1. Anasayfa
  2. Karın Egzersizleri ve Bilgi

Şimdiye kadarki En İyi Abs için Alternatif Egzersizler

Şimdiye kadarki En İyi Abs için Alternatif Egzersizler
0

Muhtemelen mükemmel altı paketin peşindesiniz. Doğrusu, kim değil?

Ne yazık ki, hayallerinizin zorlu mayo bedenine ulaşmak, yalnızca egzersizden gelen bir şey değildir. Gerçekten altı paketi elde etmek için sert bir rutine, beslenmenize lazer odaklanmaya ve tutarlı bir toplam vücut antreman programına ihtiyacınız olacak. Ancak, yemek yeme planınızı aramaya hazır olmasanız bile, önerilen 10 antrenmanı düzenli olarak uygulayarak, hala ekstra bir katmanın altına gizlenmiş olsalar bile, şimdiye kadarki en iyi abs’i geliştirme şansınız çok fazladır şişman.

Görüyorsunuz, güçlü abs (ve genel olarak güçlü bir çekirdek), sahildeki midsection’ınızı göstermekten daha iyidir. Üst ve alt bedeniniz arasında enerji aktarımı yapmak, yaralanma olasılığını azaltmak (özellikle sırt sırtı), denge ve koordinasyonu sağlamak ve genel atletik performansı artırmak için güçlü bir çekirdek önemlidir. Başka bir deyişle, bir mayoda nasıl göründüğünüze bakmaksızın, güçlü ve sağlıklı bir iç kısım (glütenizden omuzlarınıza kadar olan kasları içerir) değerli bir peşinde.

Başlamak için, abs, bel, kalça, omuz ve glute’lerinizi sorgulamak ve güçlendirmek için aşağıdaki 10 tüm vücut, çekirdekle ilgili rutini deneyin. Ve gerçekten motive olmuş hissediyorsanız, diyetinizi temizlemeye başlayın – doğru beslenme ve düzenli egzersizin kombinasyonu, elde etmek için çok çalıştığınız sıkı, tonlanmış abs’i ortaya çıkaracaktır.

1

Makalede Neler Var?

Hızlı, Tam Vücut TRX Süspansiyon Eğitim Çalışması

TRX Plank Progressions
Eric Giroux

Süspansiyon eğitimi, daha fazla çekirdek kuvveti gerektiren geleneksel vücut ağırlığı egzersizlerine dengesizlik kazandırır. Hareketli kayışlarda ayaklarınız askıya alındığında temel bir itme zorlaşır.

2

Çekirdek Mukavemetini En Üst Düzeye Çıkarmak için 4 Aktif Direnç Egzersizi

ActivMotion Yan Bükme
ActivMotion

ActivMotion Bar, içinde ağırlıklı çelik bilyalar bulunan içi boş bir çubuktur. Çubukla egzersiz yaptığınızda, toplar yuvarlanır ve çekirdeğinizin sürekli değişen ağırlığa uyması gerekir.

3

6 Denge, Kararlılık ve Çekirdek Mukavemeti için StrongBoard Balance Egzersizleri

StrongBoard Balance Köprüleri
StrongBoard Bakiyesi

Antrenman rutini sırasındaki ağız kavgası, ciğerleri ve pushları gerçekleştirmek için StrongBoard Balance gibi bir denge tahtası kullanmak, her hareket boyunca dengeyi korumak için daha fazla çekirdek bağlantısı gerektirir.

4

BOSU Denge Eğitim Seti ve Stabilite Topu Egzersizi

İstikrar Topu ve BOSU Dengesi Trainer
Getty Images / Anthony Mayatt

Çekirdek kuvveti söz konusu olduğunda, denge eğitimi absinizi, kalçalarınızı ve belinizi tek bir çatırtı yapmadan tutmanın olağanüstü bir yoludur. Bu zorlu egzersizleri denemek için bir denge topu veya bir BOSU topu alın.

5

6 Hareketli Kaykay Egzersizi

ky.jpg
Bir kaykay üzerinde yan hamle. Ky Evans

Zorlu bir çekirdek rutini yapmak için spor salonu ekipmanlarına erişiminiz olması gerekmez. Çocuğunuzun kaykayını kapın ve dengenizi korumak ve hareketlerinizi kontrol etmek için yoğun bir şekilde bağlanmayı gerektiren bu yuvarlanma alıştırmaları ile kullanın.

6

Barre-Inspired Core Physique57’den Ayarladı

Küçük V Tuck Punch
Fizik 57

Barre antremanları özellikle küçük, izolasyon egzersizleri yaparak kalça, glute ve abs ile çekirdek kuvvetini arttırmaya odaklanmıştır. Tecrübe ile ilgili fikir edinmek için Physique57’deki bu zorlu antrenmanı deneyin.

7

Hareket halindeyken çekirdeklerinizi güçlendirmek için Planör Diskleri kullanın

Planör Diskler Üstbilgi Görüntüsü
Amanda Stockwell / Robin M. Gillespie

Seyahat ederken, planör diskleri, çekirdek güçlendiren, vücut geliştiren bir rutin için mükemmel bir çözümdür. Yukarıdaki süspansiyon antrenörü ve kaykay antrenmanları gibi, çekirdeğiniz, planör diskleri ile alıştırmalar yaparken vücudunuzu kontrol etmelidir. Bu tam vücut rutin size meydan okumak için garanti edilir.

8

6-Parkta Yapılacak Egzersiz Swing Egzersizi

pike-press.jpg
Salıncak pike omuz presi. Laura Williams

Salıncaklar asıl süspansiyon eğitmenleri gibidir. Parkta çocuklarınızla oynarken göbeğinizi gevşetmek için bir salıncak kullanmayı ve çekirdeğinizi güçlendirmeyi öğrenin.

9

SPIDERBANDS Evde Deneyebileceğiniz Direnç Egzersizi

SPIDERBANDS
Franci Cohen

SPIDERBANDS şu anda yalnızca New York’ta mevcut bir egzersiz programıdır, ancak bu SPIDERBANDS’tan ilham alan ev tabanlı alternatif standart direnç bantlarından başka bir şey kullanmıyor. Bu tüm vücut, çekirdek çekici rutin için eşit direnç iki yakala.

10

Tam Vücut Slideboard Çekirdek Mücadelesi Egzersizleri

tahta-ve-reach.jpg
Slideboard tahta ve uzanır. Laura Williams

Kayar panolar, evde spor salonu için mükemmel bir alternatiftir, çünkü bunlar oldukça taşınabilirdir, kardiyo ve kuvvet antrenmanı egzersizlerini yapmak için kullanabilirsiniz ve tahtadayken dengeyi korumak için sürekli bir çekirdek bağlantısına ihtiyaç duymaları nedeniyle.

    İlginizi Çekebilir

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir