1. Ana Sayfa
 2. Yürüyüş Kulüpleri, Ortaklar ve Programlar
 3. Volksmarch Walking Etkinliğinin Keyfini Çıkarma

Volksmarch Walking Etkinliğinin Keyfini Çıkarma


1

Volksmarch Walking Etkinliğinin Keyfini Çıkarma

Volkssport Yürüyüşü Burcu
Volkssport Yürüyüşü Burcu. Wendy Bumgardner ©

Bir volksmarch, halkın gelmesi ve eğlenmesi için yürüteçler tarafından düzenlenen, yerel bir kulüp tarafından düzenlenen bir yürüyüş etkinliğidir. Herkese açıktır ve etkinlikler ya ücretsizdir ya da çok küçük bir ücrete tabidir. Bu yürüyüşler, yürüyüşçüler için yürüyüşçüler tarafından tasarlanmıştır. Genellikle bitiş çizgisine bir çizgi olmak yerine doğal manzaralara ve tarihi yerlere odaklanırlar. Bir pakette yarışmak yerine, genellikle kalabalık olmayan bir rotada kendi hızınızda yürüyebilirsiniz.

Volksmarch Walk nasıl bulunur

İki ulusal organizasyonun web sitelerini ziyaret ederek yerel bir etkinlik bulun. Amerikan Volkssport Birliği (AVA) ve Kanada Volkssport Federasyonu (CVF), Amerika’daki en büyük yürüyüş kulüpleri organizasyonudur. 600 kulüpleri halka açık olan rekabetçi olmayan yürüyüşlere ev sahipliği yapıyor.

AVA.org’da ABD Etkinlik Araması: Barındırılan volksmarch yürüyüşleri için, “Yalnızca Geleneksel Etkinlikler” i seçin. Etkinlik düzenleyicileri ve ev sahibi kulübü web sitesi için e-posta ve telefon numaraları da dahil olmak üzere, seçtiğinizde her biri için etkinliklerin ve ayrıntıların bir listesini gösterecektir.

Walks.ca’daki Canadian Events, aya göre listelenen barındırılan volksmarch yürüyüşlerini içeriyor. Ayrıca, kendi kendine rehberli rota olan Kalıcı Yolları listeler.

Hiçbiri listelenmemişse, en yakın kulübü AVA kulübü sayfasından veya CVF kulübü sayfasından bulun ve ne olacağını görmek için onları arayın veya e-posta gönderin.

Bir Yürüyüş Gördüğünüzde, Zevk Almak İstersiniz

Hangi bilgilerin çevrimiçi olduğunu gördükten sonra, etkinlikle ilgili bilgi için yerel kulüp irtibat kişisini arayabilir veya e-postayla gönderebilirsiniz. Rotanın ne kadar kolay veya zor olacağı, başlangıç talimatları, çalışma saatleri, evcil hayvanlara izin verilip verilmediği ve parkurun tekerlekli sandalye ve bebek arabası için erişilebilir olup olmadığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyebilirsiniz. Ayrıca yürüyüş, park girişi, park yeri vb. İçin herhangi bir ücret sorunuz. Genellikle ön kayıt yaptırmak yerine geldiğiniz zaman kayıt olabilirsiniz, ancak bazı etkinlikler için ön kayıt yaptırmanız gerekir.

Volksmarch Yürüyüşü İçin Ne Giymeli?

Zaten içtiğin rahat ayakkabılar giy. Hava için giydir. Katmanlar her zaman iyi bir fikirdir. Muhtemelen pistte bir kez ısınacaksınız ama bir ceket veya şemsiye isteyebilirsiniz.

2

Volksmarch Walk’a kaydolmak

Volksmarch Kayıt ve Başlangıç Noktası
Volksmarch Kayıt ve Başlangıç Noktası. Wendy Bumgardner ©

Çalışma saatleri boyunca volksmarch yürüyüşü için Kayıt / Başlangıç Noktasını bulun. Bu bir parkta, okulda, topluluk merkezinde vb. Olabilir. Genellikle, birkaç tablo ve bir tabela içeren küçük bir kurulumdur.

Ön Kayıt: Genellikle etkinlik için başlangıç noktasında kayıt olabilirsiniz. Nadir olaylar için ön kayıt yaptırmanız gerekir. Onlara vaktinden aradığınızda kulübe sorduğunuzdan emin olun. Ödül kazanan etkinliklerin çoğu, etkinlikte ödülünüzü almanızı sağlamak için postayla ön kayıt yaptırmanıza izin verir.

Kayıt: Başlangıç noktasında kayıt tablosunu bulun, bir başlangıç kartı doldurun ve uygun ücreti ödeyin.

 • Birçok etkinlik ücretsiz olarak yürüyebilmenizi sağlar.
 • Bazılarının tüm yürüyüşçüler için küçük bir giriş ücreti vardır.
 • Etkinlik ödülleri mevcut olabilir. Bunlar katılım için sizi ödüllendirmek için bir yama, madalya, iğne veya başka bir ürün olabilir. Bunlar küçük bir ücret karşılığında mevcuttur.

Yeni Yürüteç Paketleri: Bunlar, yeni yürüteçlerin doğrudan AVA programına atlayabilmeleri için çoğu etkinlikte mevcuttur. Sadece 5 dolar için yeni yürüteç:

 • İlk IVV Kayıt Kitapları seti
 • Ücretsiz olarak üç etkinlik için IVV kredisi alma kuponları (normal kredi ücreti etkinlik başına 3 ABD Dolarıdır).
 • The American Wanderer’ın ücretsiz sayısını alacak olan Kupon
 • Volkspor sporları programı ile ilgili açıklamalar.

Bekleyemiyorsan Yeni Yürüteç Paketi sipariş edebilirsin.

Bir Yol ve Mesafe Seçme: Standart volksspor iz uzunluğu 10 kilometredir (6,2 mil) ve aynı başlangıç kartında (20 mil veya 13 mil) iki kez tamamlamanıza izin verilir. İhtiyacı olanlara daha kısa bir mesafe önerilebilir. Birçok etkinliğin 5 km (5 mil) uzaklığı vardır.

Birçok etkinlikte birden fazla iz mevcut olduğundan, uzunluk ve zorluk hakkında sorduğunuzdan ve en çok keyif alacağınız iz (ler) i seçtiğinizden emin olun. Ayrıca başlamadan önce tuvalet kullanılabilirliği, su ve kontrol noktaları hakkında bilgi isteyin.

Patika Puanları: Patikalar 1-5 arası zorluk derecesi için en kolaydan en zoruna, yüzeyden ise A’dan D’ye, kaldırımdan doğal patikaya ve kayalık ve köklü yollara kadar derecelendirilmiştir. Volksmarch yürüyüşleri şehirler ve kasabalardan parklara, kırsal alanlara ve ormanlara kadar her türlü alanda gerçekleştirilir.

3

Volksmarch Walk’a başlamak

Triple Falls - Columbia River Gorge İz Kavşağı
Columbia River Gorge – Triple Falls İz Kavşağı. Wendy Bumgardner © 2010

İzlere çıkma: Kulüp bir harita ve yön sağlayabilir ve / veya izi şerit, ok veya tebeşir ile işaretledi. Hangi işaretleri arayacağınızı sorduğunuzdan emin olun. Bazı yürüyüşlerde, başkalarıyla yürümek istiyorsanız grupların birlikte çıkması planlanmıştır. Başlamadan önce bunu sor.

Kendi temponuzda yürüyün: İstediğiniz kadar hızlı veya yavaş gidin. Aerobik gitmek istiyorsanız koş ya da güç yürümek. İsterseniz yürüyün. İsterseniz pikniğe, alışverişe ya da gezmeye devam etmeyi bırakın. Resmi bitiş saatinde parkuru tamamlayabildiğinizden emin olun.

10 kilometrelik bir parkurun tamamlanması ne kadar sürer? Çok kolay bir hızda, çoğu insan iki saat sürer. Elektrikli bir yürüteç iseniz, bir buçuk saat veya daha kısa sürede bitireceksiniz. Daha zor yollar daha uzun sürer. 5 kilometrelik rotada yürürseniz, yaklaşık bir saat sürer.

Kontrol Noktaları: Yol boyunca bir veya daha fazla kontrol noktası bulunmalıdır. Genellikle bunlar arkadaş canlısı kulüp üyeleri tarafından yapılır. Biraz su, belki de biraz arıtmak için zaman ayırın ve onlarla sohbet edin. Başlangıç kartınızı damgalanacak şekilde sunun.

Su: Başlamadan önce parkur boyunca su çeşmelerinin olup olmadığını sormalısınız. İz boyunca susamayacağınızdan emin olmak için kendi (dolu) su şişenizi yanınıza almanız iyi bir fikirdir.

Atıştırmalıklar: Kontrol noktalarında genellikle sert şekerlemeler veya krakerler bulunur. Bazı başlangıç noktaları da yiyecek satıyor. Acıkacağınızı düşünüyorsanız, atıştırmalıklar getirin. Herhangi bir sağlık probleminiz varsa, iki saatlik bir yürüyüşe nasıl hazırlanmanız gerektiğini belirlemek için doktorunuza danışın.

Tuvalet: Başlamadan önce iz boyunca tuvaletlerin kullanılabilirliğini sormalısınız.

4

Volksmarch Walk’u bitirme

IVV Bayrağı ile Volksmarch Başlangıç / Bitiş Noktası
Volksmarch IVV Bayrağı ile Başla / Bitir. Wendy Bumgardner ©

Bitir: Sadece ücretsiz dolaşıyor olsanız bile, başlangıç masanızı bitiş masasında çevirin. Genellikle kulüp, herkesin geri dönüş yolunu bulmasını sağlamak için geri döndüklerinde her bir kişiyi işaretler.

Ödülünüzü toplayın: Şimdi, başlangıçta kayıt yaptırdıysanız, madalya, yama veya diğer ödülleri alırsınız. Birine kaydolmadıysanız ve şimdi bir tane istiyorsanız, bir yükseltme isteyin ve ücreti ödeyin.

Damgalama: IVV Rekor Kitapları Damgalama: Şimdi, ödüle veya krediye kayıt yaptırdıysanız, IVV Rekor Kitaplarınızı damgalayacaksınız. Yeni Yürüteç Paketi satın aldıysanız, açın ve IVV Kayıt Kitaplarını çıkarın ve damgalama için sunun. IVV Kayıt Defterlerinizi her etkinliğe getirdiğinizden emin olun. Eğer unuttuysanız, bir Takma Kartın damgalanmasını isteyin.

Yaklaşan Etkinlikler Hakkında Bilgi: Bilgi Tablosunda yaklaşan etkinlikler hakkında broşürler toplayabileceksiniz. Kulübün e-posta listesine de kayıt olabilirsiniz.

Rahatlayın ve yeni arkadaşlarla tanışın: Volkssport kulüpleri, yeni yürüyüşçülere hoş geldiniz diyor ve bitirmek için kulüp üyeleri ve diğer yürüyüşçülerle ziyaret etmek için zaman ayırmanızı istiyor. Yerel kulübe nasıl katılacağınızı sorun.


Yorum Yap

  Yorum Yap