1. Anasayfa
  2. Pilates Egzersizleri

Seviye 2 Pilates Güç ve Esneklik Egzersizleri

Seviye 2 Pilates Güç ve Esneklik Egzersizleri
0

Bu orta seviye bir Pilates mat rutinidir. Karın kuvveti, sırt, yan, ön gövde ve hamstringlerin gerdirilmesine odaklanır. Daha önce Pilates eğitimi almadıysanız, Pilates Acemi Egzersizleri veya Hızlı Egzersizler 1 ile başlamak isteyebilirsiniz. Her ikisi de daha az zor egzersizler içeren mükemmel rutinlerdir.

Bu seri ısınma içermez. Bununla birlikte, herhangi bir antrenman, ayarlamak ve uyum sağlamak için bir an ile başlamalıdır. Bu rutine başlamadan önce ısınma egzersizlerini keşfetmek isteyebilirsiniz.

Gitmeye hazır? Her adımda bir egzersiz gösterilecek ve bu hareket için tüm egzersiz talimatlarına bir link verilecektir. Her bir alıştırmayı tanımaya başladığınızda, bu adım adım hatırlatma olarak yalnızca tek tek kontrol etmeniz gerekecektir. Şimdilik, her alıştırmaya gidin ve iyi öğrenin, ardından bu sıralamaya geri dönmek için geri düğmesini kullanın.

1

Makalede Neler Var?

Yüz

pilates exercises
Isınma için değiştirilmiş Yüz. Peter Kramer, Kolesar stüdyolarının izniyle

Bu klasik Pilates egzersizi genellikle karınlarda güçlü bir ısınma olarak kullanılır. Egzersizinizin erken saatlerinde gerçekleştiği için, bacakları yüksek tutarak ya da dizleri yere paralel çizgilerle bükerek düzeltmek isteyebilirsiniz.

2

Tek Düz Bacak Streç

Siyah tayt ve pembe top sırt üstü yatan bir bacak germe kadında
Ruth Jenkinson / Getty Images

Bir esneme olarak adlandırılsa da, bu egzersiz tam bir karın egzersizidir. Kolların hafifçe bacağını sana doğru çekiyor, ama absini kullanıyorsun ve bacağını tutup kendini tutmuyorsun.

3

Criss Cross

Pilates Mat Egzersizi
Pilates Mat Egzersiz Krizleri Çapraz. fotoğraf (c) 2006, Marguerite Ogle

Criss Cross, omurganın rotasyonunu ekleyerek, karın antremanımızdaki eğikler için daha fazla zorluk yaratıyor.

4

Boyun Rulo ile Kuğu

pilates resmi
Boyun Rulo ile Pilates Kuğu. Peak Pilates’in izniyle

Boyun Rulo ile Swan, bir geri uzatma egzersizidir. Pilates egzersizlerinizde uzatma egzersizlerini dahil etmek önemlidir. Yaptığımız birçok ileri fleksiyon egzersizini dengelemeye yardımcı oluyorlar.

5

Çift düz bacak düşürür

Pilates resimleri
Pilates Mat Egzersizi – Çift Düz Bacak Alt. Peter Kramer, Kolesar Studios’un izniyle

Karınlarınızı çekin, kemiklerinizi birlikte çekin ve orta çizgide kalın. Çift Düz Bacak Altlığı sadece seni vurmaktan kurtarır. Bu nasıl görünürdü? Sırtınız paspastan çıkar, üst uyluklarınız arasında büyük bir boşluk olur ve boynunuz zorlanır. Bunun yerine, abs’iniz azalır ve hareketiniz, alçaltıp kaldırırken kontrol edilir.

6

Gökkuşağı

Pilates sınıfı yapan kadınlar
Stephanie Hager – HagerPhoto / Getty Images

Gökkuşağı yapın ya da sihirli çember olmadan. Gökkuşağı iç ve dış uyluk tonlama için harika bir egzersizdir. Çekilmiş kalın; her şey güçlü karınlardan gelir.

7

Tek Ayaklı Teaser

pilates teaser
Teaser, bir bacak. Peter Kramer, Kolesar Studios’un izniyle

Bir teaser muhteşem bir çekirdek gücü kurucusudur. Pilates egzersizinde çabaladığımız her şeyin gücü, dayanıklılığı, kontrolü, dengesi, nefesi ve akıcılığını oluşturur. Tek Ayaklı Teaser değiştirilmiş bir versiyondur. Bir kez Teaser’a aşina olduğunuzda, her iki bacağı da uzatılmış olarak Teaser yapın.

8

Bir Top Gibi Yuvarlanmak

pilates resmi
Pilates Topu Gibi Yuvarlanıyor. Kolesar Studios’un nezaket Peter Kramer tarafından

Bir top gibi yuvarlanmak omurgayı harekete geçirir, karınlarını derinlemesine işler ve vücuttaki hareket ve nefesin iç akışına bizi ayarlar. Bir top gibi yuvarlanmaya başlamadan önce, Yuvarlama Egzersizleri için İpuçları bölümünü incelemek isteyebilirsiniz.

9

Denizkızı yan streç

pilates resmi
Denizkızı – Pilates Stretch. Peter Kramer, Kolesar Studios’un izniyle, (c) 2006

Ah, büyük gerginlik. Solunum ve uzunluk için gidin – enerjiyi oturuş kemiklerinden aşağıya ve başın üstünden aşağıya bağlayın.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir