1. Anasayfa
  2. Yürüyüşe Yönelik Giysiler

2019 Plantar Fasiit için En İyi 8 Yürüyüş Ayakkabısı

2019 Plantar Fasiit için En İyi 8 Yürüyüş Ayakkabısı
0

Editörlerimiz bağımsız olarak en iyi ürünleri araştırır, test eder ve tavsiye eder; İnceleme sürecimizle ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz. Seçtiğimiz linklerden yaptığımız alışverişlerden komisyon alabiliriz.

Plantar fasiit ile formda kalmak kolay bir başarı değildir: ağrılı durum, ayağınızın kemerini oluşturan sıkı doku bandının iltihaplanması durumunda oluşur ve topuğunuzda derin bir rahatsızlık yaratır. Bu, yürürken ayağınızın yere çarpma şeklini değiştirir, topuk ve ön ayaklarınızda aşırı baskı yaratır ve sizi kas dengesizlikleri veya yaralanma riskine sokar. Belirtiler genellikle bir süre geri yaslanır ve rahatlarsanız iyileşir, ancak genel sağlığınız düzenli faaliyete bağlıdır ve formda kalmak için hareket etmeye devam etmeniz gerekir.

Plantar fasiit konusunda doğru ayakkabılar çok yol kat edebilir. Yeterli kemer desteği ve cömert yastıklama, yürürken ayaklarınızı aşırı ağrıdan koruyabilir. Plantar fasiit için en iyi yürüyüş ayakkabısı için seçtiklerimiz.

Makalede Neler Var?

En Çok Tıklananlar

Genel olarak En İyi: Brooks Bağımlılık Walker

Brooks Addiction Walker

Zappos’un İzniyle

Amazon’dan Satın Al Zappos.com’dan Satın Al Shoes.com’dan Satın Al

Brooks, üstün koşu ayakkabısı üretme konusundaki kararlılıklarıyla tanınıyor, ancak yürüyüş ayakkabısı da görülmeye değer. Bağımlılık Walker web üzerinden plantar fasiit ağrısı için önerilmektedir ve bunu desteklemek için Zappos hakkında binden fazla olumlu eleştiriler bulunmaktadır.

Bu ayakkabılar, plantar fasiitin yanı sıra alçak kemerler ve overpronasyon (plantar fasiitin yanında da ortaya çıkabilir) için yastıklama ve kemer desteği ile donatılmıştır. Orta taban HydroFlow teknolojisi, topuğa ve ön ayağa dinamik jel üniteleri ekleyerek yastıklamayı arttırır ve Genişletilmiş İlerleme Diyagonal Yuvarlama Çubuğu, en ağır tendonlarınızı tutturmak için sağlam kemer desteği sağlar.

Zappos’taki Brooks hayranları, bu ayakkabıların plantar fasiitlerine rağmen işte bütün gün ayaklarının üstünde durmayı kolaylaştırdığını söyledi ve birçok yorumcu bu ayakkabıların doktorları tarafından önerildiğini söyledi.

En İyi Bütçe: Saucony Grid Omni Walking Shoe

Amazon’dan Satın Alın Zappos.com’dan Satın Alın

Plantar fasiit ile sağlığa yürümek, bir servete mal olmamalıdır ve Saucony’nin Izgara Omni Yürüyüş Ayakkabısı, bankayı kırmadan ayağınızı destekler.

Süper peluş, tam tahıllı deri, bu iyi minderli yürüyüş ayakkabısına sınıfta bir dokunuş katar. Sıkıştırma kalıplı bir orta taban, kemerlerinizi darbelerden korur ve tasarlanan taban, ayağınızı kalkıştan inişe yönlendiren biyomekanik bir uyum yaratır. Hepsinden iyisi, bu ayakkabılar son derece uygun fiyatlı, bu yüzden kalkmamak ve hareket etmemek için mazeretiniz yok.

Kadınlar için En İyi: Orthofeet Breeze Kadın Yürüyüş Ayakkabısı

Amazon’dan satın alın

Ortofeet ayakkabısı, sorun ayakları düşünülerek tasarlandı. Breeze Bayan Yürüyüş Ayakkabısı, tempolu yürüyüşlerle formda kalmaktan hoşlanan, plantar fasiit ağrısından dolayı kararlı kalmak için mücadele eden kadınlar için mükemmel.

Bu çiftin premium ortez astarı, anatomik kemer desteğine ve yastıklı topuk pedine sahiptir. Easy Gait System, adımınızı yumuşatmak için hafif bir tabanı hava yastığıyla birleştirerek, plantar fasiitin düzensiz basıncını daha hafif bir ayak izi için azaltır.

Genel olarak, bu ayakkabının ergonomik tasarımı, sorunlu ayaklar için mükemmeldir. Aynı zamanda bir Mary Jane tarzında gelir ve bu çifti egzersizin yanı sıra rahat ofis kıyafetleri için de uygun hale getirir.

Erkekler için en iyisi: Orthofeet Sprint Orthopedic Erkek Ayakkabı

Amazon’dan satın alın

Orthofeet, plantar fasiit ile rahatça yürümek için geniş, ekstra derinlikli tasarım erkeklerine sahip olan Sprint Erkek Spor Ayakkabısı ile listemize başka bir görünüm katıyor. Plantar fasiit varken ön ayağınıza daha sert yaslanabilirsiniz ve bu ayakkabının bağlayıcı olmayan üst ve ekstra geniş parmak kutusu bu aşırı basıncı ortadan kaldırır. Dikişsiz iç astar, tahrişin dikişe sürtünmesini önler ve ilave cırt ayarlayıcıları her seferinde mükemmel bir uyum sağlar.

Plantar fasiitli bir adam, “sihirli ayakkabılar” olduğunu söyleyerek, yürürken ona plantar fasiit ağrısından herhangi bir rahatlama sağlayan tek yürüyüş ayakkabısı olduğunu söyledi. Başka bir gözden geçiren, bunların plantar fasiit ağrısında en pahalı ortezinden daha iyi çalıştığını söyledi.

Yüksek Kemerler için En İyi: Vionic Orthoheel Walker

Amazon’dan Satın Alın Zappos.com’dan Satın Alın

Yüksek kemerli olması plantar fasiit ile yürümeye başka bir anahtar atar: ayağınız, doğru ayakkabınız yoksa topuk ağrısını ikiye katlayan yüksek kemerli topuğunuza daha fazla ağırlık verir. Vionic’in Orthoheel Walker’ı, Amerikan Podiatrik Tıp Derneği’nin plantar fasiitli ve yüksek kemerli insanların gereksinimlerine özel dikkat gösterdiği için kabul belgesine sahiptir.

Bu ayakkabının çıkarılabilir tekstil kaplı EVA tabanı, hassas topuğunuz ve ön ayağınız boyunca esnek yastıklama sağlayan bir Aktif Hareket Sistemine sahiptir. Çıkarılabilir tekstil kaplı EVA tabanlık, her adımda topuktan ayağa rahatça geçiş yapmanıza yardımcı olur.

Plantar fasiitli yüksek kemerli yürüyüşçüler, bu ayakkabıların ayaklarının, ayak bileklerinin, dizlerin ve kalçaların uygun hizada kalmasına yardımcı olduğunu ve yürürken topuk ağrısının şiddetli şekilde azaldığını söyledi.

Düz ayaklar için en iyisi: Brooks Ghost 11

Brooks Hayalet 11

Zappos’un İzniyle

Zappos.com’dan satın alın

Düz ayaklar veya düşmüş kemerler, ayağınızın ve baldırınızdaki gevşek tendonlar, kemerinizin düşmesine ve yere tam temas etmesine neden olur. Düz ayakları olan insanlar plantar fasiit hastalığına daha yatkındır ve her iki koşul için de mükemmel bir yürüyüş ayakkabısı bulmak, formda kalmak isteyen herkes için hayati öneme sahiptir. Brooks Ghost 11 modeli koşu ayakkabısı olarak listelenmiştir, ancak mükemmel bir yürüyüş ayakkabısı içinde olmasını istediğiniz tüm özelliklere sahiptir.

Ghost 11’in tam uzunlukta Segmentli Çarpışma Pedi, herhangi bir ayak inişine uygundur ve daha yumuşak geçişler için sizi hazırlar. Çıkarılabilir köpük iç taban ekstra yastıklama sağlar (ya da çıkarabilir ve özel bir ortez ile değiştirebilirsiniz), Brooks toprak dostu BioMoGo DNA yastıklama tasarımı enerjili bir yürüyüş için dinamik bir sürüş sağlar.

Zappos’taki Brooks hayranları, bu ayakkabına geçtikten sonra hayalet bir taraftar olduklarını, bu çiftin plantar fasiitleri ve düz ayakları için üstün desteğini yaşadıktan sonra asla başka markalara dönmeyeceklerini söyledi.

Topuk Spurs ile Plantar Fasiit için en iyisi: Dansko Profesyonel Katır

Amazon’dan satın alın

Plantar fasiit piknik değildir, ancak karışıma topuk mahmuzları eklenmesi rahatsızlıktan dayanılmaz hale gelebilir. Plantar fasiit hastalarının yaklaşık yüzde 70’inde ayağınızın altından çıkıntı yapan kemik kancası olan topuk mahmuzları bulunur. Her iki koşulu da ağırlamayacak ve iş ya da oyun için yeterince şık görünen bir yürüyüş ayakkabısı bulmak zor, ama Dansko’nun Profesyonel Katır denenmiş ve gerçek bir favori.

Konforu düşünen bu tıkanmada, topuk mahmuzu kızdıracak derin bir topuk kabı ve gün boyunca ayağınızı yerinde tutmak için geniş, güçlendirilmiş bir parmak kutusu bulunur. Sallanan taban, üstün şok emilimi sağlar ve klasik deri tonu, en rahat ayakkabılarınıza henüz profesyonel bir hava katıyor.

Plantar fasiit hastalarının topuk spurları olan bu çifti sevdiler, özel ortezler olmadan bile bütün gün içlerinde rahat olduklarını söylediler.

En İyi Yürüyüş Sandalet: Birkenstock Arizona Soft Footbed

Birkenstock Arizona Soft Footbed

Amazon’un İzniyle

Amazon’dan satın alın

Sandalet, ayak ağrısı çeken insanlar için plantar fasiit dostu bir seçenektir: açık topuk, standart ayakkabıların yaratabileceği her türlü baskıyı hafifletir ve kayma stilleri, ağrıyan topuklarınız için daha fazla yer bırakır. Birkenstock’un sandaletleri, rahat ve ferah yaz yürüyüşü sandaleti için konfor düşünülerek tasarlanmıştır.

“Bozulmadıysa, düzeltmeyin” kesinlikle Birkenstocks için de geçerlidir. Şirket yüzlerce yıldır sandalet üretmektedir ve tabanınıza şekil veren ayak tabanlı basit tasarım plantar fasiit için mükemmeldir. Yükün bir kısmını topuğunuzdan kaldırarak, ayağınızın tabanına eşit bir şekilde dağıtır.

Ayrıca, bu dayanıklı sandaletler düzinelerce renk seçeneğiyle sunulur.

Bizim süreç

Yazarlarımız piyasada plantar fasiit için en popüler yürüyüş ayakkabılarını araştırmak için 6 saat harcadılar. Nihai tavsiyelerini yapmadan önce, genel olarak 22 farklı ayakkabıyı değerlendirdiler, 15 farklı marka ve üreticiden seçenekleri incelediler ve 32’den fazla kullanıcı incelemesini (hem olumlu hem de olumsuz) okudu. Tüm bu araştırmalar güvenebileceğiniz öneriler sunar.

    E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir