1. Anasayfa
  2. Pilates Egzersizleri

Pilates Egzersiziniz Masanızda

Pilates Egzersiziniz Masanızda
0

Çalışmaların tekrar tekrar sedanter çalışma günlerimizi temel olarak zindelikle ilgili çabaları mahvettiğini gösterdiği haber olmamalıdır. Bazı yeni araştırmalar, sadece bir veya iki saat boyunca oturmanın basit bir şekilde hareket etmesinin genel sağlığınızı ciddi şekilde etkileyebileceğini, yaşam tarzı hastalıkları riskini artırabileceğini ve daha kısa bir yaşam süresi öngörebileceğini göstermiştir. Neyse ki Pilates gittiğiniz yere gider.

Gerçekten bir paspas veya klasik Pilates’in masanızda top gibi yuvarlanması gibi hareket edemeyeceğinizi söylemeye gerek kalmaz, ancak iş gününüzde masanızı terk etmeden sizi geçirmek için birkaç harika Pilates egzersizi yapabilirsiniz. Bu hareketleri yapın ve en sağlıklı fiziksel durumunuzu sağlamak için hareket etmeden iki saatlik işareti asla geçmediğinizden emin olun.

Sizi sadece sandalyenizden çıkarmak ve çıkarmak için değil, aynı zamanda tüm vücut ve eklem hareketliliğini ele almak için aşağıdaki hamle kombinasyonunu seçtim. Bu hareketleri gerçekleştirmek, gün boyu masa başında otururken sıkça geliştirdiğimiz kronik kötü duruşun olumsuz etkilerinden bazılarına da karşı gelecektir. Bu kısa rutin, bir seferde veya bir seferde bir hamle yapılarak, temel şartlanma, omurga kuvveti, ve tam vücut hizasını geliştirmenin yanı sıra, üst vücut kondisyonu sağladı.

1

Makalede Neler Var?

Göğüs Genişlemesi

aboutpic3.jpg

Bir masada oturmak duruşumuza yardımcı olmaz, ancak göğüs genişlemesi bununla savaşabilir. Üst sırt kısmı için Pilates duruşunda bacaklarınızla birlikte durun, topuklu ayakkabılar sıkılır ve ayak parmakları hafifçe ayrılır. Sandalyenden uzak dur. Nefes alın, karnınızı sıkın ve avuçlarınız sandalyeye hafifçe basana kadar kollarınızı geriye doğru bastırın. Şimdi nefesini tut ve başını sağa, sonra sola ve sonra bir temsilcisi bitirmek için ortala. Nefes verirken kollarınızı ileri doğru hareket ettirin. Toplam 6 tekrar için 5 kez daha tekrarlayın.

2

Tek bacak streç

aboutpic4.jpg

Pilates ‘müritlerinden biri olan Carola Trier’in ödünç aldığı bu hareket için sandalyenizden çıkmanıza bile gerek yok. Yavaş yavaş başlayın ve ortalanmış ve güçlü olmaya odaklanın. Bükülme veya döndürmeye izin verilmez. Gövde kontrollü ve güçlü kalmalıdır.

Sandalyenizi aşağıya doğru kaydırın, böylece alt tarafınız tam kenarda olacak ve üst sırtınız sandalyenin arkasına yaslanacak şekilde yerleştirilmelidir. Çökmemeye veya çökmemeye çalışın. Bir dizinizi göğsünüze çekin ve diğer bacağınızı önünüzde uzunluğa doğru uzatın. Karın bacaklarınızı derinlemesine kepçe ve dirsekleriniz geniş kaldırarak yavaşça değişen bacaklara başlayın. Bu tek bacak gerginliğinin 10 – 20 yavaş tekrarını tekrarlayın.

3

Şınav

Aboutpic2.jpg

Şınav her zaman taban gerektirmez. Sadece sandalyenizden ayağa kalkın ve vücudunuzun üst kısmını Pilates şınav şeklinde çalıştırın.

Masanıza veya masanıza bakacak şekilde dik durun. Ellerinizi masanızın kenarına yerleştirin ve düz bir çapraz çizgi elde edene kadar ayaklarınızı geriye doğru çekin. Bacaklarınızı sıkıca bir arada tutunuz ve topuklularınızı yüksek tutuyorsunuz, böylece ayaklarınızın üzerinde tünemiş olursunuz. Kollarınızı omuzlarınızla aynı hizada tutun, dirseklerinizi tekrar güçlü bir trisep yukarı doğru bükün. Dirsekler vücudun yanlarına doğru bükülür. Kolların her bir bükülmesiyle göğsünüzü masa kenarına doğru getirin. Karnınızı sıkı tutmaya dikkat ederek sırtınızı düzleştirin. Yukarı ve aşağı bastırırken topuklarınızı sabit tuttuğunuzdan emin olun. 8 – 12 yavaş tekrar gerçekleştirin.

Maksimum fayda için tüm rutini günde 2 – 3 kez uygulayın. Daha da iyisi, saati yenmek ve optimal sağlığı korumak için işteyken zamanlayıcınızı iki saatte bir ayarlayın.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir