ısınmak % 1 Seviye 3-4
5 dakika. Hızı orta yoğunlukta artırın – Bu sizin temelinizdir % 1 Seviye 5
1 dakika Hızı orta-yüksek yoğunlukta arttır % 2 Seviye 7
2 dakika Baseline dön 0% Seviye 5
1 dakika Hızı yüksek yoğunlukta arttır % 3 Seviye 8
2 dakika Baseline dön 0% Seviye 5
1 dakika Hızı çok yüksek bir yoğunluğa arttırın % 3 Seviye 9
2 dakika Baseline dön 0% Seviye 5
1 dakika Hepsini çıkar, olabildiğince çabuk % 4 Seviye 9
2 dakika Baseline dön 0% Seviye 5
5 dakika Kolay bir tempoda serinleyin 0% Seviye 3-4
Toplam Egzersiz Süresi: 30 Dakika

Daha İyi Egzersizler İçin İpuçları

Aralıklı antrenmanlar hakkında önemli olan şey şudur: Ayarlarınız antrenman boyunca her zaman aynı kalmaz. Mutlaka belirli bir hız için gitmeye çalışmıyorsunuz, ancak belirli bir yoğunluk seviyesinde çalışmaya çalışıyorsunuz.

Antrenmana başladığınızda, daha hızlı gidebilirsiniz. Egzersiz boyunca kendinizi zorladığınızda, önerilen algılanan güçte kalmak için eğiminizi yavaşlatmanız veya hatta eğiminizi azaltmanız gerekebilir. Bu normal ve sorun değil.

Ayarlarına köle olmayın. Onları güvende kalmak ve çok çalışmak için gerektiği şekilde ayarlayın. Zamanla, vücudunuzu ve farklı hız ve eğimlerde nasıl hissettiğinizi daha iyi anlayacaksınız, böylece ayarlarınızı daha doğru bir şekilde tahmin edebilirsiniz.

Biraz zorlamaktan ve düşündüğünüzden daha yükseğe çıkmaktan korkmayın … çok çalıştığınızı düşünüyorsanız, eğimi istediğiniz zaman azaltabilirsiniz.

Bu sayfa faydalı oldu mu?
    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir