1. Anasayfa
  2. Motivasyon

Koşu Şarkıları

Koşu Şarkıları
0

En sevdiğiniz şarkıları dinlemek size sonuna kadar güç vermeniz için enerji ya da motivasyon artışı sağlayabilir. Ama her zaman kaçak müzik dinlemek iyi bir fikir mi? Müzikle koşmanın yararlarını ve sakıncalarını göz önünde bulundurun ve ardından çalışan şarkı çalma listeleriniz için ilham alın.

Makalede Neler Var?

Koşarken Şarkıları Dinlemenin Artıları

Birçok koşucu, müzik dinlemenin, koşular sırasında can sıkıntısı ile mücadele etmek için mükemmel bir strateji olduğunu görüyor. Ve yüksek enerjili müzik dinlerken adımınıza biraz fazladan sarıldığınızı düşünüyorsanız, bir şeyler hayal etmiyorsunuzdur. Araştırmalar, müzik dinlemenin sporcuların hızını artırabildiğini göstermiştir. Bir çalışma, hızlı tempolu müzik dinlemenin, özellikle bir antrenmanın başlangıcında ve sonunda performansı artırdığını buldu.

Ancak, gerçek yarış koşulları altında değil, deneyimsiz sporcuların bulunduğu laboratuvarlarda müzik ve performansla ilgili araştırmaların yapıldığını unutmamak gerekir. (Bir laboratuarda deneme yapmak gibi düşük heyecanlı koşullar altında bir nesneyi canlandırmak müzik için daha kolay olabilir.) Gerçek bir yarıştaki koşucular, bir yarış heyecanı sayesinde, adrenalin pompalamalarına zaten sahip olacaklardır. ilave bir müzik uyarımına ihtiyaç duymayabilirler.

Çalışırken Müzik Dinleme Eksileri

Elbette, müzikle koşmanın dezavantajları var. Bir dezavantajı, temponuzun kapalı olabileceği, muhtemelen müzik temposuna bağlı olarak hızlandıracağınız ve yavaşlayacağınızdır. Bu, hızınızı çok fazla önemsemediğiniz bir koşuyu yapıyorsanız iyidir, ancak belirli bir antrenmana veya yarışa ayak uydurmaya çalışırken dezavantaj olabilir.

Bazı yarışlar güvenlik nedeniyle kulaklıklara izin vermeyebilir. Yarış onları yasaklamamış olsa bile, yarışçıların ve parkurun diğer koşucularından gelen talimatları duyamayacağınız için, onları giymemek iyi bir fikir olabilir.

Bir yarış sırasında kulaklık takmayla ilgili bir başka uyarı, yarış eğlencesini ve heyecanı çok özleyeceğinizdir. Grupları dinleyemez, insanların tezahüratlarını duyamaz veya diğer yarış katılımcılarıyla konuşamazsınız.

Müzik dinleme cihazınızın (örneğin, cep telefonunuzun) yarış sırasında çalışmayı bırakması ihtimali de vardır, bu yüzden tamamen bağımlı olmamanız önemlidir. Sizi hareket ettirmek için ezgilerinize güvenirseniz, ancak telefonunuz bir yarış sırasında ıslanır ve ölürse, hedef zamanınıza varabilecek misiniz?

En önemlisi, dışarıda koşarken, müziğiniz yaklaşmakta olan arabalardan, bisikletçilerden ve diğer koşuculardan – hatta dostça köpeklerden gelen gürültüyü engelleyebilir. Koşmanın temel kurallarından biri, diğerlerini duyabilmenizdir, böylece gerektiğinde yoldan çekilebilir veya durabilirsiniz.

Dışarıda çalışırken müzik dinlerken güvenlik ve nezaket için, sesi çok düşük tutun veya bir kulaklığın dışarıda kalmasını sağlayın.

Sıkılmaktan kaçınmak için ekstra dikkat dağıtmaya ihtiyaç duyabileceğiniz koşu bandında şarkılarınızı saklamak en iyisi olabilir.

Isınma Müziğinin Yararları Korunuyor

Neyse ki, bazı araştırmalar, dinledikten sonra bile, yüksek enerjili müzik dinlemenin faydalarından bazılarına sahip olabileceğinizi gösteriyor.

Bir çalışma, 10 dakikalık bir ısınma sırasında yüksek tempoda müzik dinlemenin, egzersiz sırasında müzik çalmadığı halde bile, yüksek yoğunluklu egzersizde daha iyi performansa yol açtığını buldu.

Bu nedenle, emniyetten endişe ediyorsanız veya bir yarış sırasında kulaklık takmak istemiyorsanız (veya kullanımına izin verilmiyorsa), bazı yüksek enerjili dinleyen Olimpiyat sporcularını taklitleri sırasında taklit edebilirsiniz. -race ısınma. Yarış sırasında dinleseydiniz, aynı faydaların çoğunu elde edeceksiniz.

Çalışan müziklerinizin yenilenmesi gerekiyorsa, bazı yeni fikirler edinmek için bu şarkı listelerine göz atın.

Müzik Çalma Listeleri ve Şarkıları Çalıştırma

En iyi 40 hit ve pop müzik ve şarkıların çalınması için popüler kategoriler.

Hip-hop / rap türü bir diğer popüler koşu müzik kategorisidir. Hip-hop ve rap şarkıları genellikle harika bir ritmi vardır ve çok yönlüdür, bu nedenle yavaş ve kolay koşuların yanı sıra zor egzersizler için kullanılabilir.

İşte daha çalışan şarkılar çalma listeleri.

  • Sevimsiz Koşu Şarkıları
  • 180 BPM’de Şarkıları Çalma
  • Maraton Koşu Çalma Listesi
  • Başlığında “Run” bulunan Şarkılar
  • Power Running Şarkıları

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir