1. Anasayfa
  2. Pilates

Pilates'i Komple Bir Sistem Olarak Anlamak

Pilates'i Komple Bir Sistem Olarak Anlamak
0

Pilates yaptın mı? Eğer öyleyse, ne tür? Grup sınıfı mıydı? Minder, reformer veya başka bir cihazı tamamen yaptınız mı? Pilates bugünlerde her yerde olsa da, parçaların çoğu kayboldu. Hepsini yaptık ve bir özenle inşa egzersiz yaptık sürece, sen yönteminin en önemli tanımlama unsuru üzerinde eksik: Tam bir sistem olarak fikir ve pilates uygulamasını.

Makalede Neler Var?

Pilates Sistemi

Bir sistem, birlikte çalışan bireysel birimler veya organize bir şema veya yöntem olarak tanımlanır. Uygun bir pilates dersinde bu, antrenmanın bireysel bölümlerinin tanımlandığı anlamına gelir. Bu bölümlerin belirli hedeflere ulaşmak için düzenli bir şekilde birlikte çalışması gerekir. Bu asgari standartlar, ne tür pilates türünden veya hangi marka zevk aldığınızdan bağımsız olarak, tüm kaliteli pilates eğitiminin bu unsurları içerdiğini belirtir.

Nasıl görünüyor? Pilates egzersiz formunuzun tamamında bir mat, reformcu ve tipik olarak vücut problemlerinizi geliştirmek, yoğunlaştırmak ve ele almak için eğitmeniniz tarafından seçilen iki ek ekipman parçası bulunur. Tam bir Pilates antrenmanını tatmin etmek için üç tip pilates sandalyesi, üç tip Pilates varil, Cadillac olarak bilinen büyük bir masa, pedallar ve daha pek çok seçenek var.

Birlikte ele alındığında, her bir aparat, diğer aparatlardaki çalışmaları zarif ve güçlü bir sistemde geliştirir. Her egzersizde, kendinizi yalnızca bir pilates cihazıyla sınırlandırarak elde edebileceğinizden daha hızlı ve daha iyi olursunuz.

Mat kullanmanız gerekir

Vücut ağırlığı eğitmenleri, size iyi form ve ilerlemeler ile hiç bir desteğe ihtiyacınız olmadığını söyleyecektir. Joe Pilates vücut ağırlığı antrenmanının değerini anlamıştı. Konumlardan ve kaldıraçtan başka bir şey kullanmadan, tüm vücudunuzu eğitmek için yerçekiminden yararlanabilirsiniz.

Klasik Pilates minderi, vücudunuzu her türlü hareket düzleminden geçirir ve her bir eklemi ele alır. Sistem tüm vücut eğitimini gerçekleştirmek için hem bileşik hem de basit hareketler ve tekrarlama kullanır. Geçişler bile sorunsuz ve pürüzsüzdür; yani orijinal çalışmanın amacının asla bir mola vermemesi gerekiyordu. Tüm rutin bir dans ya da dövüş sanatları rutini gibi işlev görür ve bitinceye kadar durmaz. Akışkan, verimli ve terliydi.

Eğer reformcu sınıflarının rutinindeyseniz veya yalnızca Cadillac veya wunda sandalye gibi belirli bir aparatla çalışmayı seçtiyseniz, sisteme daha fazla girmemek için mazeret yok. Mat alıştırmalarınızı evde kendi başınıza yapın. Günde on beş dakika ihtiyacınız olan tek şey. Joseph Pilates’in ortaya koyduğu temel listenin ardından idealdir.

Sistemik Yaklaşım Gerçekten Önemli mi?

Kesinlikle. Pilatesin amacı, sizi gerçek hayata hazırlamaktır. Bunu özellikle kendi için çapraz eğitimle gerçekleştirir. Tek bir ekipmana veya Mat’a bir hareket yapamaz mı? Sorun değil. Stüdyoda her bir hareketi baş aşağı çevirip ters çeviren bir düzine çeşitlilik var.

Şınav yerde, hareketli bir platformda, hatta bir pedalda bile yapılır. Bir hareketin her bir öğesini uygulayacak ve sonunda bu zor harekete ustalaşmak için sınırlı veya zayıf olanı bulacaksınız. Pilates koreografisi tesadüfi değildir. Sistem olarak uygulanması amaçlanan sofistike hedefli bir eğitim yöntemidir.

Tüm Ekipmanlara Erişemezsem?

Mümkünse bulun. Özel pilates stüdyoları genellikle öğretmen eğitimi programlarına ev sahipliği yapar ve üzerinde çalışmak için gönüllülere ihtiyaç duyar. Yavru Kuş eğitmenleri rutin olarak tam resimli pilates deneyimleyebileceğiniz düşük maliyetli oturumlar sunar.

Tam donanımlı bir stüdyoya gidemiyorsanız, pratiğinizi birlikte yapın. Pazartesi günü bir Reform dersi alabilir, Çarşamba günü Mat’ta evde çalışabilir ve üçüncü egzersiz gününde bir Tower sınıfını deneyebilirsiniz. Mevcut birçok farklı pilates antremanında muazzam farklılıklar var, ancak metodu bir sistem olarak deneyimlemek pilates yapılacaklar listenizde olmalı.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir