1. Anasayfa
  2. Yürüyüş Kulüpleri, Ortaklar ve Programlar

Yıl Boyunca Kendinden Kılavuzlu AVA Yürüyüşü

Yıl Boyunca Kendinden Kılavuzlu AVA Yürüyüşü
0

1

Makalede Neler Var?

Bir Yıl Boyunca Yürüyüş Nedir?

Family Walking at Beach Bordwalk
© michaeljung / Depositphotos.com.tr

Bölgenizde harika bir yürüyüş rotası ya da bir günlük gezi ya da uzun bir tatilin tadını çıkarmak için bir yürüyüş turu arıyorsanız, en iyi bahis ABD ve Kanada volksspor kulüpleri tarafından kurulan 1800+ yürüyüş rotası halka.

Amerikan Volkssport Birliği ve Kanada Volkssport Federasyonu, Amerika’daki en büyük yürüyüş kulüpleri organizasyonudur. 600 kulüpleri halka açık olan rekabetçi olmayan yürüyüşlere ev sahipliği yapıyor. Her gün eğlenmeniz için 1800’den fazla kendi kendine rehberli yürüyüş rotası mevcuttur.

Bir yürüyüş tatili planlayabilir veya evinizin yakınında eğlenmek için harika yollar bulabilirsiniz. Her iz yaklaşık 10 km uzunluğundadır ve şehir, banliyö, parklar, ormanlar, kırsal yerler gibi her türlü arazide olabilir.

Size bu yürüyüşleri nasıl bulacağınızı ve tadını çıkaracağınızı göstereceğiz.

2

Bir Yıl Boyunca Yürüyüş Bulma

Silver Falls Eyalet Parkı, Oregon
Silver Falls Eyalet Parkı, Oregon. Wendy Bumgardner ©

ABD’de yıl boyunca yürüyüş listelerinde arama yapın: AVA web sitesi, yıl boyunca süren etkinliklerin ayrıntılarını eyaletlere göre listeler. Duruma göre aramak için bu formu kullanın.

Kanada Yıl Boyunca Yürüyüşler

Gitmeden önce, henüz listelenmemiş değişiklikler olabileceği için kulüple bağlantı kurmanız akıllıca olur. Örneğin, başlangıç noktası (genellikle bir mağaza, restoran, otel veya hastane) mülkiyet değişikliğine sahip olduğunda başlangıç noktası taşınmış veya olay kapanmış olabilir.

Başlangıç Noktası: AVA’nın Yıl Boyunca Olaylara İlişkin Yıllık Rehberi
Bu yıllık kitabın, 1800’den fazla izi olan ABD’deki her etkinliğe yönelik talimatları var.

Gitmeden Önce : Güzergâhı dolaşmak için bir harita ve talimat okumanız gerekecektir, bu nedenle lütfen partinizde birisinin okuma gözlüklerini getirdiğinden emin olun.

3

Yürüyüşe Kayıt

Cedar Milers Year-Round Walks için başlangıç kutusu ve kayıt defteri
Cedar Milers Year-Round Walks için başlangıç kutusu ve kayıt defteri. Wendy Bumgardner ©

Yıl boyunca yürüyüşler çeşitli yerlerde kayıt noktalarına sahiptir. Hastaneler, oteller, marketler, mağazalar ve hatta özel evler kullanılabilir.

Bazı yürüyüşler kayıt noktasından uzak yerlerde tutulur, bazıları ise posta kayıt sistemine sahiptir, böylece yürüyüşe çıkmadan önce haritayı ve talimatları alabilirsiniz. Bu, özellikle Büyük Kanyon, Bryce Kanyonu ve ev sahipliği yapan kulüpten uzaktaki diğer yerlerdeki yürüyüşler için geçerlidir. Bu yürüyüşleri dahil etmek için bir yürüyüş tatili planlıyorsanız, herhangi bir özel kayıt detayı bulmak için vaktinden önce araştırın.

Klübün yol tarifi için iletişime geçtiğinizde, yürüyüşe kaydolmak için neye bakacağınızı ve kuruluşun tam olarak nerede bulacağını sorduğunuzdan emin olun. Taşınabilir bir dosya kutusu çok popüler bir kayıt kutusudur ya da küçük bir dosya dolabı olabilir.

Hemen görünmüyorsa, çalışanlardan “yürüyüş kayıt kutusu” nu isteyin.

Kayıt kutucuğunda, adınız ve adresinizle birlikte Başlangıç Günlüğüne kaydolun ve yükümlülüğünüzü kabul ettiğinizin imzasını imzalayın. Bir harita ve bir başlangıç kartı / zarfı alın.

Bir başlangıç kartı doldurun ve uygun ücreti ödeyin.

  • Birçok etkinlik ücretsiz olarak yürüyebilmenizi sağlar.
  • Bazılarının tüm yürüyüşçüler için küçük bir giriş ücreti vardır.
  • Etkinlik ödülleri mevcut olabilir – katılım için sizi ödüllendiren bir yama, madalya, iğne veya diğer eşyalar. Bunlar küçük bir ücret karşılığında mevcuttur.

Yürüyüş için ne zaman ve nasıl ödeme yapacağınızı belirlemek ve isteğe bağlı ödülü almak için talimatları okuyun.

4

İzi Seçmek ve Yürüyüşe Başlamak

Yıl Boyunca Yürüyüş Haritası ve Yol Tarifleri
Yıl Boyunca Yürüyüş Haritası ve Yol Tarifi. Wendy Bumgardner ©

Bir iz ve mesafe seçin :: Genellikle, kayıt noktasından birden fazla iz seçeneği vardır. Bazı durumlarda, daha sonra yürümeye başladığınız yere gitmeniz gerekecektir.

Mesafeler: Standart iz uzunluğu 10 kilometredir (6,2 mil) ve aynı başlangıç kartında bir günde iki kez tamamlamanıza izin verilir.

Patika Puanları: Patikalar, tepeler ve eğim için 1 ila 5 arasında derecelendirilir; 1 en kolay yoldur ve patika yüzey ve arazi zorluğu için AE’dir. A, pürüzsüz, asfalt bir yüzey olurken, C çoğunlukla doğal bir yüzey olur.

Tuvalet ve Su : Tuvalet ve suyun iz boyunca olduğu gibi yararlı bilgiler için haritayı ve yönergeleri kontrol edin; Bu yürüyüşlere su şişesi koymak akıllıca olacaktır.

Harita ve Yol Tarifi Okumak: Partinizdeki en az bir kişinin yürürken, haritayı ve yol tariflerini okumanız gerekebileceği için gerektiğinde okuma gözlükleri bulundurmasını sağlayın.

İzi sürün: Kulüp bir harita ve yol tarifi sunar; genellikle iz işaretlenmez.

5

Yıl Boyunca Yürüyüş: Yürüme ve Hız

Köpek yürüyüşçileri
Kendi Hızınızda Yürüyüşün Keyfini Çıkarın. Depositphotos.com

Kendi temponuzda yürüyün: İstediğiniz kadar hızlı veya yavaş gidin.
Aerobik gitmek istiyorsanız koş ya da powerwalk.
İsterseniz yürüyün.
İsterseniz pikniğe, alışverişe ya da gezmeye devam etmeyi bırakın.
İzi resmi bitiş zamanına kadar tamamlayabildiğinizden emin olun – bu genellikle karanlık veya başlangıç noktası gün için kapandığında.

10 kilometrelik bir parkurun tamamlanması ne kadar sürer? Çok kolay bir hızda, çoğu insan 2 saat sürer. Elektrikli bir yürüteç iseniz, bir buçuk saat veya daha kısa sürede bitireceksiniz. Daha zor yollar daha uzun sürer.

6

Yıl Boyunca Bir Yürüyüşe Kontrol Noktaları

Vernonia Yarı Maratonu Yürüyüşe
Açık havada yürüyüş. Wendy Bumgardner ©

Kontrol Noktaları: Yol boyunca bir veya daha fazla kontrol noktası bulunmalıdır. Bir aperatif sayacı gibi görevli olabilirler ya da resmi rotada kaldığınızı ve çoğunu tamamladığınızı göstermek için başlangıç kartınıza cevap yazıp yazmanız gereken bir soru olabilir.

Su: Başlamadan önce parkur boyunca su çeşmelerinin olup olmadığını kontrol edin. İz boyunca susamayacağınızdan emin olmak için kendi (dolu) su şişenizi yanınıza almanız iyi bir fikirdir.

Atıştırmalıklar: Bazı kontrol noktaları ve başlangıç noktaları yiyecek de satar. Acıkacağınızı düşünüyorsanız, atıştırmalıklar getirin. Herhangi bir sağlık probleminiz varsa, iki saatlik bir yürüyüşe nasıl hazırlanmanız gerektiğini belirlemek için doktorunuza danışın.

Tuvalet: Başlamadan önce iz boyunca tuvaletlerin kullanılabilirliğini sormalısınız. Haritayı ve yol tarifini kontrol edin.

Vites: Zaten girmiş olduğunuz konforlu yürüyüş ayakkabısı giyin. Hava durumu için giyinin. Katmanlar her zaman iyi bir fikirdir – muhtemelen bir kez iz üzerinde ısınırsınız ama bir ceket veya şemsiye isteyebilirsiniz.

7

Yıl Boyunca Yürümeyi Tamamlama

IVV Kitaplarını Basmak
IVV Kayıt Kitaplarının Damgalanması. Wendy Bumgardner ©

Sonlandır: Sadece ücretsiz yürüyebiliyor olsanız bile kartınızı kayıt kutusuna çevirin.

Ödülünüzü toplayın: Şimdi, başlangıçta kayıt yaptırdıysanız, madalya, yama veya diğer ödülleri kazanırsınız. İstemediyseniz ve şimdi bir tane istemeniz durumunda, sadece kayıt girişinizi değiştirerek yükseltme ve ücreti ödeyin.

IVV Rekor Kitapları Damgalama: Ödül veya kredi için kayıt yaptırdıysanız IVV Rekor Kitaplarınızı damgalayacağınız yer burasıdır.

Özel Ödül Programları : Ülke çapında veya eyalet içinde sunulan bir düzine veya daha fazla özel programa katılarak eğlenceli hedefler belirleyin ve yürüyüşünüze heyecan katın. Bu programlar, Eyaletler ve Başkentler, Çeteler veya Amerikan Yolları gibi, yürüyüşler için özel temalardan hoşlanmaktadır. Her program için bir rekor kitap için küçük bir ücret ödemeniz gerekir; bu programı tamamladıktan sonra bir düzeltme eki veya başka bir ödül için kullanabilirsiniz.

8

IVV Kayıt Kitapları Hakkında

IVV Ödül Programı
IVV Etkinlik ve Mesafe Kitapları size sertifikaları, yamaları ve şapkaları kazandırır.

IVV Başarı Ödülü Programı: Dünya çapındaki volksspor etkinliklerinde yürüyüş etkinlikleri ve mesafe ile ödüller kazanın. IVV Rekor Kitaplarınızı başarınızı göstermek için bir sertifika için 10 etkinlik, 30 etkinlik, 500 kilometre, 1000 kilometre gibi kilometre taşlarından kurtarın.

IVV Rekor Kitapları: Rekor kitaplar kulüpler tarafından her etkinlikte satılır, ABD’de kitaplar her biri 5 ABD Dolarıdır ve dünya çapında iyidir. Yeni yürüyüşçüler için bir teşvik, Yeni Yürüyüşçüler Paketini satın almak ve ilk IVV Kayıt Kitapları setini büyük bir indirimle almaktır. Toplamda 5 ABD Doları tutarında bir etkinlik kayıt defteri ve mesafe kayıt defteri alırsınız.

Kayıt defteri türleri

Etkinlik Kayıt Kitapları: Her etkinlik için bir kez damgalanır (iz mesafesini kaç kez tamamladığınızdan bağımsız olarak). Dönüm noktalarından yararlanın: 10 olay, 30 olay, 50 olay, 75 olay, vb.

Mesafe Kayıt Defterleri: İzlenen mesafe ile parkurun her tamamlanmasında bir kez damgalanır. 500 kilometre, 1000 kilometre, 1500 kilometre, vb.

Her etkinlikte, tek bir kredi ücreti ödeyerek veya etkinlik ödülü satın alarak BOTH kitaplarını damgalatırsınız.

Bir Kayıt Defterini Tamamlama: Kitap doluysa, kayıtlarınız için bir kopyasını alın ve kitabı önde listelenen adrese postalayın (ABD yürüyüşçüler için AVA’ya) Bir sonraki etkinlikte yeni bir kitap seti aldığınızdan emin olun. AVA kitaplarınızı işleme koyarken Başarı Ödülü’nü geri gönderir. AVA adresi: 1001 Pat Booker Rd. Suite 101, Universal City, TX 78148.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir