1. Anasayfa
  2. Yürüyüş Kulüpleri, Ortaklar ve Programlar

Çalışmak için Yürüme için 10 İpuçları

Çalışmak için Yürüme için 10 İpuçları
0

İşe yürümek, sağlıklı kalmak için harika bir yoldur ve işe alım maliyetlerinde tasarruf etmenizi sağlar. Çin’deki bazıları gibi büyük şehirler bu kavramı hedef alan bir yaya altyapısı etrafında bile inşa ediyorlar. Ancak, önceden plan yapmak için birkaç dakikanızı ayırmak, yürüyüşünüzü hem daha güvenli hem de daha konforlu hale getirebilir.

Yürüyüşün hem sağlıklı hem de güvenli olduğundan emin olmak, iyi bir yürüyüş ayakkabısı çiftinden daha fazlasını gerektirir. Ormanda yürüyüş yapmaktan farklı olarak, işi ileri geri taşımak zorunda kalacaksınız. Ve açık bir günde yaptığınız zammın aksine, her gün yürümeyi seçerseniz farklı koşullarla karşılaşırsınız.

Son olarak, hava nedeniyle veya önemli bir toplantı için ekstra hoş görünme ihtiyacı nedeniyle, bazı günlerde yürüyüş yapmak mümkün olmayabilir. Genellikle işe yürürseniz, B planına hazır olmanız gerekir.

Çalışmak için yürüyüşe hazırlanıp bu harika günlük egzersiz formundan en iyi şekilde nasıl yararlanabilirsiniz?

Makalede Neler Var?

Rotanızı Planlayın

Çalışmak için yürüyeceğiniz en iyi yol, sürüş için seçtiklerinizden farklı olabilir. Mümkün olduğunca sessiz yan caddelerde veya yeşil yollarda kullanmayı deneyin. Hem güvenlik faktörünü yükseltmek hem de soluduğunuz havayı iyileştirmek için ana yollardan iki veya iki blok uzakta olan bir rota arayın. Çevre yolu yollarının yeri için yerel parklar departmanınızın web sitesine bakın. Yerel bir yürüyüş rotasını bulmak, çizmek ve ölçmek için bir çevrimiçi yürüyüş rotası planlayıcısı veya uygulamasını kullanabilirsiniz.

Yürüyüş Sürenizi Tahmin Edin

İşe geç kalmayın. İşe gitmen ne kadar sürecek? İlk yürüyüş yolunuz için, mil başına 20 dakika veya kilometrede 12 dakika hızda planlayın. Yürüme sinyalleriyle geçmek için birçok caddeniz varsa, bunu mil başına 25 dakikaya çıkarmak isteyebilirsiniz. İlk birkaç yürüyüşünüzde zaman geçirin, böylece yürüyüş hızınızı daha iyi tahmin edebilirsiniz. Geçmişte bir yürüyüşün geçeceği süreyi tahmin etmek zorunda kalmadıysanız, bu biraz korkutucu görünebilir. İlk önce ne kadar hızlı yürüyebileceğinizi bilmek biraz zaman alırsa çok daha kolay.

Doğru Ayakkabı ve Çorapları Giyin

10 dakikadan uzun yürüyüşler için spor ayakkabıları giymelisin. Geldiğiniz zaman ya işte bırakarak ya da yanınızda taşıyarak çalışma ortamınıza uygun ayakkabılara geçmeniz gerekebilir. Spor ayakkabısı, ayak ağrılarını ve problemleri önleyerek her mesafeden yürümek için ayaklarınızı doğru şekilde destekler. Bölgenizdeki mağazada, ciddi koşuculara hitap eden iyi spor ayakkabıları için formda kalın. Sizin adımınız için doğru ayakkabıyı önerebilecekler. En iyi yürüyüş ayakkabılarını seçmek için ipuçlarımızı inceleyin. Ve çorapların önemli olduğunu unutma. Çoraplar terden kurtulabilir ve ayak kabarcıklarının önlenmesine yardımcı olabilir.

Doğru Yürüyüş Kıyafetlerini Giyin

Her zamanki iş elbiselerinde çalışmak için yürüyebilir misin? Bu, hava durumuna, yürüyüşünüzün uzunluğuna ve gündelik kıyafetler veya takım elbise giyip giymediğinize bağlıdır. Yürüme kıyafetiniz düzgün bir yürüyüş adımına izin vermelidir. Bacak hareketinizi kısıtlayan pantolon veya eteklerden kaçınılmalıdır. 20 dakikadan uzun yürüyüşler için, uygun yürüyüş kıyafetleri giymeyi ve işe giderken değişmeyi düşünebilirsiniz. En azından kadınlar, işe girdikten sonra gerektiğinde ter atıp değiştirebilecek spor bir sutyen ve atletik bir gömlek giymelidir.

Başınızı ve Cildinizi Koruyun

Yürüyüşünüz 10 dakikadan fazla sürecekse, şapka yürüyüş için iyi bir fikirdir. Birçoğumuz şapka giyerek “şapka kılından” kaçınmaya çalışırız. Ancak başınızı kışın sıcak, yazın da güneşten korumalı tutmanız gerekecektir. Bunun bir sorun olacağını düşünüyorsanız farklı bir saç modeli deneyin. Kırışıklıkları, yaşlanan cildi ve cilt kanserini önlemek için tüm hava koşullarında güneş kremi kullanın.

Eşyalarını Taşıma

Her zamanki evrak çantanız veya omuz çantanız 10 dakikadan daha uzun bir süre taşımak için rahatsız edici olabilir. Bir sırt çantasına veya el çantasına geçmek, yürüme pozisyonunuzu korurken yükü taşımanıza izin verir. Bu, sırt ağrısının zayıf vücut uyumu ile yürümesini önlemeye yardımcı olabilir. Elinizde, boynunuz, omuzunuz, dirseğiniz veya bileğiniz için tekrarlayan zorlanmalara yol açabilecek herhangi bir şey taşımayın. Yükü hafifletmek – kağıtlar ve kitaplar çok ağır. Her 5 sayfa kağıt bir ons’a eşittir. En iyi yürüyüş konforu için beş pound veya daha az bir yük (çantanın ağırlığı dahil) hedefleyin. Bir sırt çantası taşımak bile boyun ve sırt gerginliğine neden olabilir.

Kötü Hava Koşullarına Hazır Olun

Planlanmamış bir sağanak durumunda her zaman bu ucuz katlanmış plastik yağmur pançolarından birini taşımayı düşünün. Katmanları giydirmek beklenmedik ısı veya soğuğa hazırlanmanıza yardımcı olabilir – bir ceket, mikro yeleği yeleği veya rüzgarlık sökme veya kaldırma. Şemsiye bazı iklimlerde çalışabilir, ancak bazıları pançoyu rüzgar ve yağmura en etkili cevap olarak bulur.

Ter Olur-İş yerinde Sprucing

Soğuk havalarda bile yürüyüşünüzde köpürebilir. Serinledikten ve kurumadan sonra kendinize ekstra bir kaç dakika verin. Bu amaç için en iyi tuvaleti bulun. İşe giderken terlediğinizi fark ederseniz, yürüyüş için terleyen bir atletik gömlek giymeye geçin. Koltuk altı sünger banyosu için bir bez veya nemli kağıt havlu kullanın. Taze bir gömleğe dönüş. Kırışıklıklara dayanıklı iş gömlekleri seçmek isteyebilir, böylece onları yanınızda götürebilirsiniz. Bazı atletik gömlekler vücut kokusunu önlemeye yardımcı olan anti-mikrobik bir son kat ekliyor.

Vücudunuzu yenileyin

Yürüyüşünüz 20 dakikadan fazla sürecekse, yanınızda taşıyarak veya su çeşmelerini bularak her 20 dakikada bir bardak su planlayın. Varıştan sonra bir bardak su iç. 30 dakika veya daha uzun yürüyüşler için, vücudunuzun kas yapmasına ve enerjiyi geri kazanmasına yardımcı olacak protein ve karbonhidrat içeren küçük bir yürüyüş sonrası atıştırmalık olması iyidir. Yağsız süt veya soya sütü içeren bir içecek iyi bir seçimdir. Düzenli olarak yürüyecekseniz, yürüyüşçüler için içme ipuçlarına ve yönergelere aşina olun.

B planı

Arabaya gidip gelmek için kullanılanlar iş veya acil durumlarda kullanabilecekleri bir araca sahip olmadıkları için kendilerini tedirgin hissedebilirler. Ev ve iş arasında hangi toplu taşıma araçları bulunuyor? Otobüs ve tren yollarını öğrenin ve ücretlendirmeyi elinizde bulundurun. İş arkadaşlarınızdan biri gerektiğinde size yardımcı olur mu? Arkadaşlarınız veya aileniz sizi almak için aramada olabilir mi? Öncesinde bunu planlamak stresi azaltır ve sizi daha güvenli bir yürüyüş banliyösü yapar.

Dikkatli ol

Son bir not olarak, ani bir fırtınanın ötesinde yürümenin tehlikeleri vardır. Agresif köpeklerden sinir bozucu böceklere ve yabancılara kadar, dikkatli ve sağlıklı kalmanız için karşılaşabileceğiniz olası yürüme tehlikelerinin bir kısmını öğrenin.

Alt çizgi

Çalışmak için yürümek, gidip gelirken tasarruf etmenizi sağlarken genel zindelik seviyenizi arttırmanın harika bir yoludur. Bununla birlikte, rotanıza gelince önceden plan yapmak için zaman ayırmak, yürüyüş kıyafetleri, hidrasyon ve yedekleme planları yeni arayışınızın stresini azaltabilir.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir