İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Yeni Başlayanlar İçin Koşu İpuçları
  3. Yarış Sırasında Çalışan Bir Ortak Nasıl Bırakılır?

Yarış Sırasında Çalışan Bir Ortak Nasıl Bırakılır?

Koşucular sarılma

Bir arkadaşınızla koşmanın kesinlikle faydası vardır, ancak bir noktada kendinizi bir yarış sırasında koşan arkadaşınızdan daha hızlı koşmak istemek gibi garip bir konumda bulabilirsiniz. Öyleyse, eşini onu terk ediyormuş gibi hissetmeden geride bırakmanın doğru yolu nedir? İşte size çalışan ortağınızı incitmek ve dağınık bir yarış günü ayrılmasından kaçınmak için bazı ipuçları:

Bir yarış planın var.

Runners hugging
Ronnie Kaufman / Larry Hirshowitz

Yarıştan önce, yarış hedefleriniz ve stratejileriniz hakkında ayrıntılı olarak konuştuğunuzdan emin olun. Eşleşmiyorlarsa, zorlamayın ve planlarınızı değiştirerek tam olarak birlikte çalışabilirsiniz. Aynı sayfadaysanız, yarış sırasında işlerin nasıl değişebileceği hakkında konuşun. İkinizin de ayrılma ihtimaline açık olduğunuzdan emin olun.

Kendine yeter.

Jeller, koşu saati veya hidrasyon gibi yarış sırasında ihtiyaç duyacağınız hiçbir şey için koşu partnerinize güvenmeyin. İkinizin de yarışınız için gereken her şeyi taşıdığınızdan emin olun, böylelikle ayrılırsanız gerekli eşyalara sahip olmayacaksınız. Ortağınızın sizi ona yapışması için suçlamasını istemiyorsunuz çünkü jeli tutmak için cepleri yok.

İletişim anahtarıdır.

Yarış sırasında, çalışan ortağınızla nasıl hissettiğinizi açıkça anladığınızdan emin olun. “Bu tempo benim için çok hızlı. Devam et.” Demekten korkma. ya da “Kendimi gerçekten iyi hissediyorum. Sanırım almayacağım.”

Kalkmadan veya yavaşlamadan önce, eşinize ne yapacağınızı bilmesini sağlayın. Hızlanmaya başlamadan önce başa çıkacağını kesinlikle takdir edecektir. Eğer koşu arkadaşınız onu terk etmekte zorlanıyorsa, ikinize de kendi yarışınızı yaptığınızı yavaşça hatırlatın.

Diğer yollarla yarışın tadını çıkar.

Yarışta yan yana koşmak, siz ve koşan arkadaşlarınızın yarışı birlikte yaşamanın tek yolu değil. Birlikte yarış fuarına gidin, başlangıç çizgisinde takılın ve yarıştan sonra kutlamak için buluşacağınızdan emin olun.


Yorum Yap

    Yorum Yap