1. Anasayfa
  2. Yürüyüş Kulüpleri, Ortaklar ve Programlar

Steve Vaught'ın Şişman Adam Yürüyüşü Yolculuğu

Steve Vaught'ın Şişman Adam Yürüyüşü Yolculuğu
0

“Şişman Adam Yürüyüşü” olarak bilinen Steve Vaught, 10 Nisan 2005’te Amerika Birleşik Devletleri’nde bir yürüyüşe başladı ve 9 Mayıs 2006’da Manhattan’da George Washington Köprüsü’nden geçerken sona erdi. Amacı kilo vermek ve hayatını yeniden kazanmaktı. Çoğu kros yürüyüşçüsü yolculuğu birkaç ay içinde tamamlarken bir yılını aldı.

Vaught yürüyüş sırasında 100 kilo kaybettiğini söyledi. Yürüyüşünün başında, Steve Vaught evli ve iki çocuk babasıydı. Yürüyüş sırasında, o ve eşi dostane bir karar olduğunu bildirdiği boşanmaya karar verdi.

Makalede Neler Var?

Steve Vaught’ın Ağırlık Yolculuğu

Steve Vaught, yürüyüşe başladığında 410 pound ağırlığında olduğunu tahmin ediyor. Her zaman obez değildi. O “sarhoş” bir genç ve fiziksel olarak formda ve kaslı bir Denizci olduğunu söylüyor. Kilo artışı, iki yaşlı yayayı çarptığı ve öldürdüğü bir kazanın ardından yürüyüşün başlamasından 15 yıl önce başladı. 40 yaşına geldiğinde, beş ila altı ay içinde Oceanside, California’dan New York City’ye kilo vermek için ülke genelinde dolaşmak için iyi bir müdahaleye karar verdi. Onu bir yıldan fazla aldı.

Şişman Olduğunda Uzun Mesafe Yürüyüşle İlgili Sorunlar

Obezite yürüyüş ve diğer kardiyo egzersizlerinde birçok soruna neden olabilir. Ekstra ağırlık kalçalar, dizler, ayak bilekleri ve ayaklar üzerinde daha fazla stres anlamına gelir. Ayrıca ekstra kilonuz olduğunda ayakkabılar daha çabuk dağılır ve bir çift spor ayakkabısı, normal 500 mil kullanım ömrünün sona ermesinden önce yastıklama ve desteğini kaybedebilir. Herhangi bir ağırlıkta, uzun mesafeli bir trek düşünmeden önce tam bir tıbbi kontrol yaptırmak akıllıca olacaktır.

Vaught uzun mesafeli yürüyüşüne başlamadan önce belirli bir eğitim yapmadı. Her hafta kademeli olarak egzersiz yapmak akıllıca olacaktır, hafta boyunca 30 dakikadan bir saate kadar egzersiz yapmak ve bir uzun yürüyüş yapmak. Uzun yürüyüşün kilometresini haftada 1 mil veya iki haftada 2 mil artırın. Bu program dayanıklılığınızı arttırmanıza izin verir ve ayrıca sizin için nasıl bir performans sergileyeceğini görmek için giysilerinizi ve giysilerinizi test etmenizi sağlar. Aksi takdirde, kabarcıklar ve stres kırıkları dahil Steve Vaught gibi yaralanma riskinizi artırabilirsiniz.

ABD’de Yürürken Güzergah

Steve Vaught, “Şişman Adam Yürüyüşü” rotasına New York City’e ulaşmak amacıyla California Oceanside’da başladı. Rota California’dan Arizona, New Mexico, Teksas, Oklahoma, Missouri, Illinois, Indiana, Ohio, Pennsylvania, New Jersey ve New York’a gitti.

Steve Vaught’s Walk’a Destek

Steve Vaught yolculuğa her gece çadırda kamp yapmaya başladı. Bir sırt çantasında yanına yiyecek ve su taşıdı. Yolculuğa herhangi bir destek aracı yardımı olmadan başladı. Yürüme birkaç sponsorla başladı, ancak genel olarak, bu, kendi sağlığı için bir yolculuktu, bir hayır kurumu yürüyüşü değildi. Bazen otelde kaldı. Film ekipleri, hikayesi bilinirken zaman zaman ona katıldılar.

Onun yolculuğu

Steve Vaught web sitesinde güncellemeler yayınladı (şimdi etkin değil). 2005 yılının Kasım ayının başlarında, 1400 milden fazla ABD’nin tam ortasına ulaştı. Tatil günlerinde ara verdikten sonra Ocak 2006’da tekrar yürüyordu ve 2000 mil noktasına ulaşmıştı.

Mart 2006’da Ohio’ya ulaşmıştı ve diyet ve tonlama konusunda fiziksel bir antrenörle çalışmak için bir mola daha verdi. Yolda, NYC’ye gitmek için 600 mil vardı. 9 Mayıs 2006’da bitti ve 10 Mayıs’ta “Today Show” da çıktı.

Yürüyen Şişman Adam Kilo Verdi mi?

Steve Vaught kilo vermeyi ve sağlığını iyileştirmeyi hedeflediğini belirtti. Vaught, yolculuğundan önce bir mağazada zor yürüyebileceğini söylüyor. Fiziksel durumu istikrarlı bir şekilde düzeldi ve yolda bir check-up yaptırırken güçlü bir EKG ile iyi bir sağlık bileti aldı. 2006 yılının Mart ayına kadar 114 kilo kaybetti ve 300 sterlin altındaydı. Ocak 2006’ya kadar her türlü havada günde 15 mil ortalama bir paket taşıyordu. Mart ayında ayağında stres kırığı tanısı kondu ancak yürümeye devam etti.

“Bugün Şov” dan Alıntılar 10 Mayıs 2006

“Herkesin bazen uzun bir yürüyüş yapması gerektiğini düşünüyorum.” “Vahşi bir yürüyüş yapıldı.” Yol boyunca insanların nezaketinden etkilendi ve şimdiki zamanda yaşamayı öğrendiğini ve şu an neyin tadını çıkarmanız gerektiğini öğrendiğini söyledi.

Steve Vaught için Sırada Ne Oldu?

Ağustos 2006’da Steve Vaught bir sonraki macerasını açıkladı. San Diego’dan doğuya dolaşmaya başlayacaktı “yabancıların nezaketine güvenerek”. Amacı, sürmek ve yürümeyi kabul etmenin bir kombinasyonu ile dünyayı dolaşmaktı. Yolculuklarını günlüğe kaydetmeyi planlıyordu. 2018 itibariyle bu gerçekleşmedi.

Yürüyüş hakkında planlanan belgesel ve kitap meyve veremedi. Harper Collins’in kimliği Regan Books, ona kitap yazmak için bir sözleşme yapmıştı, ancak Vaught kitabın içeriği konusunda yayıncıya katılmıyordu. Görüşmelerde halk kahramanı olmayı planlamadığını ve amacının kilo vermek olduğunu söyledi. Vaught’ın the fatmanwalking.com web sitesi, dergi girişlerini yazmaya devam etti, etkin değildi ve en son 2013 yılında Twitter hesabı ile iletişim kurdu.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir